alle  Dołączył: 22 Kwi 2014
Zona uzywa maszyn Brother AS-40 oraz overlocka 3034D. Jest bardzo zadowolona. Szyje dosc duzo dla naszego malucha ale i na sprzedaz (ubrania dla dzieci), jest to glownie hobby. Maszyny zamowione z angielskiego sklepu sewingmachines.co.uk
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Może dostanę złotą łopatę..... Wiem, że był też późniejszy wątek; ktoś kupował dla nauczycielki, jako składkowy prezent - ale nie umiem znaleźć.

Mój otrzymany w spadku czterdziestoletni Łucznik, wymaga zastąpienia nowszym modelem, niezbyt drogim ale uniwersalnym. Oczekiwania: ma dać radę grubszym tkaninom, np podwinąć dżinsowe spodnie ale też przeszyć delikatną, elastyczną dzianinę i wydziergać dziurki w każdej tkaninie i dzianinie. Szew overlockowy koniecznie. Maszyna będzie eksploatowana dorywczo, więc wolałabym nie wydawać majątku, bo nie będę na tym zarabiać ale też nie chciałabym intensywnych kontaktów z serwisem. Czy wspomniane wyżej modele Janome i Elne to w dalszym ciągu dobry wybór? A może ktoś umie odkopać wątek z maszyną dla nauczycielki, bo tam będą nowsze informacje? :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Od kilku lat sporadycznie używam Singera z serii Heavy Duty, najprostszy model 4411. Chodzi jak sieczkarnia ale ciągnie wszystko, kilkanaście warstw materiału. Obecnie wychodzi spod niej dużo maseczek, w tym moja z grubego moro. Wyższe modele mają więcej ściegów, ale i tak nie potrafiłbym z nich skorzystać, więc szkoda kasy.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Czy równie bezproblemowo radzi sobie z cieniutkimi dzianinami z dodatkiem np elastanu? A z polarem? Ani jednego ani drugiego mój Łucznik nie chce szyć dlatego decyzja o kupnie nowej maszyny.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, a do takich tkanin to nie musi być specjalna igła i nici ? Tak mi się coś kojarzy.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
I być może inna stopka.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
szpajchel, obaj mamy rację. Dowiedziałem się, że do dzianin i innych delikatnych tkanin stosuje się igły kulkowe i odpowiednią stopkę.
Jakaranda, tak więc rozejrzyj się za tymi elementami do Twojego "Łucznika" (wg modelu) i za niewielkie pieniądze usprawnisz maszynę wykonaną jeszcze z porządnych materiałów. ;-) :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
szpajchel, powalos - dziekuję :-B :-B . To byłoby dobre rozwiązanie, bo tanie . Z igłami nie będzie problemu. Zobaczymy czy do tego zabytku da się dokupić odpowiednią stopkę. Ale ściegu overlockowego nie uzyskam.
Prawdę mówiąc szkoda mi kasy na maszynę do szycia, bo ile bym nie wydała, to zawsze mógłby za to być kawałek jakiegoś obiektywu albo nawet cały pleśniak.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, powodzenia. :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
powalos - dziękuję. Jeszcze jakiś serwis muszę znaleźć, bo odkąd ją mam, nie była serwisowana.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam od kilku lat Singera Heavy Duty 4423 i polecam. Dał radę zarówno z jedwabiem, jak i ośmioma warstwami dżinsu.

Dużo dzianin nie szyłam, ale dawał radę. Podobnie jak moja druga maszyna - bernina z lat 60-tych XX wieku.
Do szycia dzianin trzeba zastosować trochę tricków.
Bardzo fajnie wszystko jest opisane na blogu Joulenki.
https://www.joulenka.pl/szycie-dzianin-vs-tkanin/
Podobnie zresztą jak inne praktyczne rzeczy. A jej kursy szycia, to już w ogóle kopalnia wiedzy!
https://www.joulenka.pl/
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
mygosia - serdeczne dzięki :-B :-B :-B . Otwarłam pierwszy link i może nie będzie potrzeby wymieniać maszyny. Byłoby super!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach