Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Sony - nowe modele
Na stronach PhotographyBlog prezentują nówki Soniaka pod nazwą ALFA Wyglądają zupełnie inaczej od makiet zaprezentowanych na jesień na PMA. Robi się super ciekawie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A linka nie łaska?

http://www.photographyblo..._dslr_pictures/

Poza tym dla mnie wiekszych roznic nie ma... tak samo brzydkie :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Minoltowcy się zapłaczą: nie ma drugiej gałki, tylko są przyciski.
Jak w Canonie...
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Z gripem masakra.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
z tyłu:

"grypa" tej sama dla obydwu modeli.
Klasa wyższa. konkurent canona 5D

Następca D7D


to prototypy, oficjalne prototypy :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rewelacja.
I nie chodzi mi tylko o to, że w końcu Kadyszka przestanie być najbrzydszym aparatem.
Ten rok po prostu zapowiada się, tak jak poprzedni, na przełomowy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ważniejsze od wyglądu będą bebeszki, ciekawe, co Sony zapakowało do puszki :?:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pewnie jakieś kabelki, scalaki trochę blaszek i być może kawałek matrycy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Pewnie jakieś kabelki, scalaki trochę blaszek i być może kawałek matrycy.

To już widziałeś i nie pisałeś prędzej
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mnie najbardziej niepokoi fakt ze nic u pentaxa nie slychac o cropie 1.1
a nikon i sony maja miec ?
podobno nikon podpisal jakas umowe ze przez chyba rok tylko on bedzie mial sonowska matryce 1.1 - ale to chyba jakas bzdura....
A pentax wypuszcza tylko szkla pod APS...... wiem ze tych troche dluzszych da sie uzywac na FF ale nie wiem jakie maja wyniki na brzegach kadru....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ten nastepca D7D nie jest taki zly IMO...
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Re: Sony - nowe modele
Piotr G. napisał/a:
Na stronach PhotographyBlog prezentują nówki Soniaka pod nazwą ALFA Wyglądają zupełnie inaczej od makiet zaprezentowanych na jesień na PMA. Robi się super ciekawie.


IMHO wyglądają zupełnie tak samo. Identycznie, rzekłbym nawet :)
Grypa jednak chyba nie będzie ta sama dla obu modeli, widać lekkie różnice w profilowaniu, ale cieszy że będzie miała zduplikowane w 100% to co potrzebne do pełnej obsługi body w pionie. Joystick zapowiada się ciekawie. Pamiętajmy że to prototypy i pusta przestrzeń na wierzchu tańszego modelu pewnie będzie wypełniona "czymś" a także sam wygląd obu modeli może ulec sporym zmianom (wystarczy porównać prototyp D7D do wersji finalnej by zobaczyć jak spore mogą być różnice)

Aha, kto Wam nagadał że k10d jest brzydka? ...przecież jest piękna! (przepraszam ale jakoś jak pomyśle o body jako obiekcie "męskim" to czuje się dziwnie ;) )

Pozdrawiam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tetenalu, moja ostatnia hipoteza opóźnienia wprowadzenia gwiazdek jest właśnie taka, że są one przeskalowywane pod nowego cropa. Zamieszczałęm jużgdzieś na forum wycinku kadru, z którego wynikało, że crop 1.1 ma bliżej do 1.3 niż do FF.
A to, że puszka Pentaksa z matrycą 1.1 wyjdzie w rok po Nikonie, to akurat mnie nie dziwi w żadnym wypadku. Przypomnij sobie: dokładnie takie zależności były od początku (D100-IstD; D200-K10).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niestety, hi-endowy model Alphy nie bedzie mial cropa wcale, ale to dopiero w 2008 roku, w tym przydzie ten prostszy, APS-C... Zreszta Sony planuje APS-C dla wszystkich modeli poza tym jednym. I te "nowe" zdjecia to dokladnie te same modele co na PMA, tylko ladnie sfotografowane w studio, bez szyby :-)
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Albo nawet w 3d studio :)
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Sylwiusz-"bez ta szybka" te zaprezentowane atrapy na PMA w marcu, a nie na jesień/wtedy była Kolonia/ wydawały mi się na jakieś dziwolągi, a tu proszę całkiem profi sprzęcik. Ten wyższej klasy-bez skakającej lampki-ogarka to pewnie dedykowane będzie miał wymienne matówki. Konstruktorzy Minolty jak poczuli gotówkę zaczęli wysuwać się przed szereg.Nie wiem czemu, ale Minolty zawsze mnie kręciły i te ich nowości/sensor czuły na żrenice -uruchamiający aparat po przyłożeniu oka do wizjera, szybkostrzelność Dynaxa9, body siódemki.... Sony za damski h... kupiło sobie niezły potencjał przejmując inżynierów z Konica-Minolta.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Niestety, hi-endowy model Alphy nie bedzie mial cropa wcale, ale to dopiero w 2008 roku, w tym przydzie ten prostszy, APS-C... Zreszta Sony planuje APS-C dla wszystkich modeli poza tym jednym. I te "nowe" zdjecia to dokladnie te same modele co na PMA, tylko ladnie sfotografowane w studio, bez szyby :-)

Ten najwyzszy model z Zeissem jest ok, nie zdziwiesie jak wpakuja nawet kolo 15M+. A jesli faktycznie Sonmy pokaze dokladnie FF, byc moze majac np Zeissa potem szerokie katy, nie bedzie miec takich problemow jak Canon ze swoimi, to w sumie fajna sprawa. A spadek ceny to kwestia czasu, i zapewne jak np Nikon w to wejdzie, zacznie sie ostra walka na ceny i dosc spadna, tak jak sie to stalo z 10M po wejsciu wszystkich w taka matryce. No i co na to Pentax?.....Coz, body to jedno ale kompletowanie systemu pod dany format to wazniejsza sprawa, bo to juz kosztuje. Byc moze Pentax bedzie tez za jakis czas lansowal FF i np tanio APS...?A kiedy ma byc cos wiecej na temat tej matrycy?
PS Ludze sie ze o tyle moze P i S nie miec problemow z matryca, bo w zasadzie cala linia LCD TV Sony to panele Samsunga wiec moze sie dogadaja. No chyba ze wlasnie jest tak , ze moze N cos grzebal w produkcji tej matrycy i wtedy bedzie miec roczna wylacznosc. Inna sprawa, ze dla nas moze to o tyle nie miec znaczenia, ze i tak cena bedzie wysoka.

[ Dodano: 2007-05-24, 16:02 ]
Michu napisał/a:
Rewelacja.
I nie chodzi mi tylko o to, że w końcu Kadyszka przestanie być najbrzydszym aparatem.
Ten rok po prostu zapowiada się, tak jak poprzedni, na przełomowy.

Ta wyzsza pucha moze byc swietna...Z Zeissem moze troche namieszac, szkoda tylko ze nie maja w 85 i 135mm silnikow ultradzwiekowych, to moze byc cos, co bedzie wielu odciagac od tego systemu, ale zapewne kwestia czasu. Tak czy owak, za para lat, moze byc gigant, robi matryce, ma swietnych gosci z Minolty, duzo pieniedzy i Zeissa kolo siebie, czy trzeba cos wiecej..?Dla osob potrzebujacych np FF, okolo 20M, moze kiedys 28 i 50mm Zeissa, do tego albo 85 czy 135mm 1.8, czy trzeba cos wiecej...?Chyba nie. Ale poczekajmy na dalszy rozwoj wypadkow, oby tylko P sie nie znalazl w dziwnej pozycji przy tym zamieszaniu z Hoya. Inna sprawa ze gdyby Samsung sie wlaczyl na serio w projekty, dal ogromne pieniadze to z najlepsza optyka Pentax, tez bylby b dobry system, takie Limited na FF moglyby byc ciekawa alternatywa.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Sylwiusz-"bez ta szybka" te zaprezentowane atrapy na PMA w marcu, a nie na jesień/wtedy była Kolonia/ wydawały mi się na jakieś dziwolągi, a tu proszę całkiem profi sprzęcik.

Na Photokinie Sony nie pokazywalo zadnych prototypow... Nawet jesli media klamia to bylem na ich stoisku :-D

Cytat
Konstruktorzy Minolty jak poczuli gotówkę zaczęli wysuwać się przed szereg.Nie wiem czemu, ale Minolty zawsze mnie kręciły i te ich nowości/sensor czuły na żrenice -uruchamiający aparat po przyłożeniu oka do wizjera,

Wiekszosc zaawansowanych uzytkownikow wylaczala to... i bylo to nic przy wybieraniu okiem punktow AF w Canonach.

Cytat
szybkostrzelność Dynaxa9

Najslabsza wsrod profesjonalnych korpusow.

Nie ma co sie na zas podniecac, pozyjemy, zobaczymy.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Sylwiusz , Ty podchodzisz do sprawy profesjonalnie i dzięki za to, ja chwaląc Minoltę opieram się na swoich doświadczeniach. Mnie zaciekawił bajerski sposób możliwego uruchamiania Dynaxa5, miałem w łapach dziewiątkę dysponującą bodaj czasem naświetlania 1/12000sek i prędkością 7kl/sek/?/ co na tle "powolniaka" MZ-30 było rakietą. W końcu Minolta to nie mój system.Pozdrawiam.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Sylwiusz , Ty podchodzisz do sprawy profesjonalnie i dzięki za to, ja chwaląc Minoltę opieram się na swoich doświadczeniach.

Ja tez, jak myslisz, skad mam od zawsze podpis "syn marnotrawny"? ;-)

Cytat
Mnie zaciekawił bajerski sposób możliwego uruchamiania Dynaxa5,

We wszystkich Minoltach jakie mialem (7xi, 9xi, 7, 800si, 700si) wylaczalem ten bajer, podobnie jak prawie wszyscy koledzy z klubu KKM ;-)

Cytat
miałem w łapach dziewiątkę dysponującą bodaj czasem naświetlania 1/12000sek

To juz bylo w poprzedniczce D9 czyli 9xi. Bardziej chyba jednak bajer marketingowy, niz praktyczny plus. To juz bardziej synchro lampy 1/300 s byl sporym plusem 9xi i 9.

Cytat
i prędkością 7kl/sek/?/ co na tle "powolniaka" MZ-30 było rakietą. W końcu Minolta to nie mój system.Pozdrawiam.

A dokladnie 5,5 kl/s (4.5 z AFem), wiec nieduza roznica do polprofesjonalnego Pentaxa Z1P. Dla porownania Canon EOS 1V HS mial 10 kl/s, Nikon F5 8 kl/s. A MZ30 to chyba nie ma co porownywac do profesjonalnego a nawet polprofesjonalnego sprzetu, prawda? :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach