MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
M.K napisał/a:
w nikonie tego nie mam

W K-1 masz każdą zmianę AF widoczną w wizjerze... i dedykowane przyciski i przełączniki...

[ Dodano: 2017-06-10, 18:59 ]
espresso napisał/a:
W większości zastosowań w Fuji można śmiało pozostać przy jotpegach, co w Canon jest raczej niemożliwe.
Fakt , daje takie obrazki że w LR trzeba sporo się nadłubać by je otrzymać.

[ Dodano: 2017-06-10, 19:04 ]
Co do samego tematu " z Pentaxa na FF tylko jakiej firmy?" - to przecież wiadomo - K-1 jest jedynym słusznym wyborem. Chyba że reportersko z koniecznością zaawansowanej obsługi wydarzeń sportowych - i budżet na puszkę przekracza 20k - to Nikon D4s albo D5 ewentualnie by wchodził w grę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
MAX581 napisał/a:
kup DA*55/1,4

Fajnie. Używany powinien mieć dobrą cenę. Masa tego jest. Okrągłe zero sztuk.

MAX581 napisał/a:
K-1 jest jedynym słusznym wyborem.

Nie jest.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
MAX581 napisał/a:
K-1 jest jedynym słusznym wyborem.

Nie jest.


Jak to nie jest?!
To jedyny cyfrowy FF Pentax'a :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak napisał/a:
To jedyny cyfrowy FF Pentax'a

To akurat problem Pentaksa, nie mój.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Kiepski stosunek ceny do zawartości.


Za nówkę może owszem, używany jest bardzo okej (optycznie i dobrze jeśli chodzi o kulturę pracy), jeśli chodzi o zachowanie na aps-c.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, a nikona bierzesz pod uwagę? Chociaż Twoim priorytetem jest głośność pracy, a pamietam, ze nikon zrobił na mnie negatywne wrażenie co do głośności. Nawet w trybie cichym jest głośniejszy - 610 kontra k5
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
nikona bierzesz pod uwagę?

Póki co marudzę tylko. Czekam jesieni (średniowiecza) i nowości Pentaksa. Jeśli mnie nie przekona to pogadam jeszcze z kuzynem, dilerem Nikona (D700 prosto z Berlina, dziadek w bunkrze trzymał). Nie napinam się, ale trochę mnie ta partyzantka szklarniowa już nudzi.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Doskonale Ciebie rozumiem. Mnie więcej spraw męczyło, ale to nie temat do wynurzeń. D700 ma z bb problem, mianowicie nie jest zbyt dokładny. Ale ma plusy w postaci doskonałego af, ergo korpusu i świetnej matrycy, która nie marudzi na stare nikkory'd'.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
mnie ta partyzantka szklarniowa już nudzi.


Sigma ma dużo szkieł - może jednak body od sigmy? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak, do krajobrazu i studia nie wahałbym się ani chwili. Ale pierwsze robię rzadko a drugie rzadziej niż pierwsze. Można sobie heheszki czynić ale pokaż mi odpowiedniki serii Art w JSS. Blado troszkę, nie? Wiadomo - to nie system, to styl życia.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Po prostu Pentax konsekwentnie udowadnia, że obiektywy są zbędne. Do świetnej puszki można podpiąć cokolwiek i potwierdzi ostrość. Nie myślałeś o otworku? Tanio, płaski jak naleśnik, artystyczne zacięcie masz na wejściu widoczne, a na wyjściu artystyczne efekty...

Otwórz się na świat! Odkryj możliwości! Porzuć stereotypowe myślenie. Imagine. Change.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Można sobie heheszki czynić Wiadomo - to nie system, to styl życia.


Już dawno pogodziłem się z tym, że jestem amatorem, a Pentax to system dla amatorów. A amator nie potrzebuje co pół roku wymieniać obiektywów. Przez 10 lat używania cyfrowych pentaxów przebrałem wystarczającą ilość obiektywów, żeby dojść do wystarczającego dla mnie optimum i chyba musiałbym się tylko bardziej wkręcić w ptaszki, żeby zmienić system, ale nie mam takich ambicji - na razie wystarcza mi DA300 + TC 1.4.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
Nie myślałeś o otworku?

Pokażę go Pentaksowi.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
obawiam się że to może być P(entax)-otworek
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Enzo - ale ssssooo sie stało?

Enzo napisał/a:
Jest ciężko ale dajemy radę. Jeśli nie możesz kupić dłuższego obiektywu to znaczy, że stoisz za daleko. Jeśli brakuje ci szerokiego kąta to znak, że powinieneś zawęzić obserwację. Jeśli twoje obiektywy nie mają cichego, ultraszybkiego silnika to powinieneś zacząć stepować w kisielu dla odwrócenia uwagi. To nie jest system dla siuśmajtków. Nie wypłakujemy się w rękaw gdy nasz P-TTL nie zadziałał. Każdy z nas ma racę w plecaku i nie zawahamy się jej użyć.


To było bodajże w lutym, a dzisiaj...

Enzo napisał/a:
Póki co marudzę tylko. Czekam jesieni (średniowiecza) i nowości Pentaksa. Jeśli mnie nie przekona to pogadam jeszcze z kuzynem, dilerem Nikona (D700 prosto z Berlina, dziadek w bunkrze trzymał). Nie napinam się, ale trochę mnie ta partyzantka szklarniowa już nudzi.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja w tym pierwszym cytacie wyczuwam ironię ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Tak, to była ironia, ale wtedy to ja narzekałem, a kolega - mam wrażenie - przywoływał mnie w taki sposób do porządku i zaprzestania siania defetyzmu.

[ Dodano: 2017-06-12, 12:27 ]
Dlaczego właściwie tak bardzo się czepiacie, jak ktoś chce zmienić na FF'a? Zazwyczaj u podstaw takiej decyzji leży chęć "zrobienia sobie dobrze" - żeby były szkła (dużo, taniej niż u nas i jakościowo też odpowiednio), żeby już nie trzeba było uprawiać rzeczonej "partyzantki" szklarniowej, udowadniając, że nie ma to jak manual z 74 r., żeby działało lepiej (AF, błysk) i szybciej.
A jak już zmieniać system - to czemu od razu nie pójść w FF'a (po coś u nas on też się pojawił)? Koszty tylko trochę większe, a komfort tego, że 24mm to 24mm, 50mm to 50mm nie do przecenienia (plus trochę jeszcze innych rzeczy).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Mertz napisał/a:
Dlaczego właściwie tak bardzo się czepiacie, jak ktoś chce zmienić na FF'a? Zazwyczaj u podstaw takiej decyzji leży chęć "zrobienia sobie dobrze" - żeby były szkła (dużo, taniej niż u nas i jakościowo też odpowiednio), żeby już nie trzeba było uprawiać rzeczonej "partyzantki" szklarniowej, udowadniając, że nie ma to jak manual z 74 r., żeby działało lepiej (AF, błysk) i szybciej.


Dlatego też ludzie coraz częściej decydują się na przesiadkę z C na F... ale fakt - eFki mają bardzo fajnie rozplanowaną szklarnię.... :roll:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Tak zrobiłem, ponad 2 lata temu. Do szkieł F nie można się przyczepić, nawet ich cen. Wbrew powszechnej opinii, gdzie znafcy porównują X-y z plastikowymi budżetówkami konkurencji.
Jednak ceny nowych korpusów, które wyeliminowały kilka irytujących cech poprzedników, po prostu zwalają z nóg. 6d z przebiegiem 300 fotek kupiłem za 4,8 tys. Do X-pro2 musiał bym jeszcze 3-kę dopłacić. Mimo, że jakość obrazka zbliżona, w dodatku F plusuje szklarnią - najlepsza oferta pod aps-c - to koszty nie na moją kieszeń. Przykre trochę. Na pocieszenie mam budżetowe FF, znowu. ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Może warto poczekać na K-1 z rynku wtórnego jeżeli dla kogoś cena za wysoka. Używając już ponad rok coraz bardziej lubię to body. Matryca jest dobra i dobrze oprogramowana, możną w LR robić co się chce jakby była z gumy. A co do szkieł to mniej niż w innych systemach ale jest to co potrzeba. Każdy rodzaj fotografii da się zrobić. Nie fotografuję sportu i dla mnie K-1 jest wyśmienity. Limitedy 43 i 77 do portretu znakomite a DFA 24-70 w plenerze i przy architekturze też dobrze sobie radzi, dobry portret też nim można wykoanć ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach