Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
Dlatego gdyby ktoś szukał szybkiego samochodu niech raczej pomyśli o 18-eltniej Mazdzie 323F.


...moze to Porsche jechalo wolno, a nie Mazda szybko?

Cytat
nie trzeba szukać do niego obiektywów na skandynawskich portalach.


W sumie celne spostrzezenie.

[ Dodano: 2017-06-20, 08:28 ]
Cytat

Ale może się skończyć zespołem cieśni nadgarstka. Ekologia czy zdrowie?


Ale ze pijesz do masy korpusow? Akurat chyba FF-y sa stabilnie 300-400 g ciezsze niz apsy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Wyprzedziliśmy w drodze z PPD Porsche Panamera. Dlatego gdyby ktoś szukał szybkiego samochodu niech raczej pomyśli o 18-eltniej Mazdzie 323F.
jadąc na zeszłorocznej PPD wyprzedziłem na A4 3 różne Maserati

tylko Skoda Fabia z 75 kuńmi na pokładzie da takie efekty

jedna sprawa to umiejętność korzystania z narzędzia- i o tym świadczyłyby parametry zdjęć przedstawione w poście

inna sprawa to - "tanio się skonczyło" - to dotyczy wszystkich producentów ale Pentaxa jakby bardziej.

o ile korpus da się w miarę tanio kupić to z rozsądnie wycenionymi szkłami dla amatora jest problem (i nie mam na myśli ciemnych zoomow)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
Ale ze pijesz do masy korpusow? Akurat chyba FF-y sa stabilnie 300-400 g ciezsze niz apsy.

tref, wspomniał o manualnym ostrzeniu więc sprawna ręka może się przydać. Co do ciężaru (dla mnie przez długi czas bardzo ważny argument przemawiający za APS-C) - 6D waży tyle co K-5. D610 jest niewiele cięższy (bliżej mu do K-3II).

opiszon napisał/a:
inna sprawa to - "tanio się skonczyło" - to dotyczy wszystkich producentów ale Pentaxa jakby bardziej.

Tylko mam wrażenie, że w przypadku innych firm jest to jakoś uzasadnione. Biorąc do ręki nowe konstrukcje Fuji, Panasonica, czy choćby naleśnik Canona 40/2,8 nie masz poczucia, że ktoś odgrzewa stare kotlety (SMC - HD, rebrandowany Tamron) lub których legendarna jakość powinna pojawić się w nowym wydaniu baśni Andersena (FA Limitedy vs. Sigmy Art). Odkąd wszedłem w ten system zaciekawiony serią DA Limitedów w szklarni nie pojawiło się nic co wzbudziło by we mnie jakiś dreszczyk emocji. Ale ja stary już jestem.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
foto napisał/a:
Jak mu pokazałem K-1 i co potrafi oraz K-5II i K-5IIs to po spotkaniu wyszedł zawstydzony.

I tak trzymać, niech wiedzą gdzie ich miejsce w szeregu! Wiadomo przecie, że tylko foty z najnowszych matryc zrobione szkłem Ltd są w stanie wspiąć się na wyżyny fotografii i uzyskać najwyższy poziom lpmm! A o to przecież się rozchodzi. Nie?
A tak bardziej serio to wiesz, że ten Canon miał premierę w 2008 roku a K-1 trochę później? Dodatkowo, żeby nie były tylko puste słowa - jedna fota z 5DMII na ISO400 i jedna fotka z zestawu K-1 + HD D FA 15-30mm /f2.8 ED SDM WR.
Widzisz różnicę? Już rozumiesz o co chodzi i w czym jest problem?

O jest też połączenie K-1 i Ltd 77/1,8 :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kerad, zaglądałeś w exify tych zdjęć? Porównaj dwa pierwsze, w trzecim szczątkowy.

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Oj foto troszkę chyba przesadzasz? Troszkę za mało szczegółów. Przypuszczam, że fotki robione były w samo południe, a potem wyciągane cienie. A wystarczyło użyć lampy lub blendy. Jeżeli majster przesadzi, to z każdego aparatu wyjdzie mało ciekawy efekt. kerad pokazał, że K-1ką też można schrzanić robotę. 5d2 można spokojnie do iso3200 wykorzystać. Jak nie przeszkadza delikatny monochromatyczny szumik to nawet 6400. Kolorowy pięknie się ściąga w LR.
24-70/2,8 nie jest najlepszym optycznie szkłem. Jest średni. Jest jednak pancerny i wystarczająco dobry dla całej chmary zawodowców. Z drugiej strony, nowy Tamron (Pentax?) jakoś mocno go nie bije osiągami. Chyba tylko środkiem, na 24 mm? Chociaż widziałem filmiki na YT gdzie C wyraźnie łoił Tamiego.
Z resztą, jak widzisz, nikogo z tu piszących nie urzekła Twoja historia. ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo nie myślałeś nad A7II przypadkiem? Myślę, że ten korpus z takim Voytkiem 40mm to byłby dla Ciebie dobry zestaw
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Cytat
Wyprzedziliśmy w drodze z PPD Porsche Panamera. Dlatego gdyby ktoś szukał szybkiego samochodu niech raczej pomyśli o 18-eltniej Mazdzie 323F.
jadąc na zeszłorocznej PPD wyprzedziłem na A4 3 różne Maserati

tylko Skoda Fabia z 75 kuńmi na pokładzie da takie efekty
Ja wyprzedziłem na A1 Lamborghini Diablo. Ale mam więcej niż 76 kucy, to się chyba nie liczy. (A Lambo staneło w dłuższej kolejce na wyjeździe, dlatego przegrało :evilsmile: )
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
denvi mi nie chodzi o to żeby historia urzekała. Z tego co pamiętam używana była lampa.

Udostępniłbym zdjęcie żebyście zobaczyli ale żeby było na podglądzie 1 dzień. Nie wiem jak to zrobić. Jeżeli ktoś mi powie to załaduję zdjęcie i pooglądacie. ;-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
foto, wrzuć na fickra tak żeby były tylko dla Ciebie widoczne i wrzuć na forum. Później możesz usunąć z flickra i na forum też znikną.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
foto, dawaj. Też postaram się coś z 5d2 odkopać w archiwum. Ale dopiero późnym wieczorem. Tak bliżej jutra. ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Wieczorem wrzucę jak będę w domu. zatuszuję tylko twarze osób i sobie zerkniecie. Sam jestem ciekaw jak to ocenicie, bo dla mnie to źle wygląda biorąc pod uwagę że matryca z K-5 chyba z tego samego okresu co C 5II i takich rzeczy nie miałem. Nawet przy leciwym K20D takie cuda mi mi się nie działy.
Do usłyszenia wieczorem ;-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
plwk napisał/a:
kerad, zaglądałeś w exify tych zdjęć? Porównaj dwa pierwsze, w trzecim szczątkowy.

Aparaty się zgadzają, obiektywy były w opisach na flickr. Coś przegapiłem?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
To ja wrzucę zdjęcie z komórki szwagra. Miażdży obrazem K-1.
Cieszy mnie, że ten wątek tak ewoluuje merytorycznie.

x4rd napisał/a:
nie myślałeś nad A7II przypadkiem?

Sony jest ciekawe ale ten EVF... nie możemy się zaprzyjaźnić. Jest do tego jakiś ciekawy zestaw szkieł (24/35/50/85) w rozsądnej cenie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kerad napisał/a:
Coś przegapiłem?

Parametry wykonania zdjęć, nie dające podstaw do ich porównywania.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
foto w robocie jestem, więc nie bardzo mogę poszperać, a do wieczora to debata się raczej przekieruje.
Odkopałem coś takiego z konta na guglu. Nie za mocno obrabiane, przypuszczam, parę suwaków ewentualnie. Ostrość: chyba LR default? Nie zwykłem ostrzyć portretów.

Na czym tu polega "tragedia"?

Sorry Enzo :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nie wiem czy pytasz poważnie, ale myślę, że chodzi o "przepały"...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kuba Nowak, pytam foto. Podobno 5d2 robi straszną sieczkę w piękne słoneczne dni. ;-)
A przepały są, bo to słaby sprzęt był. K-1 w samo południe na białej kiecce przepała nie zrobi. Nie ma szans. :-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcie "wzorcowe" z 5DMII było doświetlane lampą, ostatnie nie wiem bo dane exif niedostępne.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
plwk napisał/a:
Parametry wykonania zdjęć, nie dające podstaw do ich porównywania.

Ale nie o to chodzi. Co nam po parametrach? Może gość użył blendy, kilku filtrów i innych wynalazków których w parametrach nie znajdziesz. Ważne, że użył głowy! Nie można zwalać całej winy za skopane fotki tylko na sprzęt. Jak widziałeś za pomocą K-1 i Ltd 77 (zestaw za ile ..... zł?) też można zrobić sieczkę. Przypomnę wpis o 5DMKII:
foto napisał/a:
Zdjęcia były robione na ISO 200 i F 8-9 , ostrość słaba a szumy lepiej nie mówić. Zdjęcia były robione w ciągu dnia w piękną pogodę co tylko dyskfalifikuje jak dla mnie ten aparat.

Widziałem masę naprawdę super zdjęć z 5D MKII (bardzo popularny niegdyś aparat stąd i zdjęć dużo) i nie przypominam sobie problemów z szumem czy brakiem ostrości. Więc nie dyskwalifikowałbym aparat tylko brak umiejętnego wykorzystania posiadanego sprzętu.

Dodam tylko, że Łukasz Kuczkowski którego zdjęcia bardzo lubię i często do nich wracam (www.kuczkowski.net/galerie/ ) robił tym aparatem i nie było lipy ;-) Obecnie ma MK IV ale to już inna historia http://antarktyda.net/podsumowanie-fotograficzne/


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach