darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
bilder32 napisał/a:
Otóż moja siostra wyjeżdża w wakacje do Szkocji. Chciałbym się dowiedziec, czy tam mz - 6 lub jakies obiektywy są po tańszej cenie niż w Polsce?


ja swoj mz5n kupilem uzywany w londynie, za posrednictwem tej strony. polecam;

http://www.gumtree.com/


a jesli w Szkocji jest tak jak w Angli, to mozesz liczyc na duza ilosc dobrze wyposazonych komisow.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Czy ktoś z czołówki fotoprzyrodników jeszcze robi takie zdjęcia w sposób nazwijmy to "tradycyjny"

Oj, chyba nie, np. Grzegorz Leśniewski i Marcin Karetta robią na cyfrze (na tej na C ;-) )
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
27 maja w parku i na rynku w Pszczynie jest impreza konna z różnymi pokazami: powożenia, ujeżdżania itp. Ja się wybieram-ma być pogodnie, oj będzie co fotografować.

Możesz coś więcej napisać? Zastanawiam się właśnie, co robić w niedzielę... Może jakiś mały wyjazd z Krakowa?

Pozdrówka
Marucha
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Marucha-jest to impreza organizowana przez 10 okolicznych stajni od godz.14.30 obejmie : prezentacje wierzchowców, umiejętnosci ujeżdżania itd, oraz dla gawiedzi przejażdzki bryczkami, dla dzieci konikami. Kolorytu ma dodać wioska indiańska założona na kilka godzin przez grupę Maka Sapa. Sam pałac z salą lustrzaną i park jest wart zachodu. W okolicy Pszczyny jest rezerwat żubrów udostępniony dla zwiedzających i jest to miejsce nowoczesnie urządzone.Ciebie jako "gajowego" powinno to zaciekawić.Piotr G.

[ Dodano: 2007-05-25, 14:18 ]
Marucha-jest to impreza organizowana przez 10 okolicznych stajni od godz.14.30 obejmie : prezentacje wierzchowców, umiejętnosci ujeżdżania itd, oraz dla gawiedzi przejażdzki bryczkami, dla dzieci konikami. Kolorytu ma dodać wioska indiańska założona na kilka godzin przez grupę Maka Sapa. Sam pałac z salą lustrzaną i park jest wart zachodu. W okolicy Pszczyny jest rezerwat żubrów udostępniony dla zwiedzających i jest to miejsce nowoczesnie urządzone.Ciebie jako "gajowego" powinno to zaciekawić.Piotr G.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Witam ponownie. Mam jakby pewne wątpliwości. Otóż pytałem czy mz-6 sie nada, ale przeciez jeszcze go nie mam i w sumie to moje pytanie powinno inaczej wyglądać ;-) :
Jaki aparat polecacie do fotografowania ptaków, krajobrazów i ogólnie przyrody? Również jaki obiektyw? Fundusze: max 800zł.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zobacz sobie na to (obiektyw jest lustrzany jak się zdaję) LINK
Budżet, który podałeś może być zbyt niski na Twoje potrzeby, ale może kup sobie najpierw korpus z AF (MZ-5n albo MZ-6) i stałoogniskowy obiektyw ~28 mm, do krajobrazów będzie jak znalazł, w razie czego zawsze Ci się przyda (albo sprzedasz). Za resztę może kupisz jakiś zoom do 300 mm albo doskładasz do czegoś lepszego*. Moje zdanie jest takie - lepiej zacząć z jednym obiektywem i robić zdjęcia niż nie robić ich wcale :-P
*Fotografia (przyrody) to często studnia bez dna.
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Aha czyli jednak mz-6. Tylko zastanawiam sie gdzie ja go znajde za rozsadna cene! Ostatnio byla aukcja na allegro i az sam sie dziwie ze ktos go kupil za 1000zł!!!! Oglądalem aukcje zakonczone i do 400zł mozna bylo razem z podstawowym obiektywem i battery packiem kupic!! Wtedy nauczyl bym sie "szybkostrzelnosci" na takim zestawie, a pozniej dokupilbym jakies tele (no wlasnie-jakie? prosze o propozycję). A moze ktos ma do sprzedania mz-6?? :-D
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
MZ-5n można kupić sporo taniej niż MZ-6....
 

bilder32  Dołączył: 23 Maj 2007
Ok mozna kupic taniej. Tylko ja poprostu chcialbym wiedziec ktory bedzie lepszy dla mnie. Jesli np. mz-6 bedzie lepszy to doplace, jesli nie to poprostu wezme mz-5n :-> Drąże ten temat ale pisze tutaj z nadzieja ze dowiem sie czegos konkretnego poniewaz na innym forum tez nikt sie dokladniej nie okreslil. Z tego co wiem, to przy wyborze wazne jest do czego aparat bedzie uzywany. Wy juz wiecie do jakich celów bede go uzywal, wiec myslalem ze nie bedzie problemu. Jestem poczatkujacym i na sprzecie sie znam na tyle ile przeczytalem juz róznych recenzji itp... wiec na poczatku pozostaje mi liczyc na wasze propozycje.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bilder32 napisał/a:
Tylko ja poprostu chcialbym wiedziec ktory bedzie lepszy dla mnie. Jesli np. mz-6 bedzie lepszy to doplace, jesli nie to poprostu wezme mz-5n
Do przyrody, to puszka jest drugorzędna (byle w miarę cicha była). Szkło jest najważniejsze. Ja na Twoim miejscu bym sie rozejrzał za jakąś używką z serii Z (PZ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach