Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Test Olympusa E510
Maly tescik dla nadchodzacego Olympusa. Wszystko bylo by cacy tylko ten jezyk?

http://www.pixelmania.nl/...elid=486&page=1
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Widać przy ISO1600 zdecydowanie mniejsze szumy niż możnaby sądzić po Olku. Aparat w sumie dość ciekawy/wrażenia wizualne, niestety nie te właściwe-organoleptyczne/ tylko czy ta dziurka od klucza - wielkość wizjerów Olympusów np. E500 w tym modelu choc troche jest większa? Nowa matryca sygnowana już w E410 to nowe oblicze Olka-gonią Camonia.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
jezyk bardzo ciekawy ;-) czy ktos jeszcze oprocz mnie na tym forum go zna ? (ale tlumaczenia si enie podejmuje!)
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
hm, właśnie wybiłem sobie "kasetę" z głowy.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Piotr G. napisał/a:
Widać przy ISO1600 zdecydowanie mniejsze szumy niż możnaby sądzić po Olku.

fakt, szumy wyglądają na nieźle opanowane, tyle, że za pomocą wyraźnej ingerencji oprogramowania aparatu w zdjęcie, co owocuje dużą utratą detali... Ogólnie fajny aparacik, ale na pewno nie zmienię dla niego systemu ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak dla mnie, to właśnie owe premiery Olka są powodem tak powąnych obnizek sprzętu Samsunga. Po prostu tak powinien działać dystrybutor.
Na chwilę obecnąchyba jeszcze do końca nie wiadomo, kiedy owe aparaty zawitają do Polski.
Tym nie mniej czeka nas ciekawy rok. Po raz kolejny.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Powiedzmy tak: mimo zaklęć fanów -olympusowców E510 to jednak nie ta klasa / średnia/ co K10D , ale to najwyższy poziom wśród popularniaków i tu wypada spytać o cenę. Kiciorek pewnie na początek gdzieś w granicach 3800 zł. Tym wyprofilowaniem pod prawe paluchy mogą zyskać nabywców. Tylko po co Olek tego nie zastosował w E410? różnica wówczas między E410 a E510 byłaby jak między K100 a K110/stabilizacja -VR czy tam chyba to się zowie IS/ i może to dla nich za mało. Tak ma Pan rację Panie Michu przed nami kolejny ciekawy rok/ cos tam muszą odpowiedzieć liderzy dslrów/
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Te sample wyglądają zachęcająco. Szumy, a właściwie ich brak, to w E-Systemie Olympusa duży postęp. Będzie ciekawie. Konkurenci Olka muszą wykonać jakieś ruchy, aby nie stracić rynku. Wszystko z korzyścią dla nas, użytkowników sprzętu foto.
Pozdrawiam.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Olympus się rozwija i dobrze im tak. Czekam na nowe puszki i szkła Pentaxa.
Już dawono zauważyłem, że bawi i cieszy mnie ten rozwój technologii na moich oczach. Era cyfry ma to do siebie, że postep jest bardzo szybki i ciągle coś nowego i ciekawego. Nie planuje zmieniac kasetki na nic innego przez kilka najblizysz lat a i tak na każda premiere czekam jak dziecko na urodziny ;-)
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
ok 6 czerwca - E410 w Polsce
około 7 lipca(miesiąc po) - E510 w Polsce
w między czasie oficjalnie E-x

Pozdrawiam ;) :-P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotomic napisał/a:
ok 6 czerwca - E410 w Polsce
około 7 lipca(miesiąc po) - E510 w Polsce
w między czasie oficjalnie E-x

Pozdrawiam ;) :-P

Cos wiecej wiesz o nowym E-x?Jaka matryca, jakiej klasy korpus itd?
Alek
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
fotomic- skoro reprezentujesz olympusclub mam pytanie: czy w związku z wejściem na rynek E410 znikną czterysetki?, czy nadal będą produkowane? W końcu matryce 10mp to spory atut przy obecnej cenie w Fotojokerze 2088zł wobec konkurencji.Pozdrawiam.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Cytat
Cos wiecej wiesz o nowym E-x?Jaka matryca, jakiej klasy korpus itd?
Niedługo cosik będzie wiadomo ;)

Cytat
fotomic- skoro reprezentujesz olympusclub mam pytanie: czy w związku z wejściem na rynek E410 znikną czterysetki?, czy nadal będą produkowane? W końcu matryce 10mp to spory atut przy obecnej cenie w Fotojokerze 2088zł wobec konkurencji.Pozdrawiam.
e400 napewno zniknie z rynku. Tak wogóle to niewypał dlatego nie wprowdzili tego na rynek amerykański. Poporstu Kodak dał ciała z matrycami i dlatego nie było LV(niektórzy testerzy nawet się zapomnieli i napisali ze E400 bedzie miało LV ;) ), w ostatnich chwili wszystko było odkręcane. Jeżeli już to warto polecic E330 jeżeli sie gdzieś jeszcze znajdzie :|
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
fotomatic-proszę o skomentowanie i odniesienie się do danych zawartych w Foto kurierze nr chyba 12/06 gdzie porównuje się Eosa400D z E400 i tak podkreślany przez olympusowców problem z szumami tam występuje marginalnie/ nieco wyższe szumy E400 od Canona-na wykresie/ Mnie zadziwiły zmierzone parametry opóżnienia działania migawki, tester w przypadku E400 mówi,że to 0,9s-być może chodziło o 0,9ms? Czy różnica w uzyskanych zdjęciach między E400 a już będącego w uzyciu E510 jest tak duża, że te 1990 zł za E400 to strata forsy? Dlaczego aparat wyglądajacy zupełnie tak samo jak E410, tyllko z przednim uchwytem ma w nomenklaturze Olympusa symbol E510/ wyglądem za grosz nie przypomina mi udanego E500/ i dlaczego w e-pięćsetdziesiątce nie zastosowano odchylanego LV, który tak się sprawdza w przypadku E330/makro itp/ , czy to jest problem techniczny, czy marketingowy i zostanie zastosowany za rok w E520? O następcę E330 nie śmiem pytać, bo na niego się nie zanosi, a szkoda. I jeszcze jedno, brawo dla Olka za reklamę sprzetu i no za sam sprzęt też, a jakże. Pozdrawiam.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Cytat
fotomatic
dlaczego ?

Cytat
Czy różnica w uzyskanych zdjęciach między E400 a już będącego w uzyciu E510 jest tak duża, że te 1990 zł za E400 to strata forsy?
Tak przedewszystkim nowe matryce E410, E510 i w Ex ;) ? Olek nie współpracuje z kodakiem już(w e400 była ostatnia matryca kodaka). Teraz matryce olek robi sam(ze współpracy z Panasem(podobno) - bo tak naprawde to nikt nie wie ;) )

Cytat
Dlaczego aparat wyglądajacy zupełnie tak samo jak E410, tyllko z przednim uchwytem ma w nomenklaturze Olympusa symbol E510/ wyglądem za grosz nie przypomina mi udanego E500/ i dlaczego w e-pięćsetdziesiątce nie zastosowano odchylanego LV, który tak się sprawdza w przypadku E330/makro itp/ , czy to jest problem techniczny, czy marketingowy i zostanie zastosowany za rok w E520?
druga różnica to napewno to że E510 ma stablilizacje matrycy ;) Co do odchylanego LCD to nie wiem, raczej to problem markteingowy :| . Odchylane LCD bedzie w E-x. Zapewne E330 bedzie miało swoją linię w przyszłośc. LCD w e410/e510 ma być takiej jakości ze pozwoli na ogładanie pod dużymi kątami.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Teraz matryce olek robi sam(ze współpracy z Panasem(podobno) - bo tak naprawde to nikt nie wie ;) )

Mysle, ze bardziej prawidlowo bedzie brzmialo, ze obecnie Panasonic robi matryce do 4/3 przy jakims tam malym wkladzie inzynierow Olka. Sorry, ale produkcja dobrej jakosci matryc wymaga naprawde olbrzymiego bagazu doswiadczenia, a takowego Olek w przeciwienstwie do Panasonica nie ma.

Cytat
Odchylane LCD bedzie w E-x. Zapewne E330 bedzie miało swoją linię w przyszłośc. LCD w e410/e510 ma być takiej jakości ze pozwoli na ogładanie pod dużymi kątami.

To akurat zadna nowosc. LCD o duzym kacie widzenia znalazlo sie juz jakis czas temu min. w Sony A100, Nikonach D80/D200 oraz Pentaxach K10D/K100D ;-)
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
sylwiusz napisał/a:
Cytat
Teraz matryce olek robi sam(ze współpracy z Panasem(podobno) - bo tak naprawde to nikt nie wie ;) )

Mysle, ze bardziej prawidlowo bedzie brzmialo, ze obecnie Panasonic robi matryce do 4/3 przy jakims tam malym wkladzie inzynierow Olka. Sorry, ale produkcja dobrej jakosci matryc wymaga naprawde olbrzymiego bagazu doswiadczenia, a takowego Olek w przeciwienstwie do Panasonica nie ma.

Cytat
Odchylane LCD bedzie w E-x. Zapewne E330 bedzie miało swoją linię w przyszłośc. LCD w e410/e510 ma być takiej jakości ze pozwoli na ogładanie pod dużymi kątami.

To akurat zadna nowosc. LCD o duzym kacie widzenia znalazlo się juz jakis czas temu min. w Sony A100, Nikonach D80/D200 oraz Pentaxach K10D/K100D ;-)


Co do LCD to ja nie mówie że to jest nowośc jakaś specjalna. Tylko pisze o co kolega prosił.

Co do matryc to podobno zostały zaprojektowane wspólnie. Kto je teraz robi to ja nie wiem i mało mnie to obchodzi. Ważne że źródło jest pewne i ze jakość jest coraz lepsza co widać po zdjęciach z e410. Mogą je robić turcy czy chinole, ważne aby zachowali jakość i byli terminowi.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie "podobno" - bardzo lubie plotkowanie i domysly na forach ;-) Ale mniejsza z tym, grunt ze te nowe matryce sprawuja sie lepiej niz starsze, zreszta juz od Olka 330 matryca byla od Panasonica a nie Kodaka.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
sylwiusz napisał/a:
No wlasnie "podobno" - bardzo lubie plotkowanie i domysly na forach ;-) Ale mniejsza z tym, grunt ze te nowe matryce sprawuja się lepiej niz starsze, zreszta juz od Olka 330 matryca byla od Panasonica a nie Kodaka.
ale po olku był e400 z matrycą kodaka ;) W E330 matryca nie jest Panasa(może nie tak pewność że była panasa jest taka jak pewność że nie była panasa) ;) - źródla różnie mówią ale chyba to nie panas
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zrodla wiarygodne, tj. bezposrednio od producenta, mowia jasno, ze to jednak Panasonic:
http://panasonic.co.jp/pa...usengine01.html
Ten sensor uzywa wlasnej technologii Panasonica - Maicovicon™ - nie widze wiec powodu, zeby produkowali go np. u Sonego dajac wlasna technologie i majac dlugoletnie doswiadczenie w produkcji wlasnych sensorow min. do kamer video ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach