rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Podobają mi się Wasze dylematy i może ciut zazdroszczę. Moje FF 135 odeszły tego sezonu do lamusa. Jest fajny komplet M z MX i F z Mz5n, ale w tym wątku i ogólnie to już muzeum. Wybieram się w najbliższym czasie z żółtymi tablicami na pchli targ.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A7ii to też muzeum.
Przez 10 minut próbowałem ustawić rok i nawet sprawdzałem w necie dlaczego bieżącego roku nie można ustawić tylko od przyszłego mogę...

Minimalny rok do ustawienia to 2014 a ja z uporem maniaka chciałem ustawić 2013...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Philipereeve recenzuje tylko obiektywy 35mm i to nie wszystkie. Gdybyś chciał mieć jakiś wgląd we wszystko, co wyszło na bagnet E, to polecam stronę Marca Alhadeffa (poukładane producentami w menu strony). Generalnie współczesne szkła są już bardzo dobrej jakości (zwłaszcza na matrycy 24MPxl), ale jeden i drugi recenzent opisuje dużo manualnych wynalazków - jeśli masz ochotę na jakieś eksperymenty, to jest to dobry punkt wyjścia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eee, zepsuleś, zbyt na temat teraz :-)

Ale fakt, przyda się dobra lektura na długie zimowe wieczory.
Jak się tłumaczyło KMP Bożydara i poznało wszystkie pleśniaki to można hop poprzeczkę wyżej i większy zbiór ogarnąć teoretycznie. :-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Właśnie też chciałem polecić sonyalphablog. Czytam jak chce coś kupić, aczkolwiek trzeba samemu ocenić, bo jego opinie są często niespójne. Ale i tak warto bo zawsze można rzucić okiem jak szkło wypada w życiu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon, zapraszam w takim razie na Nikoniarzy gdzie użytkownicy Sony zakładają nowy temat o swoim systemie jak tylko wychodzi nowy aparat.

P.S. Teraz będziesz jak ambasador marki (Tomasz Tomaszewski) wylegiwał się w wannie, palił cygara i opowiadał jak żyć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Za każdym razem o całym systemie z okazji nowego aparatu?
j**!!!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Czy ja mogę sobie tego sony przeflancować na minoltę?
Moja druga cyfrówka zaraz po Yakumo to była Minoltka z10
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
Minoltka z10

Pamiętam to paskudztwo. Nawet się śliniłem do niej na zmianę z Nikonem Coolpix 8400.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja się wtedy zasugerowałem wujka Z1. Śmieszne to były sprzęty.
Szczególnie w z10 jak się przelaczalo z wyświetlacza LCD na wizjer - wyświetlacz był tylko 1 plus skomplikowany system luster - żeby zobaczyć w wizjerze to LCD się obracał do środka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moja pierwsza cyfrówka to był Olympus C4000Z.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu miał Zelmera. Wciągał całą rolkę filmu za jednym wciśnięciem spustu. Byli czasy!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, miałem cyfrówkę na kliszę.
By odbić piłeczkę - Ejso naświetlał pinhola w betoniarce.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lubiłem surowe formy. Wtedy Michu kupował Rodinal na receptę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
opiszon, gdzie kupiłeś? Na Amazonie z7ii po 3z groszem. Strasznie mało jak za te jakość. Przez myśl mi przeszło żeby sprzedać zfc....ale musiałbym szklarnie dostosować.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No na Amazonie. Plus 85 też na Amazonie bo tanio było :-P
Amazon ostatnio to moje nemezis kosztowe. Tanio a kasa ubywa xD na prawdę byłem w malignie i zakup typowo kompulsywny jak gumy Donald na linii kas...

Za tyle samo były też w Mediaexpert i Komputroniku w weekend ale szybko wyszły plus 85 drożej.

Ech LBA wjechało i domówilem sobie 24-70 w promce bo trzeba kupon zniżkowy wykorzystać (wyjdzie 1800 za zooma do szafy ;-) )
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No jesteś w szale zakupowym. To jest straszna choroba. Nie ma lekarstwa. Można tylko odwlekać, a i tak człowieka złapie prędzej czy później.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przy manualu stałe światło jest milusie, ale gdybym kupował zooma do spacerologi, brałbym chyba 28-60.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na spacer to 45 jest w punkt ;-)

Się nie spodoba, to się sprzeda, tanio przyszło.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
M.K napisał/a:
Nie ma lekarstwa.

Jest. I to o stuprocentowej skuteczności.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach