potraff  Dołączył: 22.05.2016
Ja powtarzam słowa koleżanki, o tyle że o wagę jej chodziło z lampą. I nie wiem jakie ma obiektywy.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
To jest jasne że z lampą będzie ważył więcej.

Ale do Pentaxa też się podłącza lampy.

A to jakich kto ciężkich obiektywów używa to już jego sprawa. Można używać małych stalek, można ciężkich zoomow, można też podłączyć ważące pół tony obiektywy Sigmy.

Odniosłem się do fałszywego tekstu o wadze. Pentaxy serii jednocyfrowej są krępe i dobrze zbudowane ale nie są lekkie.

potraff  Dołączył: 22.05.2016
Eee serio, że do Pentaxa się podłącza lampy? :shock:

Ja powtórzyłem słowa. Może takie wrażenie odniosła, nie wiem. Tak samo jak nie wiem jakich szkieł używa. Czy teks o wadze był fałszywy? Polemizował bym ;-) . Co nie zmienia faktu, że 6d rzeczywiście jest lżejszy. Skończmy, bo nic tu nie wniosi to do dyskusji. Ja stawiam :-B

Robson  Dołączył: 21.05.2013
Miałem k-x, k-50, k-3II. Potem romans z m4/3 i finalnie 6D. Moim zdaniem jednak matryca FF daje dużą przewagę. Czy to w szumach czy samym obrazku. 6D mam dopiero od kilku dni ale wrażenie zrobił na mnie bardzo pozytywne i zdecydowanie to najlepszy aparat jaki miałem w rękach. Testy i tabelki to jedno, a fotografowanie to drugie i nie zawsze wyniki dynamiki czy innych rzeczy odzwierciedlają się w praktyce.
Jakość wykonania k-3II i pancerność jest lepsza niż canona ale nie można powiedzieć, że on jest plastikiem. Jest dobrze i solidnie wykonany.
Trzeba pilnować czasów naświetlania, bo wszystkie poprzednie puszki miały stabilizację i się człowiek przyzwyczaił:D
Narazie mam 17-40 i 40/2.8. To jest plus Canona- można kupić świetne obiektywy w dobrych cenach z rynku wtórnego i na to też trzeba patrzeć bo w pentaxie i m4/3 tego brakowało.

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
Robson napisał/a:
Trzeba pilnować czasów naświetlania, bo wszystkie poprzednie puszki ją miały i się człowiek przyzwyczaił:D
Możesz jaśniej? Nie zrozumiałem o co chodzi w tym zdaniu. :-P

Robson  Dołączył: 21.05.2013
Oczywiście o stabilizację mi chodziło:)
Człowiek myśli o jednym, a pisze co innego:D

Benek  Dołączył: 18.09.2008
Robson napisał/a:
Czy to w szumach czy samym obrazku.
To sformułowanie do najjaśniejszych również nie należy.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
Robson chodziło chyba o to, że nie ma co schodzić poniżej 1/60 bo potem już poruszone zdjęcia wychodzą ;)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Robson napisał/a:
To jest plus Canona- można kupić świetne obiektywy w dobrych cenach z rynku wtórnego
I to jest jego główna zaleta. Gdyby jeszcze Canon stosował matryce Sony, programował je tak jak Pentax to pewnie dalej byłby na topie.

kerad  Dołączył: 02.08.2006
Kto obecnie jest na topie?

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
Chyba Canon.

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
kerad napisał/a:
Zenek.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
TM_Mich napisał/a:
Chyba Canon.
Chyba to już nie jest aktualne... Dominuje:
wuzet napisał/a:
Zenek.

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
espresso, w sumie prawda.
Płacę za benzynę, patrzę, a tu Zenek na mnie zerka :)

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
espresso napisał/a:
I to jest jego główna zaleta. Gdyby jeszcze Canon stosował matryce Sony, programował je tak jak Pentax to pewnie dalej byłby na topie.

Dalej jest i nic nie wskazuje, aby prędko miało się to zmienić.

x4rd napisał/a:
espresso napisał/a:

Dalej jest i nic nie wskazuje, aby prędko miało się to zmienić.

Szkła do Nikona też w sumie nie są drogie i wybór jest spory. A matryce o niebo lepiej oprogramowane niż w Canonie. Ostatnio Yongnuo zaczął wypuszczać niegłupie szkła z AF na bagnet, co tylko poprawia mi humor.

iwasherebefore  Dołączył: 30.10.2016
Pytanie jaki wynik daje Nikon FF + M42?
Istnieją spory i jedni twierdzą, że przejściówka tylko z soczewką a drugi obóz jest przeciwko dodatkom obniżającym jakość obrazu.

iwasherebefore napisał/a:
Pytanie jaki wynik daje Nikon FF + M42?
Istnieją spory i jedni twierdzą, że przejściówka tylko z soczewką a drugi obóz jest przeciwko dodatkom obniżającym jakość obrazu.

Spytaj na forum Nikona. Tam chyba łatwiej o kompetentną odpowiedź.

iwasherebefore  Dołączył: 30.10.2016
Nie będę się zniżać do tego poziomu... . :mrgreen:

Pajda  Dołączył: 13.09.2016
kerad napisał/a:

Pierwszy Zenek, potem Soniacz.
https://www.dxomark.com/b...r-45200-dollars

iwasherebefore napisał/a:

Ano właśnie soczewka w przejściówce obniża jakość obrazu. Kwestia, czy to zaakceptujesz czy nie.
Może można by poszperać po necie i poszukać fotek prezentujących tą jakość i nijakość z przejściówką.

Skocz do: