opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może nie o młotkach ale weź spróbuj kupić jakiś elektronarzędzie budowlane...

chyba gorzej niż w foto bo producentów więcej...
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
foto napisał/a:

Chłopaki od Canona powiedzcie co się tutaj dzieje na tym zdjęciu, konstrukcja dużo nowsza.
Zdjęcie w linku poniżej

https://www.flickr.com/ph.../in/dateposted/

Jak to co? Dwójka mu śnieży.Trzeba przystawkę wyregulować. :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu, to już nie można fotografując pomyśleć o zmianie/dokupieniu narzędzia?
Nie wiem dlaczego ten wątek ewoluuje w stronę udowadniania, że u nas to jest bracie wszystko, jedynie onanista może narzekać. Jeśli mam do wyboru zakup dwóch urządzeń w podobnej cenie to siłą rzeczy się zastanawiam. Mertz i bbartlomiej bez nadęcia potrafią temat unieść, za co im dziękuję. Przecież to nie jest religia czy polityka tylko kupa podzespołów produkowana i składana na dalekim wschodzie. Ani tym lepiej fotografował nie będę, ani dziewczyny na to nie polecą.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Nie wiem dlaczego ten wątek ewoluuje w stronę udowadniania, że u nas to jest bracie wszystko, jedynie onanista może narzekać.

Kilka razy już pisałem, że gdybym był zapalonym ptasiarzem, to pewnie bym już zmienił system. Niestety DA*300 + TC1.4 mi na razie wystarcza i nic na to nie poradzę. Zapewne gdybym chciał zostać paparacci, to również poszedłbym w "profesjonalne marki". Zatem nie twierdzę, że pentax ma wszystko (chociaż ma wszystko czego potrzebuje moja nikczemna osoba).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sebix - ale tu nie ma żadnego nadęcia. Dokonałeś wyboru, spoko. Ewoluowałeś, dojrzałeś, mech Ci wyrósł na klacie, okazało się, że zmieniłeś zainteresowania, preferencje i szukasz czegoś nowego. Cudownie - rozwijasz się! I pisząc tutaj nie mam zamiaru Cię dyskredytować. Ale jak czytam o tym, że na Allegro jest 2.000 obiektywów, dzięki czemu można wybrać sobie taki z kartonikiem, to mi witki opadają. Ty masz sprecyzowane oczekiwania. Nie staje Ci w bagnecie K? Zmień. Krótka piłka. Ale w innych przypadkach to nie brak sprzętu jest problemem, tylko umiejętności.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie wiem jak inni, ale ja i bbartlomiej pokonaliśmy już tą ścieżkę (przesiadkę), ja zrobiłem to nawet dwa razy - w te i nazad. Stąd może trochę inna perspektywa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No, ja też pokonałem. Pentax-Pentax-Pentax-Pentax.
Tzn. Analog, cyfra, analog, cyfra.

W międzyczasie wciąż Nikon.

Fanatyczni są kanonierzy i nokonowcy twierdząc, ze Pentaksem to się zdjęć nie da robić. Cóż, pewnie kompleks wciąż małego... obrazka.

Dobrze Michu napisal. Niewielu ludzi ma bardzo sprecyzowane potrzeby ukierunkowane niestandardowo. Oni mogą mieć problemy w każdym systemie. Muszą poszukiwać. Ale cala reszta szuka dziury w całym swoim braku umiejętności skumulowanym w jestestwie.

Nieważne czym robisz zdjęcia! Liczą się efekty. A efekty mierzy się niemiarodajnym wskaźnikiem obiektywizmu. Może stąd ta walka o obiektywy, kto wie.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
tref napisał/a:
Nieważne czym robisz zdjęcia! Liczą się efekty.

Nieważne czym kopiesz grób! Liczą się efekty. ;-)

Kiedy używa się gorszego sprzętu i osiąga się dobre efekty satysfakcja jest tym większa, ale jeśli ktoś chce zrobić to samo sprzętem innym, do którego może sobie kupić 2707 obiektywów (i żaden nie narobi tyle hałasu, co porządny śrubokręt z DAL 55-300 - najgłośniejszy z tych, które miałem), to dlaczego robić mu za to przytyki w temacie libido i talentu? Lepiej wyzwać na pojedynek. Na gołe klaty. Klatki.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Mam nadzieję że do tego nigdy nie dojdzie, ale coraz więcej robię zdjęć eventowych, gdzie i reporterskie są, i powoli myślę o zmianie systemu, K-1 słabo w tym temacie wyrabia w kwestii af i serii, bufora, a jak już się walczy koło reporteraków z 1 DXkami to tym bardziej aparat wkurza żółwistością. Ale potem sobie jakoś tłumaczę że Pentaxem też się da radę zrobić... na razie powstrzymują mnie kwestie finansowe i niechęć do marek C i N ale kiedyś ten moment pewnie nadejdzie jeśli Pentax nie wypuści czegoś szybszego
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
kerad napisał/a:
Zresztą - tutaj są dostępne rawy z tego Canona. Dzisiaj wieczorkiem mam zamiar pobrać i się pobawić. Może faktycznie jest z tym jakiś problem.

Pobrałem, zobaczyłem i muszę oficjalnie stwierdzić, że Canonem 5D z pełną klatą też da się zdjęcie zrobić - tutaj fotki .

 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Mówisz o wersji II? Jedynką też od biedy da radę :-)

ISO 800, ekspozycja szarpnięta w LR o +1.5, cienie +100

_MG_5896 by syn_szklarza, on Flickr

ISO 1600, +2/3 EV w LR

IMG_1160 by syn_szklarza, on Flickr


IMG_1163 by syn_szklarza, on Flickr

ISO 100, cienie +50

IMG_1202 by syn_szklarza, on Flickr
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kerad napisał/a:
Canonem D5


To jakaś hybryda canonowsko - nikonowska?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
To jak pentaksy 6d i d700, które widziałem na pepedach.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
@Enzo, jeśli jeśli czujesz potrzebę zmiany systemu i stać Cię na to, to wybierz to co Ci najbardziej odpowiada i nie pytaj nkogo o zdanie. Zmiany są zawsze dobre ;-)
Jeśli popełnisz błąd, to przynajmniej zmobilizuje Cię do pracy :mrgreen:

Moim najgorszym wspomnieniem z P jest to, że na wszystkich wypadach ze znajomymi czułem się wyobcowany i byłem obładowany sprzętem po uszy. Znajomi wymieniali się sprzętem i było im lekcej :-/ Jak im czegoś brakowało, to szli do przydrożnego warzywniaka i przebierali w czym chcieli (i nie chodzi tylko o szkła...) :roll:
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Pozdrawiam wszystkich, których "sprzęt nie ogranicza" ;-) :-B

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
philip100 napisał/a:
Pozdrawiam wszystkich, których "sprzęt nie ogranicza" ;-)
Dzięki i wzajemnie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
philip100 napisał/a:
Pozdrawiam wszystkich, których "sprzęt nie ogranicza"

Dziękuję. Nawzajem.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Tak sobie poczytałem i niestety ale twierdzenie w kółko, że do P jest wszystko dostępne tylko trzeba sobie poszukać gdzieś w Europie albo na innym kontynencie jest już tak czerstwe, że powinno powodować automatyczną anihilację takiego posta i dwudniową karną sraczkę u piszącego. Podobnie jak te ultraśmieszne dywagacje czy ktoś ma zamiar kupić 2000 obiektywów do Nikona z Alledrogo.
Kolejna sprawa to Tamrony i Sigmy, o których ciągle się pisze z lekką pogardą mimo że są to najczęściej znakomite optycznie i tańsze odpowiedniki systemówek. Po co się przesiadasz na C skoro i tak masz zamiar kupić Tamrony? Po to żeby w ogóle móc je kupić, jakby ktoś nie zauważył pochłonięty śledzeniem gdzie też pojawi się ta jedna jedyna sztuka nowego-starego T 70-200 z bagnetem K :mrgreen:

Oczywiście to kwestie czysto sprzętowe i tak czy siak bez umiejętności wykorzystania to można sobie kupić cokolwiek i nadal nic z tego nie będzie wynikać. Pozdrawiam tu jednego z piszących w tym wątku, który na mnie naskoczył po sugestii, że zamiast kupować nowy sprzęt, bo ma już bardzo dobry, to powinien doszkolić się z obróbki zamiast twierdzić że mu się nie chce, a teraz broni tu tezy że wszystko jest git a reszta to jakieś fanaberie ;-) Tak czy siak okopywanie się w bastionie P i twierdzenie, że to ci inni to fanatycy jest lekko nie na miejscu.
Mi też teoretycznie niczego nie brakuje, tyle tylko że ostatnie szkła kupiłem jakieś 8 lat temu przy innych cenach i innych realiach a potem zmieniałem tylko puszki. Ile z osób piszących że wszystko jest na wyciągnięcie ręki jest w podobnej sytuacji jak ja? Pewnie sporo i nie mając nic inaczej by podeszli do sprawy.
I mi też co jakiś czas odbija na zmianę wszystkiego, tyle tylko że po zrobieniu rachunku sumienia wychodzi że mi się nie chce. Na sprzedaży bym pewnie nawet zarobił, ale pucha od konkurencji z porównywalnym obrazowaniem i ficzerami i z lepszym af zje sporą część budżetu, a i na szkła ze 2 sensowne może starczy z reszty a może i nie...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Widzisz, a moim zdaniem automat powinien usuwać wszelkie marudzenia. Dla mnie sprawa jest prosta: coś Cię ogranicza - zmień system. Czy ktokolwiek z nas podpisywał z Pentaksem jakąś tajną klauzulę, że musi używać danego sprzętu? Jest ambasadorem premium? To po prostu czysty masochizm. I chęć pożalenia się, jaki ten Świat okrutny, bo nie ma czegoś pod bagnetem K.
Gdyby dla mnie jakiekolwiek szkło (lub puszka) była priorytetem w pracy/hobby, po prostu bym dokonał zmiany, zamiast tworzyć wątek z cyklu Trudne sprawy czy Dlaczego ja. Czy wylewanie żali na forum coś zmieni w Twoim życiu? Nie. Czy zrobi to zmiana systemu? Tak. Wybór jest więc prosty. Fotografia ma nam dawać radość. Jeżeli tak się nie dzieje, to należy zdiagnozować problem i go rozwiązać. Czasami rzeczywiście może to być ograniczenia sprzętowe (przypadek Enzo) czasami zaś to wbity do bani marketing (sam się na czymś takim przyłapywałem) czasami zaś to zwyczajna nuda i chęć zmiany czegoś (najprościej zmienić sprzęt zamiast sposób myślenia).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
modrzew napisał/a:
twierdzenie w kółko, że do P jest wszystko dostępne tylko trzeba sobie poszukać gdzieś w Europie albo na innym kontynencie jest już tak czerstwe,


No bo jest dostępne. Rozumiem, że jak chcesz kupić sprzęt na którym Ci zależy a nie ma go w Polsce to automatycznie rezygnujesz z zakupu? ;-)

Michu napisał/a:
coś Cię ogranicza - zmień system


Używam P tam gdzie system sobie po protu radzi. Gdybym było inaczej nie miałbym sentymentów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach