matb  Dołączył: 02 Lis 2006
xsilver, a jakąś podstawę prawną masz? Bo jakoś z Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej wynika, że odstąpienie od umowy kupna jest ostateczną ostatecznością, która w naturze prawie nie występuje :-P
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008


no to u mnie to samo chyba :/
Pentax k100D super kupiony w UK.
jakiś miesiąc temu.

Można reklamować u Apollo?
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
YellowLabel
czy jak oglądasz zdjęcie w całości na ekranie monitora, to widzisz jakieś hoty ?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
czesto robie wydruki formatu 20x30 lub większe
Będzie to widać

jak z gwarancją?
Niby wysyłają do Niemiec i ja mam płacić 50euro za to?
pogłupieli chyba.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
YellowLabel napisał/a:
jak z gwarancją?
Niby wysyłają do Niemiec i ja mam płacić 50euro za to?
pogłupieli chyba.

Tja - ile zaoszczędziłeś kupując za granicą? Nie pisz, że pogłupieli - przed zakupem trzeba było sprawdzić warunki gwarancji.
Tak na marginesie - chyba rozglądasz się za hybrydą, więc może sprzedaj tego Pentaksa...
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
zaoszczedzilem 400zl
fakt faktem - winni to naprawic w polsce bez zadnego ale.
w koncu jestesmy w UE
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
na jakim czasie robiles to zdjecie ?

u mnie przy czasie ok 3 sekundu - 0 hot/bad pixeli .


ja bym reklamowal mimo wszystko - napisz do nich maila i zapytaj czy zrobia to na miejscu w polsce .
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
YellowLabel
Na jakiej czułości i przy jakim czasie zrobiłeś to zdjęcie.
Czy ten hot pixel to pojedynczy przypadek czy pojawia się na każdym zdjęciu ?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
iso 400
f11
1/750
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
YellowLabel napisał/a:
iso 400
f11
1/750



:-/ to chyba niedobrze - u mnie na iso 400 , czas ok 2 sekundy nie ma nic. porob jakies zdjecia testowe z otwartym deklem i zobacz czy to widac - jezeli tak to ja bym reklamowal
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
spoko, porobię..
A jak uważają inni? :)
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
No to powodzenia w szukaniu egzemplarza bez hota/trupka 8-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
czyli nie opłaca się wymieniać jednego hota bo można trafić na egzemplarz z dwoma prawda?
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Nie istnieje chyba matryca, która jest bez hotów.
Nawet w instrukcji napisane jest, że liczba prawidłowych pikseli powinna być nie mniejsza niż 99,99 %.
Przy 10 lub 6 mln pikseli można policzyć ile jest tych wadliwych.
Uaktywniają się one wraz z większą czułością i czasem naświetlania.
W swojej kadwusetce zrobiłem test na hoty (z przymkniętym deklem) i też się zaczęły pojawiać. Byłem przerażony :lol:
Ostatecznie dałem sobie spokój i już się wyluzowałem.
Co z tego, że są, skoro na zdjęciu są widoczne tylko w OGROMNYM powiększeniu, w którym nigdy nie będę robił odbitek.
Przy normalnym oglądaniu zdjęcia na całym monitorze nie widać nic.
Jeśli u ciebie jest inaczej próbuj dogadać się z Apollo.

Zrób porządny test na hoty i dead o ile nie boisz się wyników :mrgreen:
Dead kwalifikuje aparat/matryce do wymiany.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
YellowLabel napisał/a:
czyli nie opłaca się wymieniać jednego hota bo można trafić na egzemplarz z dwoma prawda?


Ano prawda.
Gdzieś czytałem, że trupki nie świecą, zatem test dekla nic nie da. Wyjdą wtedy hoty.
Sam musisz zdecydować, czy akceptujesz taka sytuację. Miej na uwadze to, przy jakim ISO są widoczne i przy jakich czasach. U mnie białe hoty zaczynają być ledwo widoczne przy 400 ( test dekla - ciemno w pokoju i aż mnie oczy bolą od tego wpartywania się w monitor) w zależności od czasu. Mam ich może 4. Być może wraz ze starzeniem się matrycy będzie więcej. Skoro pojawiają się u mnie w takich okolicznościach, uznałem że nie stanowią dla mnie problemu. W 99.999999999% nie widzę ich na zdjęciach, nawet przy 100% powiększeniu.

Prawdopodobnie nie znajdzesz idealnej matrycy.

Zresztą... temat rzeka... :-B
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
sciagnij sobie program - deadpixeltest - robisz zdjecie z zamknietym deklem - np na iso 400 i czasie np 1 sekunda - ladujesz zdjecie do programu i pokazuje Ci ile masz hotow/badow
 

mihra  Dołączył: 19 Maj 2007
No cóż, ja w mojej K100, po roku użytkowania również doświadczam "hotów" w coraz większej ilości. Na samym początku były widoczne przy powiększeniu 1:1 jakiś niebieski i czerwony, ale z brzegu i to głównie na wyższych iso. Więc nie było sprawy. Problem się pojawił ze 2 miesiące temu w postaci jedna czerwonej paskudy blisko centrum, lekko na prawo. I to widocznej nawet przy iso 400 przy krótkich czasach a nawet tak bladziutko na 200 przy 1/20s. Na iso 800 już "mruga" do mnie złośliwie przy 1/100 s. Niby nie problem ktoś powie - przecież nie ogląda się zdjęć 1:1 ( chyba że niedługo będą takie monitory) , ale widać toto szczególnie na monitorach lcd 1024x1280, a nawet na crt w tej rozdzielczości. Aczkolwiek pewnie ze względu na skalowanie w lcd jest to szczególnie upierdliwe na jednolitych tłach.
Ot, niby jeden z 6mln, a czasem irytuje ten czerwony krzyżyk.
Po prostu szkoda że nie ma mozliwości zmapowania. "Pożyczka" była by niewidoczna, a problem sam się rozwiązuje. Martwi mnie tylko co dalej... Bedzie więcej, czy matryca już się ustabilizowała...
To tyle na pocieszenie dla "miłośników" hotów. Były, są i będą. Pytanie tylko kiedy przekraczają granice dobrego smaku ;)
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
mihra, czy przypadkiem serwis Apollo nie mapuje hotów/trupków ?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
właśnie - kiedyś do nich dzwoniłem i mówili, że nawet pojedynczy upierdliwiec (szczególnie, gdy świeci na niskich iso) jest podstawą do "naprawy" (czyli mapowania). Ja co prawda olałem walkę z hotami, bo raz są raz ich nie ma i generalnie mi nie przeszkadzają, ale jeśli walą po oczach i denerwują proponuję skorzystać z serwisu. Jednego jednak nie wiem - czy apollo mapuje piksele na miejscu (czyli szybko, rach-ciach) czy powierza tę zabawę Niemcom :-/
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Całe szczęście ze K200 ma funkcje mapowania.
Swoją drogą tak myślę, że skoro wyposażono w to aparat to chyba serwisy miały pełne ręce roboty podczas walki w hotami.
Co oczywiście martwi, bo świadczy o kiepskich matrycach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach