tom  Dołączył: 07 Maj 2007
MieCz napisał/a:
Ten aparat (K100D) kosztuje prawie tyle ile wynosi średnia krajowa wynagrodzenia. Ludzie muszą całą rodzinę utrzymać za te pieniądze. Nie jesteśmy amerykanami, którzy na kasetkę pracują tydzień, albo i mniej. Ten aparat jest drogi jak na polski rynek więc niech na nasz rynek zapewniają najlepszą jakość bo nie stać nas na kupowanie bubli.


ma racje!
nie stac nas na bledy producentow!
nie potrafia robic, niech nie robia - skoro wymieniaja to wiedza ze wada wystepuje, dobrze ze nie sa obojetni :) plus im za to
 
gatto_nero
[Usunięty]
Wymieniają do skutku aż delikwentowi uczulonemu na hot pixele się znudzi. Resetują licznik w takim aparacie i sprzedają go komuś innemu, komuś kto na takie p***** nie zwraca uwagi :)
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Miałem podobny problem z Samsungiem 815.Wpierw nie widziałem "Trupka",a własciwie "trupków".Po jakimś czasie dostrzegłem na jasnym tle jakąś dziwną ciemna plamkę,myślałem wpierw że to może jakis ptaszek czy coś :).Zdjęcie białej kartki wyjaśniło sprawę.Wysłałem do serwisu aparat (był na gwarancji),ale wrócił z "trupkiem".Skontaktowałem się z serwisem telefonicznie z zapytaniem czy liczą na to że Oślepłem i że nie zauważę że nadal jest "trupek" ?.Otrzymałem odpowiedż że "myśleliśmy że to zabrudzona matryca".Oddałem aparat ponownie do serwisu w Gdyni.Druga naprawę zrobili błyskawicznie poza kolejnościa,nawet mnie przeprosili.Wymienili matryce i do teraz jest wszystko OK.Ja osobiście nie godzę się na bad pixele,nie powinno ich być moim zdaniem,ale jak komuś nie przeszkadzają i potrafią się z tym pogodzić to już indywidualna sprawa każdego człowieka.Gdy aparat ma gwarancję to trzeba reklamować,jeśli jej nie ma to wtedy mozna ewentualnie się z tym pogodzić (sprawa kosztów).Ale to jest moje zdanie.
 
tab  Dołączył: 15 Maj 2007
Zgadzam się z tymi co reklamują bad pixele. Producenci przykładają zasadniczą wagę do ilości px, widać to po reklamach. Jeśli dla producenta to takie ważne to dlaczego dla mnie ma nie być?
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
tab napisał/a:
Zgadzam się z tymi co reklamują bad pixele. Producenci przykładają zasadniczą wagę do ilości px, widać to po reklamach. Jeśli dla producenta to takie ważne to dlaczego dla mnie ma nie być?


Dokładnie, tak jak juz pisalem wcześniej, także osobiście jednoznacznie stoję na stanowisku, że ujawniony martwy - powtarzam martwy (nie naprawialny piksel) nie zaś hot, w przypadku gdy na sprzęt jest gwarancja, winien podlegać takowej naprawie gwarancyjnej. Być może spowoduje to w tym zakresie lepszą w przyszlości jakośc produkowanych martyc, a przede wszystkim lepsza kontrolę jakości wyrobów Pentaxa w fabryce, czym powinniśmy być wszyscy (obojetnie czy kogoś interesuje, czy nie interesuje ten problem) zainteresowani.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Witam,

Zauważyłem dziś w swojej kadyszce silnie zasyfiony obraz jakimis dziwnymi plamami. Na hot/dead pixele to chyba za duze, ale prosilbym o opinie.

Co ciekawe te syfki pojawiaja sie tylko jak przymkne silnie przysłonę. Zdjęcie poniżej pstryknięte było przy F40 1/80 sek (przymknałem maksymalnie żeby jak najlepiej zobrazować problem). Przy otwartej przysłonie np F8 1/640 sek z kolei praktycznie plamek nie widac.



Syfki są zawsze w tym samym miejscu, niezaleznie od zastosowanej ogniskowej.
Obiektyw kitowy DA 18-55.
Po macoszemu przeczysciłem przednia soczewkę obiektywu oraz lustro i dmuchnałem delikatnie w matrycę, ale efekt ciągle ten sam.
Co robić? W dziedzinie jestem raczej laikiem, więc proszę o radę...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Drobne syfki na matrycy, przy normalnych przesłonach nie będą widoczne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Arczibandit, przeczyścić matrycę.
Możesz spróbować użyć do tego celu odpowiednie funkcji w menu lub (co skuteczniejsze) samamu spróboiwać z gruszką.
Był nawet dedykowany wątek jak to uczynić.
Luzik. To nic strasznego.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Dzięki za rady!
Skoro to syfki typowo matrycowe to trzeba z przykrością stwierdzić że niestety funkcja "Dust Removal" nie spełnia swego zadania. Mam ją włączoną zawsze (uruchamia sie przy starcie aparatu), więc teoretycznie te pyłki powinny zostać strącone z matrycy. Jak widać to tylko teoria. A nadmienie że pstryknałem dopiero niespełna 500 ujęć i góra 2-3 razy zmieniałem obiektyw, więc wielu okazji do zabrudzenia nie było. No ale jest jak jest. Spróbuje oczyścić marycę za pomocą gruszki...z tego co piszecie powinno zadziałać. Dzieki!
 
yoki  Dołączył: 28 Maj 2007
ja czyściłem matryce alkoholem izopropylowym i kurz nie osiada do 300 ujęć potem matryca sie zaczyna elektryzować i przyciąga kurz niestety :( błąd matryc pentaxa jeden :/
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
yoki napisał/a:
błąd matryc pentaxa jeden
a pentax jest producentem tych matryc?
:idea:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli nie robisz makro powiedz sobie "Liczba przesłony powyżej 11 nie jest mi do niczego potrzebna", stosuj to i zapomnisz o syfkach na matrycy.
Na takie, które bedzie widać w tych warunkach, skuteczna będzie grucha.
 
yoki  Dołączył: 28 Maj 2007
MvA napisał/a:
a pentax jest producentem tych matryc?
:idea:


praktycznie nie ale teoretycznie tak... zdecyduj sam ;-)
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
MvA napisał/a:
yoki napisał/a:
błąd matryc pentaxa jeden
a pentax jest producentem tych matryc?
:idea:


Z mojego rozpoznania, na 99%, a może nawet i na pewno, matryce w kadyszkach, Alphie 100 i Nikonie D80 są takie same, tzn. mininalnie roznią się wymiarami fizycznymi - ale producent jest ten sam, a mianowicie Sony.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
W nowym tygodniowym kadwusetku, wykryłem hot pixele.
Jeden jest nawet widoczny na monitorku LCD.
Gdy otworzyłem zdjęcie w skali 1x1 znalazłem ich sześć.
Po przetestowaniu zdjęcia w formacie jpg programem DeadPixelTest, zostało wykryte ich znacznie znacznie więcej, w tym dead pixele.
Co robić, reklamować, rządać wymiany na nowy aparat ?
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
żądaj ( :oops: ) wymiany ! jezeli nie beda chciali to zarzadaj zwrotu pieniędzy ( odstą od umowy kupna sprzedaży ) .

 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Ja bym raczej zażądał, ale może za rządem też się uda...
8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
xsilver, a na jakiej podstawie można odstąpić od umowy kupna? Bo przecież nie z powodu hot/dead pixela.
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
z takiego powodu ze sie rozmyśliłes , a towar jest nieużywany ( a przynajmniej na taki musi wygladac )
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Spanikowałem przedwcześnie.
Dead pixel test powinien być przeprowadzany na zdjęciu z założonym deklem na obiektyw.
Po wykonaniu testu (narazie dla ISO 100) i różnych czasów, sytuacja jest o wiele lepsza.
Żadnych dead pikseki, a pierwsze hoty pojawiają się przy czasie 1/30.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach