Jacek_Z  Dołączył: 25.11.2009
iwasherebefore napisał/a:
Pytanie jaki wynik daje Nikon FF + M42?
Istnieją spory i jedni twierdzą, że przejściówka tylko z soczewką a drugi obóz jest przeciwko dodatkom obniżającym jakość obrazu.

Drugi obóz musi mieć rację. W sumie ma się 3 wyjścia:
1. Uzywać z soczewką - pogorszenie jakości (która i tak nie jest zbyt wysoka, umówmy się że 30 letnie szkła z słabymi powłokami szału nie robią, szczególnie na pełnej dziurze). Zaleta - tanio, po odkręceniu od przejściówki mamy nadal szkło M42. No i łapiemy nieskończoność.
2. Bez soczewki - najtaniej, ale nie łapiemy nieskończoności.
3. Przerobić mocowanie - i to jest wersja optymalna. Łapie sie nieskończoność, nie ma strat na jakości. Ale .. obiektyw będzie juz tylko do nikonów.

iwasherebefore  Dołączył: 30.10.2016
Dziękuję za rzeczową odpowiedż.
Przy okazji wyjaśniłeś mi dlaczego pewne manuale są sprzedawane pod szyldem C/N, mimo, że fabryka ich nie wypuszczała.
Nie zagłębiałem się w ten temat nigdy, teraz poukładałem sobie puzzle z tych faktów i rozumiem.

A propo fuji/sony, widać, że młodzi już nie chcą targać kilosów na plecach, tylko kupują jakiś bezlusterkowiec i szkiełko uniwersalne.
Ja tam jeszcze takiej manii lekkiego sprzętu nie mam, dalej starą cegłę (telefon) dzwigam i kto wie, jakbym miał okazję, chciałbym pobawić się dowolnym FF przez parę miesięcy.

Szkoda, że K-1 jest tak okropnie droga. Jak na samo "macanko" i ewentualną odsprzedaż, wolę nie pakować się w FF. ;-)

foto  Dołączył: 03.05.2013

Benek  Dołączył: 18.09.2008
foto napisał/a:
Porównanie K-1 z innymi systemami

To nie porównanie systemów, ale szumów z matryc.
System to wszystkie korpusy, szklarnia, lampy, obudowy, serwis itp. itd.

drfidel  Dołączył: 11.03.2015
Paffcio napisał/a:
Cześć,
.....
Jest tu teraz ktoś, kto dokonał podobnej przesiadki?

Mam stare 5D i obrabiam właśnie zdjęcia jesienne z Karkonoszy. Jest ciągle dobrze.

Skocz do: