WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
irek83, żadnego pecha - 60-250/4 blikuje na krótkim końcu i tyle.

P.S. Bardzo zadowolony użytkownik pozdrawia ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
espresso, myślę, że je już nie raz wrzucałeś. Mam wciąż na swoim flickrze "mleko" na długim końcu Sigmy 50-150/2.8 II z 2011. Podejrzewam, że wciąż na forum jest link do tych sampli, który wrzuciłem do jednej z wielu dyskusji w której dzieliłeś się swym rozczarowaniem pentaksem, DA*, SMC i co tam jeszcze naklejają na obudowy obiektywów w przeciwieństwie do konstrukcji Sigmy. No cóż nie każdej.

2011 rok! To jest jednak fenomen tego forum. Człowiek wraca po dłuższej przerwie poczytać, bo przyszedł w końcu czas na zmianę aparatu, a Ci sami ludzie narzekają wciąż na to samo i od razu czujesz się jak u siebie. :mrgreen:

Nie wiem jak się zaloguje się tu za rok i nie będzie marudzenia na brak FF. No ale sentymenty na bok. Wersji "limitowanej" raczej nie mam. To co widzę na zdjęciach pokrywa się z tym co widzę w sieci - ostro w całym zakresie i w przeciwieństwie do konstrukcji tokiny dobrze skorygowana CA. Dość niespotykany zakres, obiektyw specyficzny i nie każdemu go bym polecił, bo kilka jego plusów jest też minusami, ale mi bardzo podpasował. To, że jego słabą stroną są bliki wiem z forum i sam sprawdziłem, ale w praktyce nie zapadło mi w pamięć, by mi w czymś przeszkodził. A że Sigma 100-300/4, czy nawet leciwy "ołówek" 70-200/4L poradziłby sobie lepiej. Co zrobisz: inne potrzeby, inne wymagania, inne narzędzia.

Tak ,więc za 60-250 nie będę przepraszał. Serwis Cię nie przeprosił, na szefostwo Ricoha raczej też nie masz co liczyć. Ale na pocieszenie link, bo pewnie podobnie by to wyglądało:
https://www.youtube.com/watch?v=9u0EL_u4nvw

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach