dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Mikrofon do k-5 - Rode WideoMic GO lub Rode WideoMic [pro]
Witam,

Posiadam k-5 i potrzebuję kręcić "reportażowe" filmy wideo w pomieszczeniach o bardzo różnej akustyce oraz w plenerach. Przeglądając testy i opnie wyłoniłem mikrofony typu Shotgun, ponieważ zależy mi na stosunkowo kierunkowym nagrywaniu dźwięku, a mikrofony krawatowe tu odpadają.

Z początku chciałbym podłączyć taki mikrofon pod body, później w razie konieczności dokupiłbym rejestrator. Na tym etapie powstają pytania:

- czy body będzie stanowiło znośnie dobry rejestrator? [mowa tu o szumach, mocy wzmacniacza, jakości kodowania itd]
- czy body będzie dobrze współpracowało z tańszym ale całkiem przyzwoitym modelem Rode WideoMic GO?
- jak poradzić sobie z hałasującą stabilizacją? Czy zewnętrzy mikrofon zarejestruje te dźwięki? Czy powinienem trzymać mikrofon na jakiejś szynie obok aparatu lub na wysięgniku/tyczce/boomie?
- i wreszcie czy ktoś z Was, ma wspomniane wyżej mikrofony [zwłaszcza model GO] i może się o nich jakoś wypowiedzieć w odniesieniu do Pentaxa [najlepiej k-5]?

Bardzo zależy mi na rozwinięciu tego tematu.

Pozdrawiam.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
dntsln napisał/a:
- jak poradzić sobie z hałasującą stabilizacją? Czy zewnętrzy mikrofon zarejestruje te dźwięki?


Według moich informacji - nie będzie słychać.

dntsln napisał/a:
- czy body będzie stanowiło znośnie dobry rejestrator?


Bardzo bym chętnie się o tym przekonał - jak k-5 sobie będzie radził przy takim sparowaniu.
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Zwłaszcza, że model "GO" nie ma własnego zasilania, a co za tym idzie - nie pasuje do każdej puchy.

Podpinałem do swojej k-5 tani krawatowy mikrofon bez zasilania - efekty niesamowite ale mam świadomość, że mikrofon był lichy.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
dntsln napisał/a:
efekty niesamowite


Tzn? Mógłbyś rozwinąć?
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Jakość była bardzo podobna, jak z nagrań przy użyciu komputera. Mikrofon ten wydał mi się zdecydowanie bardziej czuły a szumy były niższe w porównaniu do mikrofonu wbudowanego.

Zaznaczam, że podłączany mikrofon był słabej jakości, kupiony za paręnaście/kilkadziesiąt złotych prawdopodobnie.

Wracając do sedna tematu - czy jest ktoś kto podpinał wymienione w temacie mikrofony pod Pentaxa?

[ Dodano: 2014-02-03, 19:29 ]
Naprawdę żaden z forumowiczów nie podłączał mikrofonu?

Bardzo zależy mi na tej informacji, ponieważ na dniach zamierzam złożyć zamówienie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach