teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
x4rd napisał/a:
Rozumiem, że jak chcesz kupić sprzęt na którym Ci zależy a nie ma go w Polsce to automatycznie rezygnujesz z zakupu?
Przynajmniej w moim przypadku tak właśnie jest.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jedrus68 napisał/a:
No ale dlaczego zaraz zmieniać system? Przecież to tylko kwestia kupna jakiejś zatyczki z matrycą, do brakującego w pentaksie obiektywu.

Sprzedaż K-5II nie wchodzi w rachubę. To fajny aparat jest, świetnie mi w ręce leży, po co miałbym się go pozbywać? Natomiast dokupienie czegoś innego wcale się z tym nie gryzie (podobnie jak posiadanie Sigmy DP).

x4rd napisał/a:
Rozumiem, że jak chcesz kupić sprzęt na którym Ci zależy a nie ma go w Polsce to automatycznie rezygnujesz z zakupu?

Ja tak mam! Język Szekspira wciąż mi jest obcy, podobnież norweski. Ale bardziej mnie w takich sytuacjach drażni polityka dystrybutora. Dziś nie kupię optyki, jutro wypną się do mnie z/w body. Nie lubię się narzucać z pieniędzmi.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
x4rd napisał/a:
modrzew napisał/a:
twierdzenie w kółko, że do P jest wszystko dostępne tylko trzeba sobie poszukać gdzieś w Europie albo na innym kontynencie jest już tak czerstwe,

No bo jest dostępne. Rozumiem, że jak chcesz kupić sprzęt na którym Ci zależy a nie ma go w Polsce to automatycznie rezygnujesz z zakupu? ;-)

Problem jest złożony o tyle, że dzieje się to nie z nietypowymi czy specjalistycznymi szkłami i akcesoriami tylko z podstawowymi. Często okazuje się, że jak ktoś chce kupić coś ambitniejszego niż DA 18-55 czy DA 55-300 to nie ma. Nawet tak podstawowych rzeczy jak 50ka. I wtedy wyskakuje taki "wujek dobra rada" z tekstem "no jak to? w Norwegii jest przecież i w Hiszpanii jedna sztuka, no przecież Hiszpanie też są w Unii, co za problem?" Jest to niestety trochę groteskowe.
A odpowiadając za siebie - nie, nie mam problemu z zakupem z zagranicą. Ostatnio kupowałem opony do roweru w UK, rabat była na tyle duży ze nawet z przesyłką wyszło prawie dwa razy taniej niż w Polsce, nie wspominając o słabej dostępności tego modelu u nas w tej konkretnej wersji - więc można by rzec "podobnie jak z Pentaksem" :-> Ale jak widać jest spore grono osób, którym jednak zależy na obsłudze i dostępności towaru na miejscu. Przede wszystkim dlatego, że taką oferuje konkurencja i chyba to najbardziej boli.
Czy kupno za granicą rozwiąże sprawę np. jakiegoś awaryjnego zakupu gdy coś nam się sypnęło przed zleceniem albo pojutrze jedziemy na wyjazd życia, który chcielibyśmy uwiecznić?
Mnie przestała zupełnie dziwić zmiana puchy ze względu na dostępność szkieł, lamp, etc. i teksty "czy zamierzasz kupić wszystkie 2000 szkieł do Nikona z Allegro?" jest naprawdę w tym momencie z tyłka wzięty...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Wszyscy jesteśmy zdradzeni przez Pentax'a... i to o świcie!
Pozdrowienia z prowincji :mrgreen: :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Modrzew - nie wnikałem w dokładną dostępność towaru, ale w popularnej porównywarce cenowej jest 9 stron szkieł pod bagnet K. I z szybkiej analizy wynika, że nie są to tylko kity. Jesteś pewien, że nie żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Ależ sprawdź tę faktyczną dostępność i ile razy to samo szkło jest powielone jako osobna pozycja bo ktoś dodał jakieś oznaczenie do nazwy albo mamy n-ty klon Samyanga..? ;-)
Ja nie muszę nic kupować, ale czasem mnie nachodzi na coś innego/nowego i jak na razie zawsze ściana - nie ma, nie sprowadzamy, może się wyprodukuje (to o Sigmie). Obserwowałem nie tak dawno jaka była radość u niektórych jak pojawiło się parę sztuk Tamrona 70-200 w sensownej cenie. Sam doradzałem komuś Sigmę o tym zakresie ale wersji II na rynku wtórnym nie ma, a ostatnią wersję dostać w sklepie też w praktyce nie bardzo. A sam miałem smaka na DA 14/2.8 czy Sigmę 10-20/3.5. Potem zwykle sprawdzam jak to wygląda z odpowiednikami u konkurencji i kalkuluję ile by kosztowała zmiana. A potem zwykle stwierdzam, że mi się nie chce i będę focił tym co mam :mrgreen: :-B
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
modrzew napisał/a:
DA 14/2.8


Ten to akurat można sobie darować, a Sigma10-20/3.5 mimo wszystko jest dostępna.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kuba Nowak napisał/a:
modrzew napisał/a:
DA 14/2.8


Ten to akurat można sobie darować, a Sigma10-20/3.5 mimo wszystko jest dostępna.


Plus to słaby obiektyw a 10-20/3.5 jest przecież dostępna :roll:

50 i 35 faktycznie coraz mniej na rynku, moim zdaniem to znak, że planowane jest odświeżenie tych szkieł...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
x4rd napisał/a:
50 i 35 faktycznie coraz mniej na rynku, moim zdaniem to znak, że planowane jest odświeżenie tych szkieł...


...buuahahahahhahaa...... (boszszsz..., jak ja chciałbym to odszczekać ):
Mam dwa dylematy - czy firma przetrwa kolejne zawirowania (a dla mnie jest to podwójnie ważne, bo używam i K-3, i GR) oraz - DA 60-250 czy DA*300 (ale to kompletnie nie w temacie :).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Mertz napisał/a:
...buuahahahahhahaa...... (boszszsz..., jak ja chciałbym to odszczekać ):


Jeśli wiesz coś więcej niż ja to zapraszam na priv ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak napisał/a:
modrzew napisał/a:
DA 14/2.8

Ten to akurat można sobie darować, a Sigma10-20/3.5 mimo wszystko jest dostępna.

Jak w PRL-u. Nie mamy kiełbasy (która i tak jest niesmaczna), ale można kupić pyszny ocet.

x4rd napisał/a:
50 i 35 faktycznie coraz mniej na rynku, moim zdaniem to znak, że planowane jest odświeżenie tych szkieł

Jak to było z tym następcą K-3II na jesieni?

A w tomacie - co ciekawego możecie polecić z zakresu 28-35 mm (stałego oczywiście) do FuFu Nikona?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
28/1.8 ;-)

plastik ale dobrze maluje, AF po prostu działa
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Jak w PRL-u. Nie mamy kiełbasy (która i tak jest niesmaczna), ale można kupić pyszny ocet.


Gorzej! Za komuny był zenit, smiena, zorka, practica i cała fura gwintowanych słoików.
A DA 14 jest po prostu słabe i nie czuję się temu winny.
DA 12-24 jest od niego lepsze, a sigma podobno jeszcze lepsza, szczególnie w kontekście ceny - też nie mam z tym nic wspólnego.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
@Enzo, 28/1.8G i 35/1,8G ED, oba do kupienia na popularnym portalu używane w okolicach 1700. Lub 24-35/2 Sigmy. Lub 35/1,8 DX, który na bliskie dystanse też na FF pójdzie, a cena w okolicach 600 zl.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
35/2, do tego poszukaj starej, metalowej oslony do tego szkla - nawet filtra nie nosilem.

Kuba Nowak napisał/a:
DA 14 jest po prostu słabe i nie czuję się temu winny.


DA 14/2.8 jets po prostu wielki jak krowa - nigdy nie zrozumiem , dlaczego jest wiekszy niz 20/2.8 pod FF.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
35/1.8 DX to raczej jako ciekawostka.
wiem, jest tani i mały, do tego sprawdza się w pewnych sytuacjach, ale od czasu jego premiery pojawił się 35/1.8G który załatał dziurę no i jest jeszcze ten 28/1.8G który mimo dużych gabarytów jest lekkim o obiektywem.

Jak już się porywać na FF to nie ma co dusić grosza na pełnoklatkowy obiektyw.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Za mną cały czas chodzi stary 35/2D... Ale ja chcę go do filmu, nie wiem czy na cyfrze daje radę.

[ Dodano: 2017-06-27, 20:08 ]
Nikon F4 albo F100, 35/2D i... ja nic więcej od Nikona nie chcę :-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Jak to było z tym następcą K-3II na jesieni?


Trzęsienie ziemii i brak dostępności sensorów ;-)

Kuba Nowak napisał/a:
Gorzej! Za komuny był zenit, smiena, zorka, practica i cała fura gwintowanych słoików.


A w takim Życiu Warszawy repo robili średnioformatowcami typu Pentakon Six do lat 60/70 :-P

Enzo napisał/a:
Jak w PRL-u. Nie mamy kiełbasy (która i tak jest niesmaczna), ale można kupić pyszny ocet.


Ten wątek jest już ładnie rozbudowany. Może po prostu zamiast dywagować trzeba kupić tego FFa i odpowiednie szkła robić to co się lubi najbardziej?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marudzenie jest tańsze.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pytanie kto w tym wątku marudzi najbardziej ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach