opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Codziennie pracuję z plikami N610 i typowymi szkłami. K-1 bije go na głowę, począwszy od ergonomii.
nic dziwnego że bije na głowę ergonomią a także zapewne featurami - w końcu dokonałeś porównania aparatów z 2 różnych półek

także cenowych - 6kPLN vs 9kPLN... (sprawdzałem przed chwilą na skapcu - nie jestem na czasie z cenami od dłuższego czasu i się zdziwiłem ostro...)

matryca podobna ale Pentax sporo nowszy (patrzymy na datę premiery d600 a nie d610) więc nie byłoby niczym dziwnym gdyby miał ją lepiej oprogramowaną...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
opiszon napisał/a:
nie byłoby niczym dziwnym gdyby miał ją lepiej oprogramowaną...

Tym bardziej, że zawsze matryce Pentaksa były lepiej oprogramowane nawet jeżeli aparaty wychodziły w tym samym czasie, patrz K-5 i Nikon 7000.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie zapominam o tym ;-)

a k10d vs d200 ? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zdano napisał/a:
zawsze matryce Pentaksa były lepiej oprogramowane

Nigdy nie mów zawsze ;-) Pentax K-3 jednak odstaje od Nikona D7200.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
opiszon napisał/a:
a k10d vs d200 ?

W tym wypadku nie pamiętam jak wychodziło porównanie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
na korzyść Pentaxa. pamiętam bo wtedy równo z kumplem kupowaliśmy sprzęt.

za to d200 zabijał Pentaxa AFem ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
D200 masakrowal K10 praktycznie wszystkim (lacznie z ogolnym feelingiem). Pamietam, jak jesna osoba przynosla go wtedy do Stodoly na gielde, zeby sobie przy piwku na gieldzie pogadac. K10 wypadal jak ubogi, piskliwy krewny :mrgreen: Wszystkim sie oczy do niego swiecily, ale oczywiscie Peeeentax, very biutiful, zgodnosc wsteczna...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A to była ta sama półka cenowa, bo wydaje mi się, że nie?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie, ale wszyscy u nas ciagle je porownywali, wykazujac oczywiaxie wyzszosc K10, ale wlasnie bardziej na zasadzie - bo mnie to niepotrzebne, mam manuale, robie portrety to niepoczbuje - i takie tam.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Jakie dopuszczalne zanurzenie ma ten offtop?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
A co, nerwy juz nie te? ;-) Czekasz na coming-out Enzo,a tutaj ciagle nic :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
szybkiparowoz napisał/a:
Jakie dopuszczalne zanurzenie ma ten offtop?
myślę że nie powinniśmy przekraczać tego Rubikonu:
http://metro.co.uk/2017/0...before-6718917/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
Cytat
Codziennie pracuję z plikami N610 i typowymi szkłami. K-1 bije go na głowę, począwszy od ergonomii.
nic dziwnego że bije na głowę ergonomią a także zapewne featurami - w końcu dokonałeś porównania aparatów z 2 różnych półek

także cenowych - 6kPLN vs 9kPLN...
Chciałem porównać FF z FF.
Dobra, KP bije na głowę N610. Wygodą obsługi to każdy korpus bije Nikona na głowę. Nawet ist*Ds.

[ Dodano: 2017-06-21, 22:00 ]
Ten beznadziejny Pentax ma tylko jedną puszkę FF, na dodatek jest znakomita. Bez sensu.
Ma też swoją politykę korpusową i nie wypuszcza pięćdziesięciu modeli. Za to wypuszcza śmieszne korpusy kolorowe, wyśmiewane przez cały świat niepentaksowy. A zaraz później konkurencja ściąga koorowe obudowy do swoich produktów.

Przestańcie narzekać.
Każdy może kupić co mu się podoba, na co go stać i co lubi trzymać w rękach.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
szybkiparowoz napisał/a:
Jakie dopuszczalne zanurzenie ma ten offtop?


Jak na to forum to i tak jeszcze jesteśmy na poziomie brodzika :-P

[ Dodano: 2017-06-21, 22:02 ]
bbartlomiej napisał/a:
To wieczne polowanie na okazje, bo w sklepie nie ma, albo ma chorą cenę...


Przypomnę, że jesteśmy w UE i możesz sobie ściągnąć sprzęt z dowolnego kraju Wspólnoty, tak na marginesie... :roll:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
x4rd napisał/a:
Przypomnę, że jesteśmy w UE i możesz sobie ściągnąć sprzęt z dowolnego kraju Wspólnoty, tak na marginesie...
Dziękuję, postoję. Naprawdę porównujesz dostępność czegokolwiek "od ręki" do ściągania tego sobie z ebaya lub zagranicznych sklepów? Wybacz, ale nie chce mi się odsyłać za granicę obiektywów, bo nie ostrzą z moim korpusem w punkt, wolę wybrać w sklepie (nie, nie mam mikroregulacji). Za bardzo ostatnio cenię swój czas. Każdemu wedle gustu, ale nie zaklinajmy rzeczywistości.

Dla mnie obecnie wybór jest prosty - N albo C (jeśli chodzi o FF) z tego prozaicznego powodu, że jak zmienię zdanie, to chcę mieć możliwość szybko pozbyć się sprzętu, a nie czekać na kolejnego pasjonata np. z Sony.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
bbartlomiej napisał/a:
bo nie ostrzą z moim korpusem w punkt


Masz mikroregulację w korpusie.

bbartlomiej napisał/a:
wolę wybrać w sklepie


W Wawie jest sporo sklepów, które oferują natywny sprzęt P lub producentów trzecich, gdzie można spokojnie potestować obiektywy i nie tylko.

Wchodzę z Tobą bbartlomiej w polemikę, ze względu na to, że ktoś może mieć podobne argumenty co do systemu. Stoję jednak na stanowisku, że w P da się komfortowo robić zdjęcia plus na tym jeszcze zarabiać.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
x4rd napisał/a:
Masz mikroregulację w korpusie.
Wyraźnie pisałem, że nie mam :) dla mnie możliwość sprawdzenia w sklepie jest kluczowa. A jak ktoś chce podpinać Sigmy czy Tamrony, to po co całe te dywagacje? Weź tę puszkę, która dobrze leży w ręku i kup zestaw Sigm serii "A". Ja raczej patrzyłem na system jako całość i wciąż najważniejszy będzie dla mnie rozmiar rynku wtórnego.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
Czekasz na coming-out Enzo,a tutaj ciagle nic

Merill to za mało?

x4rd napisał/a:
W Wawie jest sporo sklepów, które oferują natywny sprzęt P lub producentów trzecich, gdzie można spokojnie potestować obiektywy i nie tylko.

Dziś oglądałem materiał o facecie z Krakowa, który pofatygował się przetestować samochód Tesli w Wiedniu.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Dziś oglądałem materiał o facecie z Krakowa, który pofatygował się przetestować samochód Tesli w Wiedniu.


Jak się bardzo chce to można. Nota bene spółka Muska dalej przynosi straty i nie wiadomo, kiedy będzie na plusie. Ale na biednego nie padło :roll:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
x4rd napisał/a:
Masz mikroregulację w korpusie.
Wyraźnie pisałem, że nie mam :) dla mnie możliwość sprawdzenia w sklepie jest kluczowa. A jak ktoś chce podpinać Sigmy czy Tamrony, to po co całe te dywagacje? Weź tę puszkę, która dobrze leży w ręku i kup zestaw Sigm serii "A". Ja raczej patrzyłem na system jako całość i wciąż najważniejszy będzie dla mnie rozmiar rynku wtórnego.


Kupując obiektywy do Pentaxów jakie posiadam zostały mi bez problemu wypożyczone do domu po wpłaceniu kaucji na tydzień. Tak więc nawet nie musiałem się męczyć w sklepie. Nie wiem w czym problem, trzeba znaleźć porządny sklep i po problemie, w dodatku nowe obiektywy kupowałem w rozliczeniu bo sprzedawałem sklepowi swój którego najmniej używałem bądź chciałem się pozbyć i nie musiałem czekać ani chwili jak ktoś go kupi.
Jak kupowałem K-1 rok temu przy mnie jak go testowałem w sklepie sprzedały się jeszcze dwa Pentaxy tyle że niższe modele.
Trochę chyba fantazjujesz ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach