bardakon  Dołączył: 23 Kwi 2010
Jaki klej do body k-x
Witam
W nieznany mi sposób mój k-x stracił wszystkie ząbki, o które zahacza się klapka baterii.
Byłem dziś w serwisie i generalnie nie pozostawi mi żadnych złudzeń- albo wymienię obudowę (co nie wiem czy nawet jest do kupienia), albo będę musiał nosić ze sobą taśmę klejącą.

Pytanie brzmi, czy jest może jakiś sposób na sklejenie tego? Zaopatrzyłem się klej cyjanoakrylowy (o średniej konsystencji) mam też już modelarską pensetkę. No ale może lepiej jakiś super glue albo ośmiorniczka?

Najgorsze jest to, że za tydzień miałem go wystawiać i teraz to nie wiem za ile on pójdzie ;)
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Ząbki które są w body, nie na klapce? Próbowałem dużo razy lepić podobne dzyndzelki, ale przy tak małej powierzchni klej ma niewielkie pole do popisu. Na dłużej może(!) utrzyma to klej odpowiedni do plastiku + zbrojenie z siateczki + zgrzewanie (stosuję lutownicę, opalarkę lub odpowiednio ogrzany nóż).
Standardowo - powierzchnie przejedź papierem ściernym, odtłuść i niewielką ilość kleju. Czasami producenci radzą w przypadku powierzchni nie chłonnych nałożyć najpierw cieniutką warstwę na jedną ze stron i pozostawić do wyschnięcia, po czym ponownie nałożyć klej i mocno ścisnąć.
Ogólnie słabo to widzę, może zamontujesz jakiś alternatywny zatrzask jak w walizkach, zacisk, śrubę ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
malero napisał/a:
powierzchnie przejedź papierem ściernym,
Tego akurat bym nie robił. Nie ma najmniejszych szans na to, aby zachować po takim zabiegu identyczny kształt powierzchni jak przed. Tym samym zdecydowanie zmniejszy się powierzchnia przylegania, a więc klejenia i spoina będzie znacznie słabsza. Jeśli coś się odłamało, to w praktyce jest najlepiej kleić to jak najszybciej po zdarzeniu. Wówczas powierzchnie nie ulegają degradacji, wytarciu, zanieczyszczeniu itp. a w takich przypadkach ważne jest bardzo, aby obie klejone powierzchnie jak najlepiej do siebie pasowały i przylegały. Spróbuj cyjanoakrylem, ale nie za bardzo widzę to jako wytrzymałe złącze.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jak zwykle w takich przypadkach polecam specjalistyczne kleje dwuskładnikowe umożliwiające też uzupełnianie ubytków materiału. Należy dokładnie dobrać klej do materiału, spoina bywa trwalsza od samego materiału klejonego.
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Dada napisał/a:
malero napisał/a:
powierzchnie przejedź papierem ściernym,
Tego akurat bym nie robił. Nie ma najmniejszych szans na to, aby zachować po takim zabiegu identyczny kształt powierzchni jak przed. Tym samym zdecydowanie zmniejszy się powierzchnia przylegania, a więc klejenia i spoina będzie znacznie słabsza.

Nie piszę o szlifowaniu papierem do zera, tylko o nadaniu chropowatości. Plastik łamie się zostawiając dwie gładkie powierzchnie. Klej będzie lepiej trzymał jeśli obydwie powierzchnie będą chropowate i delikatne przejechanie papierem polepszy MZ trzymanie. To że nie będą pasowały co do mikrometra nie będzie problemem. Całe dzieciństwo sklejałem plastikowe samoloty i takie są moje obserwacje;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
malero napisał/a:
sklejałem plastikowe samoloty
To akurat się robi klejami rozpuszczalnikowymi, które rozpuszczają wierzchnią warstewkę tworzywa (polistyrenu) i łącza elementy po odparowaniu rozpuszczalnika. Tu akurat mówimy o kleju cyjanoakrylowym, który niczego nie rozpuszcza, a łączy dwa elementy poprzez polimeryzację składników. I tu elementy muszą dolegać idealnie.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Dokładnie tak jak pisze Dada, kleje cyjanoakrylowe działają na napięciu powierzchniowym i nim lepiej dolegają powierzchnie, nim gładsze tym lepiej trzyma.
Polecam kleje firmy technicoll.
Np.
http://technicoll.pl/inde...duct.php?id=39#
trzyma lepiej niż kropelki i inne patexy, sprawdziłem.
Mają sporo klei, tylko który będzie odpowiedni?
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Jak nie o fotografii, to dowiem się czegoś o klejach, uwielbiam to forum:)
 
Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
Można kupić coś a'la grip. Taka podstawka pod aparat przykręcana w m-sce do statywu i mająca pasek na rękę.
Kupiłem na ebayu
To podtrzymuje klapkę od spodu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach