opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cyjanek
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Zbyt szerokie spektrum działania. Jest lepsze.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Utrata dochodów? Ale zawsze można iść na żebry...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
M.K napisał/a:
Utrata dochodów?

Ogólnie rzecz biorąc: brak pieniędzy. :->
M.K napisał/a:
zawsze można iść na żebry

:roll: Albo ukraść. Jasne.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jeszcze hiperinflacja
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
To tak żeby jakoś bardziej konstruktywnie... i bardziej w temacie ;)
Wiem ze jest duży wybór, a nie siedzę w parametrach i co się zmienia pomiędzy kolejnymi wersjami ;) np. Sony A7 /II/II/IV.. i w nich dodatkowo jeszcze jakieś R/S/C ?!?
Innymi słowy, jak już się przebiliście przez tą ilość wersji puszek w różnych systemach to co wybraliście albo byście teraz wybrali z wymienionych stajni: Canon / Nikon / Sony?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja po prostu kupiłem najtańszą.
Pewnie wolałbym a7iii ale 2x droższa niż a7ii :-P

R to wysoka rozdzielczość
S to chyba lepsza jakość na wysokim ISO czyli dobre do sportu
C to kompaktowe wymiary
No i oczywiście seria bez literek dla normalnego człowieka.

Numerki to po prostu kolejne wersje w tej samej linii.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prawie.
S jest dla filmowców. Ma jedynie 12MPxl matrycę, ale bardzo rozwinięte funkcje związane z nagrywaniem filmów.

W tej chwili Sony ma największy wybór szkieł (między innymi przez to, że udostępnił bagnet dla producentów niezależnych). Dla wielu to zaleta, moim zdaniem to kwestia zrozumienia własnych potrzeb (jeśli ktoś potrzebuje tylko kita i jasny standard, to ilość szklarni nie jest aż tak istotna).

Co bym polecił?
Jeśli do okazjonalnego focenia, to iPhona 15, Samsunga S23 lub Pixela 8.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
incosgnitos napisał/a:
co wybraliście albo byście teraz wybrali z wymienionych stajni: Canon / Nikon / Sony?

Trudne pytanie i zależy od preferencji, obiektywów które Cię interesują i kasy którą chcesz wydać. W skrócie:
- Sony - body droższe od konkurencji, ale za to masz bardzo szeroki wybór szkieł w rozsądnych cenach głównie od firm trzecich;
- Nikon - body do wyboru do koloru dość rozsądnie wycenione, szkła też zdarzają się w dobrych cenach plus ograniczona oferta firm trzecich;
- Canon - body w rozsądnych cenach, szkła jedynie od Canona więc cenowo najdrożej z tych trzech systemów (choć obecnie podobno otworzyli dostęp firm trzecich).
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu napisał/a:
Jeśli do okazjonalnego focenia, to iPhona 15, Samsunga S23 lub Pixela 8.
Tak samo do okazjonalnego jeżdżenia rowerem szosowym najlepsza jest hulajnoga na minuty ;-)

No dajże spokój Michu :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Z tym otwarciem Canona to nie jest tak że i tak certyfikują szkła i to tylko takie które nie dublują się z ich ofertą? (Coś mi takiego mignęło kiedyś).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Co do wymienionych przez Micha telefonów to może to i dobra opcja, ale ja mam zasadę że telefon max do 1kPLN (o ile inflacja pozwoli - w zeszłym roku się zmieściłem).
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon, jeżeli incosgnitos chce mieć aparat to jest to fatalna opcja, nieprzydatna kompletnie choćby i za darmo dawali.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cyjanek, canon czy inflacja? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
No dajże spokój Michu

A właśnie, że nie. Przymierzam się do wymiany poczciwego LG G6 na coś nowego i śledzę rynek. Możliwości topowych smartfonów, wraz z zestawem zaimplantowanych obiektywów oraz obróbką wewnętrzną, każe mocno zastanawiać się nad sensem posiadania aparatu systemowego, o ile nie jest ukierunkowany na jakiś specyficzny gatunek fotografii.
Sądzę, że to, co na dzińdbry otrzymujesz z takiego smartfona jest nieosiągalne dla osoby przeciętnie radzącej sobie z postprodukcją. Nie masz czasu na suwaczki? Chcesz mieć od razu zdjęcia piękne jak lico Ejzo nieskażone żadną myślą - bierz Smartfona. Zawsze pod ręką, dyskretny, wszystkomający.

Barti - masz smartfona, który ma odpowiedniki obiektywów 14, 28, 50 i 100mm (plus macro). GO możesz sobie ustawiać w apce po wykonaniu zdjęcia. Czego chcieć więcej? Brakuje Ci feelingu? Dajesz na forum ogłoszenie czy ktoś umi dopasować grip z MZ-6 do smartfona - pojawia się nisza na rynku, którą wypełnia niespełniony następca Adama Słodowego, Ty jesteś wniebowzięty, dodatkowo stworzyłeś miejsce pracy i pozwoliłeś komuś spełniać marzenia, które ta osoba realizuje za pomocą dotacji z UE. Pojawia się coraz więcej zamówień z innych systemów. Robi się z tego spora manufaktura, rośnie PKB kraju. Wszyscy są szczęśliwi.
Ale nie, bo Ty zawsze musisz siać defetyzm.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MZ-6 ? Nieeee.
Jeżeli ktoś mi spasuje grip od 67 to się przesiadam :-P

I ja się zasadniczo zgadzam z Michem. Że ajfon robi foty które zadowolą pewnie 99% użytkowników.

Po prostu żebym wydał 5k na telefon to inflacja musi bardzo mocno ruszyć w górę ;-)

I nie ukrywam że aktualne zakupy to tylko kaprys zblazowanego prawie 40 latka xD (motoru nie kupię ze względów obiektywnych)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Kerebron, uwierz, że mając czas i niewielką ilość gotówki -powiedzmy 2-3tys możesz mieć po roku całkiem spory system składający się z body oraz kilku szkiełek i nadal mieć w gotówce 3tys. Takie czasy. Jeno potrzeba cierpliwości, odrobinę szczęścia, ciut sprytu, i chyba najwięcej potrzeba wiedzy i doświadczenia. No i nie obejdzie się bez żyłki do handlu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Po prostu żebym wydał 5k na telefon to inflacja musi bardzo mocno ruszyć w górę

To kwestia tylko i wyłącznie zmiany sposobu myślenia. Ty nie kupujesz telefonu, tylko aparat z Limitedami 14, 28 i 50mm i to w cenie Sony A7II z 85. I zostaje Ci jeszcze kasa na dwie szprychy do motocykla.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Gdyby istniał tylko jakiś sposób na zostawienie sobie tych obiektywów przy zmianie telefonu żebym nie musiał za nie płacić przy zmianie telefonu ... ;-)

Czy ty wiesz ile potrafi kosztować remont WSKi odziedziczonej po ojcu? Dlatego nie ja się w to bawię tylko brat :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
Z tym otwarciem Canona to nie jest tak że i tak certyfikują szkła i to tylko takie które nie dublują się z ich ofertą? (Coś mi takiego mignęło kiedyś).

Nie zgłębiałem tematu ale możliwe, że tak. Nikon ma podobny układ z Sigmą i Tamronem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach