Benek  Dołączył: 18.09.2008
iwasherebefore napisał/a:
Nie będę się zniżać do tego poziomu... . :mrgreen:

Dobre. :-)
Doniosę tam na ciebie. Jak tylko zarejestrujesz się na nikoniarzach.pl od razu cię zbanują!

iwasherebefore  Dołączył: 30.10.2016
Benek, Spokojnie będę działał pod nickiem Benek2. A może będzie to kryptonim tajnej misji sabotażowej. Kto wie.

Pajda  Dołączył: 13.09.2016
iwasherebefore napisał/a:
A może będzie to kryptonim tajnej misji sabotażowej. Kto wie.

Oby się udało :!:
https://www.youtube.com/watch?v=__zoCMZVN9w

tref  Dołączył: 05.09.2006
W ubiegłą sobotę mogłem przyjemność posłuchać migawki kanona podczas uroczystości zaślubin kumpla. Gdybym pracownicy szkół muzycznych wiedzieli, że to tak klapie, to by kastanietów nie kupowali na imprezy. Kanonier zrobi zdjęcia i akompaniament za jedne pieniądze!

espresso  Dołączył: 30.04.2007
tref napisał/a:
mogłem przyjemność posłuchać migawki
645n to ma dopiero odgłosy. Do tego przesuw filmu. Takie poważne odgłosy świadczą o powadze/doniosłości wydarzenia a nie jakieś tam wstydliwe kłapnięcia...

kojut  Dołączył: 13.04.2011
espresso, nie wiem jak 645n, ale w poprzedniej wersji migawka jest naprawdę cicha... w porównaniu z ETRSi

sołtys  Dołączył: 19.04.2006
tref napisał/a:
posłuchać migawki kanona podczas uroczystości zaślubin kumpla

Z drugiej strony ciekawi mnie ile nie-zboczonych-i-spaczonych fotograficznie osób rzeczywiście zwraca na to uwagę.

tref  Dołączył: 05.09.2006
sołtys, przeczytaj ten wątek, to się dowiesz. Głośność migawki to wazna cecha ;-)

fuen  Dołączył: 13.11.2012
Fufu canona nie jest taki złe w porównaniu do k-30 :-)
D700 nikona też daje radę, kilka lat temu byłem świadkiem, jak pana kłapiącego D700 wyproszono ze spektaklu teatru Ewy Wycichowskiej.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
A to te aparaty nie mają trybu cichej migawki?

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
D700 chyba jeszcze nie miał.
Nowe Canony mają, tylko trzeba to sobie włączyć.

Pentaxy z czasów d700 tym bardziej cichej migawki nie miały ;-)

W nowych Nikonach też jest cicha migawka na żądanie.
To że ktoś nie potrafi wyłączyć...

sołtys  Dołączył: 19.04.2006
tref napisał/a:
sołtys, przeczytaj ten wątek, to się dowiesz. Głośność migawki to wazna cecha

Chociaż ostatnio faktycznie trochę zazdraszczałem kumplowi, który śmigał z soniaczem A7s (głównie zajmuje się filmowaniem, ale tu akurat robił mały reportaż ze spotkania biznesowego) i strzałów nie było w ogóle słychać :roll:

opiszon napisał/a:
A to te aparaty nie mają trybu cichej migawki?

TM_Mich napisał/a:
D700 chyba jeszcze nie miał.

Niestety.

[ Dodano: 2017-09-19, 19:53 ]
opiszon napisał/a:
Pentaxy z czasów d700 tym bardziej cichej migawki nie miały

W czasach d700 powstał K-7 i to już była słyszalna różnica. Pamiętam jak porównywałem na weselu u Ijona z K-7 i już wtedy zazdraszczałem bardzo ;)

Rok później. To jednak trochę czasu jest.
Jak wychodził d700 czyli budżetowe FF Nikona Pentax oferował k20d na najwyższej półce.

Oczywiście zgadzam się że k-7 to była rewolucja szkoda tylko że dobrej matrycy zabrakło :-/

stx  Dołączył: 25.07.2016
Odgłos migawki serii a7 kojarzy mi się znanym z dzieciństwa dźwiękiem "klepania kosy", takie podwójne damdam :-D
Nikony serii d8xx mają tryb Cichy ale z nazwy.
Canon, no cóż, chyba mi naj mniej przeszkadza choć dzwięk jakiś taki wysoki mi się wydaje, taki kobiecy

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Cytat
Oczywiście zgadzam się że k-7 to była rewolucja szkoda tylko że dobrej matrycy zabrakło
Canon do dziś ma takie matryce i jakoś sobie użytkownicy radę dają. A że kłapią mniej lub bardziej? Użytkownicy motorów i samochodów specjalnie wydech tuningują aby zrobić wrażenie w spokojnym miejscu.

Krzychoo  Dołączył: 13.09.2006
Cicha migawka w takim D750 to zwyczajnie spowolnienie ruchu lustra. Klapie tak samo, tylko jest to rozłożone w czasie. Dla mnie klapie po prostu inaczej, ale różnicy w hałasie specjalnie nie widzę, dziecko czy kota budzą tak samo. W D850 wprowadzili elektroniczną, bezgłośną, może będzie to wyznaczenie kierunku na przyszłość.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
Nic tak nie klapie jak migawka w 5D Marek II :-P

Remek  Dołączył: 16.09.2011
E... co wy tam wiecie o klapaniu, jak Kasetka pojedzie serią 3 zdjęć to niemal jak M16.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
No to całkiem przyzwoicie. Gdyby brzmiała jak kałach to byłoby coś. :-P :-D

Skocz do: