tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na zakładce partnerzy ricoha są dobre sklepy. W Warszewie, Krakowie, Katowicach, Tarnowskich Górach można się dogadać. Szczerze mówiąc, to sklep z Krakowa jest mi bliższy niż warszawskie.
Są to punkty, gdzie sprzedawcy coś wiedzą o aparatach, a nie jak w markecie - pani to dobre, to japońskie jest... Yakumo.

Niestety z racji możliwości Pentax stawia na partnerskie warzywniaki. Zobaczcie- w stanach też da trzy sklepy, które zdominowały rynek. A przecież to ogromny kraj.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Mertz napisał/a:
Czekasz na coming-out Enzo,a tutaj ciagle nic

Merill to za mało?


Sie nie liczy. To bym nazwał dywersyfikacją - fajnie się te maleństwa potrafią z czymś większym uzupełniać (czasem zwalczać) - z D700 miałem GRD, z K-3 mam GR. Dwa inne światy.


Enzo napisał/a:
Dziś oglądałem materiał o facecie z Krakowa, który pofatygował się przetestować samochód Tesli w Wiedniu.


Taaa, problemy pierwszego świata...


Enzo - ja Ci tak powiem z własnego doświadczenia. Jak masz wątpliwości, a masz możliwości - to zmieniaj C, N - nieważne. I tu, i tu dostaniesz optykę w każdym standardzie, z ogromnym wyborem, doskonałą jakością - i niższymi cenami w używanym segmencie semi-profi (chociażnówka L 70-200/4 to circa 2.5 tysia).
Gorzej trochę z korpusami, bo zakładam, że "to o co by chodziło" to min. 5DmkIII (IV ?:), ew. D810 - ale to kasa o wiele większa niż 6D czy też D610. Zapewne niekacetowalnie większa. 6D da radę, na pewno (weź też pod uwagę taki niuans, jak wielkość RAW'ów z matryc circa 20-24mpx a 36mpx - dla mnie byłaby to konieczność zmiany kompa, czyli dodatkowe ze 3-4 tysie).

Po zamianie możesz poczuć się nieswojo, bo zrobi się dziwnie cicho, wszystko będzie działało niezrozumiale szybko/szybciej, AF przestanie się mylić, a niejednokrotnie duszone pomysły okażą się o wiele prostsze w realizacji. Widmo codzinnej sesji na allegro będzie za jakiś czas dziwnym wspomnieniem.
Będzie też pewnie moment zwątpienia - i ja mam to wszystko dźwigać? Korpo, 2-3 szkła - ale czemu to takie duże i ciężkie??? Cóż... Starego Stealth Reportera 200 też można wyrwać po taniości, nieźle się w tym wszystko nosi.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto, a jakie konkretnie obiektywy sprzedałeś w rozliczeniu? Dalej uparcie twierdzicie, że kilkadziesiąt sklepów to to samo co kilka, a 682 obiektywy Pentaksa na Allegro, to to samo co 2706 Canona i 1939 Nikona. Widzisz, przeciętny użytkownik nie musi ani szukać sklepu, ani płacić kaucji i dogadywać się ze sklepem. Idzie, sprawdza 2-3 obiektywy i wychodzi poświęcając na to 1-2h, a nie tydzień i bez zabawy w wysyłkę.
To, że wszystko się da, jak się bardzo chce, to jasne - tylko mi osobiście przestało się chcieć kopać się z koniem. W cenie grubo niższej skompletowałem sobie system, w którym niczego więcej nie potrzebuję. To tylko moja osobista opinia i nikogo do niczego nie namawiam, ale po co mówić, że białe jest czarne? To, że obiektywów/aparatów trzeba szukać i wyczekiwać okazje albo dogadywać się ze sklepem (i to wyszukanym sklepem!) nie dodaje żadnej wartości zdjęciom.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
bbartlomiej napisał/a:
2706 Canona i 1939 Nikona.


I chcesz je wszystkie kupić? :shock:
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Wszystkich kupić się nie da, ale za to mogę wybrać: czy chcę kupić dany model obiektywu w wersji made in Japan czy China, komplet z pudełkiem drożej, czy gołe szkło bez dekli taniej, z rysą na przedniej soczewce za 3/4 ceny czy idealny od gościa, który kupił i zapomniał używać. A mogę też zaczekać na licytację od złotówki. I tak wolę.
Wracając do wątku polecam Nikona. 2 lata temu, gdy wychodziłem z Penaxa Canon miał albo leciwe 6D do wyboru, albo leciwe 5dMKIII. Pojawił się w Nikonie 610 i chwilę później 750 i ten ostatni zwrócił moją uwagę. Skompletowanie szklarni to była chwila. Dużą zaletą jest dla mnie w Nikonie CLS, bawię się w strobbing z zestawem Yongnuo 622N-TX + 2 lampki 685, które działają w TTL i HSS radiowo. W Pentaxie tego nie dostanę.
W Nikonie są też dostęne szkła Tamrona i Sigmy, których nie uświadczysz w Penaxie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kuba Nowak napisał/a:
bbartlomiej napisał/a:
2706 Canona i 1939 Nikona.

I chcesz je wszystkie kupić? :shock:
Udajesz, że nie wiesz o co chodzi czy naprawdę nie wiesz?
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
... pewnie, że wybór w innych systemach jest większy, ale nie przesadzałbym szczególnie z Alledrogo. Niestety na dwie, trzy dowolne transkacje na A... przypada 1 z której nie do końca jestem zadowolony, a na Ebay-u tylko na ponad 200 różnych zakupów (tak z połowę foto) raz się naciąłem i musiałem odzyskiwać pieniądze przez system - po dwóch tygodniach wróciły na kartę bez żadnej łaski i wielkiego załatwiania. Z moich doświadczeń sprzęt z Niemiec czy Anglii przychodzi w podobnym czasie, jak od handlarzy z A.... Niestety do zagranicznych sprzedawców mam większe zaufanie a i wybór jest tam mocno lepszy.

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
bbartlomiej napisał/a:
Udajesz, że nie wiesz o co chodzi czy naprawdę nie wiesz?


Tego się właśnie obawiałem - utrata resztek poczucia humoru. Ale to potwierdza moje obserwacje: użytkownicy Canona i Nikona mają go statystycznie znacznie mniej, szczególnie owi pochodzący ze stolicy. Niestety nie umiem tego fachowo socjologicznie uzasadnić. Widać Pentax jest dla amatorów z prowincji o skłonnościach myśliwskich i samobójczych - dla ułatwienia odbioru załączam ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
foto, a jakie konkretnie obiektywy sprzedałeś w rozliczeniu? Dalej uparcie twierdzicie, że kilkadziesiąt sklepów to to samo co kilka, a 682 obiektywy Pentaksa na Allegro, to to samo co 2706 Canona i 1939 Nikona. Widzisz, przeciętny użytkownik nie musi ani szukać sklepu, ani płacić kaucji i dogadywać się ze sklepem. Idzie, sprawdza 2-3 obiektywy i wychodzi poświęcając na to 1-2h, a nie tydzień i bez zabawy w wysyłkę.
To, że wszystko się da, jak się bardzo chce, to jasne - tylko mi osobiście przestało się chcieć kopać się z koniem. W cenie grubo niższej skompletowałem sobie system, w którym niczego więcej nie potrzebuję. To tylko moja osobista opinia i nikogo do niczego nie namawiam, ale po co mówić, że białe jest czarne? To, że obiektywów/aparatów trzeba szukać i wyczekiwać okazje albo dogadywać się ze sklepem (i to wyszukanym sklepem!) nie dodaje żadnej wartości zdjęciom.


Jak kupował K-1 to oddałem DA* 55/1.4 , jakiś miesiąc temu kupowałem DFA 24-70/2.8 i oddałem HD DA 15 Ltd. i nie musiałem wcale szukać sklepu. Zacząłem zakupy robić w tym sklepie i tak zostało. Dla mnie sprawdzanie obiektywu w 1-2h to za mało bo szanuje pieniądze a one mnie. A tak jak na spokojnie zrobiłem zdjęcia architektury, krajobrazu i portretu a wdomu sprawdzenie w LR czy wszystko jest ok. Na szybko to mógłbym w sklepie małpkę kupić (bez urazy oczywiście). W żadnym razie nie odczułem że się musiałem z koniem kopać. I nikomu nic nie wmawiam odnośnie czerni i bieli. Ja kupuję głównie nowe rzeczy a Ty jak widzę z rynku wtórnego i możemy mieć odmienne zdanie. Co prawda DA* 55/1.4 kupowałem jako używany i w tym czasie były 3 szt na allegro.
Pozdrawiam i życzę zadowolenia ze zdjęć :-B

[ Dodano: 2017-06-22, 11:19 ]
Chłopaki od Canona powiedzcie co się tutaj dzieje na tym zdjęciu, konstrukcja dużo nowsza.
Zdjęcie w linku poniżej

https://www.flickr.com/ph.../in/dateposted/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
"to o co by chodziło" to min. 5DmkIII (IV ?:), ew. D810

Zaskoczę Cię ale nie. Nie rozumiem biegania z takimi cegłami w ręce. Stąd K-1 zupełnie mnie nie kręci (plus 36 MPix matryca - na co mi to?). To ma być małe, zgrabne i w miarę lekkie.

Kuba Nowak, cieszę się, że tu zaglądasz. Twoje posty tak wiele wnoszą do tematu.

Moglibyście mnie maluczkiemu powiedzieć, jak to jest z tą budżetową optyką w C i N? Używam teraz np. Limitedów 40 i 70. Czy po przesiadce ckni się Wam do tych konstrukcji czy jednak optycznie budżetowe odpowiedniki (50, 85) dają radę?

 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Enzo, znajomy posiada wspomniany 85mm i bardzo sobie chwali. Sam się tym nie bawiłem, ale wierzę mu na słowo.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Enzo, 85/1.8 uwielbiam, choć ludzie mówią, że rewelacyjny nie jest (podobno chodzi o jakosc wykonania). 50/1.8 II nie podobał mi się przez wiertarkę i tandetne wykonanie. 50/1.8 STM już jest dużo lepszy i optycznie i jakościowo. 35/2 IS jest super, choć spory. 17-40/4 to moje ulubione wakacyjne szkło, ten zakres w takiej cenie jest niesamowity. 16-35/4 jest dużo ostrzejszy ale i droższy. 50/1.4 USM bym odpuscil - pełno informacji o psującym się pierścieniu a i gorszy optycznie od 50/1.8 STM. Do niektórych zdjęć przydałby mi się 135/2 albo jakieś 200/2.8 ale wątpię czy kiedykolwiek kupię.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Enzo mój kolega ze studiów używa C5 +20-35 + 35/2 +50/1.4 + 85/1.8 jestem z nim w stałym kontakcie jak siedzę w pracy przez gg a i potrafimy się raz dziennie zdzwonić
Z tego co ja widzę po jego zdjęciach i z nim rozmawiam to 35/2 jest świetne optycznie i ma stabilizacja i jest nie drogie, 85/1.8 jest ok ale trzeba przymknąć ale jest już gorzej AF potrafi nie trafić , 50/1.4 trzeba dobrze przymknąć. Co do 20-35 to nie jest źle w środku natomiast na brzegach nie powiem bo jeszcze architektury i pleneru nie wrzucał to nowy zakup.
Wracając do 35/2 mi się podoba i jakością zbliżone jest do naszych Ltd. nie wiem jak zachowuje się na brzegach ale centrum i sporo od niego jest bardzo dobrze.

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
35/2 IS na f/2 mocno winietuje. Na f/2.8 nie ma już winiety (zauważalnej)
Enzo, ale ty rozważasz FF czy APS-C? Do APS-C to wg mnie najlepsze ogniskowe ma Fuji.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
cieszę się, że tu zaglądasz. Twoje posty tak wiele wnoszą do tematu.


Chodzi Ci o Teslę z Wiednia?
No nie mam takiej wiedzy i tylu postów co Ty. Kłaniam się nisko :-B
Po prostu dziwi mnie to zrzędzenie - czy włodarze naszego kochanego Pentax'a czytają takie fora i na ich podstawie zmieniają strategię produkcyjną? Prościej - czy narzekanie zmieni świat?
Jeśli komuś nie odpowiada system Pentax'a, to niech go zmieni, mogę to zrozumieć. Tylko po co potem wracać do forum tak "beznadziejnej marki"? Żeby się samemu utwierdzić w słuszności decyzji, samodowartościować, z poczucia misji nawracania na jedynie słuszną opcję czy systemowego dżihadu?
Być może są tacy, którzy raz na miesiąc muszą kupić nowe szkło i być może wówczas Canon i Nikon są lepsze, ale czy o to w tym wszystkim chodzi?

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kuba Nowak, wysoce nadinterpretujesz. Tak jak ze swoją psychoanalizją mojej osoby ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
o ma być małe, zgrabne i w miarę lekkie.


Heh, no widzisz - i dlatego właśnie, po 6 latach w NIkonie, wróciłem tutaj...

Enzo napisał/a:
Moglibyście mnie maluczkiemu powiedzieć, jak to jest z tą budżetową optyką w C i N?

Znaczy ja mogę się wypowiedzieć tylko o Nikonie, do tego z kontaktów z 12 mpx matrycą D700. Szybkie, ostre (chociaż przyznam, że nigdy nie poświęcałem tutaj uwagi na szczegółowe liczenie linii). To, że nic nie budziło moich zastrzeżeń (nop jednak 1:1 oglądałem nierzadko) + testy np. na Optycznych wystarczyły mi zupełnie. 24/2.8, 35/2, 50/1.4, 85/1.8 - w naszym systemie to byłby to of the top, tutaj nazywane jest to "budżetową optyką". U mnie z tej czwórki ostały się 24 i 50 (G).

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Bartłomieju nie odbieraj tego zbyt osobiście, to taka żartobliwa prowokacja dla pesymistów. Przecież wiadomo, że Pentax MUSI upaść.

Pozdrawiam i zapraszam na piwo do Krakowa.

 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
foto napisał/a:
Chłopaki od Canona powiedzcie co się tutaj dzieje na tym zdjęciu, konstrukcja dużo nowsza.

Chłopakiem od Canona nie jestem więc to chyba nie do mnie pytanie ... ale wiesz, to może być to samo co tutaj
https://www.flickr.com/ph...007/6129243634/
Najlepiej będzie jak zapytasz Henryka Skrzypinskiego

Zresztą - tutaj są dostępne rawy z tego Canona. Dzisiaj wieczorkiem mam zamiar pobrać i się pobawić. Może faktycznie jest z tym jakiś problem.
I jeszcze to shadow noise.
Plus tutaj masz kolejne rawy.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Całkowicie zgadzam się z Kubą. Sprzęt to tylko narzędzie. Nie pasi - zmiana. Potem kolejna i kolejna... Po drugiej stronie trawa zawsze jest zieleńsza. Widać to chociażby po tym, jak na forum Nikona ludzie zmieniają sprzęt na Fuji i Sony. Powtórzę więc raz jeszcze: jeżeli jesteś sprzętowcem: luz: dobrej zabawy życzę, bowiem o to w tym wszystkim chodzi. Jeżeli jednak jesteś fotografem, to wybrawszy urządzenie do pracy, po prostu robisz zdjęcia.
Ciekaw jestem, czy na forum budowlańców też tak dyskutują o młotkach...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach