Blase_D  Dołączył: 09 Kwi 2014
[*istDL] Problem z przesłoną matrycy
Jak w temacie, jako że obraz potrafi przekazać nawet 1000 słów pokazuje w czym problem.
Przy robieniu zdjęcia wychodzą zupełnie czarne :cry: , bo jak widać na zdjęciu nie otwiera się przesłona matrycy. Nie wiem nawet czy to tak się fachowo nazywa, ale nawet nie zdawałem sobie sprawy z istnienia jej dopóki się nie zepsuła. Zdjęcie zrobiłem po włączeniu funkcji czyszczenia matrycy. Aparat to Pentax ist DL2.
Moje pytanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy jest jakiś sposób na jego rozwiązanie :?:

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Blase_D napisał/a:
nie otwiera się przesłona matrycy
To jest migawka.
Blase_D napisał/a:
do puki
dopóki
Blase_D napisał/a:
czy jest jakiś sposób na jego rozwiązanie
Koszt naprawy najprawdopodobniej przekroczy rynkową wartość aparatu.
 
Blase_D  Dołączył: 09 Kwi 2014
Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd w poście :oops:

Co do kosztów to domyślałem się że koszt przekracza wartość tego aparatu i nawet nie brałem takiej opcji pod uwagę. Moim celem jest raczej dowiedzieć się czego to może być problem. A dalej już sobie spróbuje sam poradzić, bo aparat już raz rozkręcałem z powodu zacięcia się silniczka od ustawienia ostrości. Może ktoś rozkręcał aparat w celu naprawienia tej migawki? Aparatu używam głównie z obiektywem tair-3s 4.5/300 i głownie z tego powodu chciałbym go przywrócić do życia.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Blase_D napisał/a:
Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd w poście :oops:

...
Blase_D napisał/a:

Moim celem jest raczej dowiedzieć się czego to może być problem.


Przepraszam, że zwracam uwagę po raz kolejny, ale obawiam się, że to może byc problem tego, iż język polski jest trudny...

Blase_D napisał/a:

A dalej już sobie spróbuje sam poradzić, bo aparat już raz rozkręcałem z powodu zacięcia się silniczka od ustawienia ostrości. Może ktoś rozkręcał aparat w celu naprawienia tej migawki? Aparatu używam głównie z obiektywem tair-3s 4.5/300 i głownie z tego powodu chciałbym go przywrócić do życia.


Uszkodzona migawka sporadycznie tylko daje sie naprawić w warunkach domowych i z reguły dokonują tego jedynie osoby ze sporym doświadczeniem. Migawka jest jednym z tych elementów aparatu, które mają z natury rzaczy ograniczona żywotność. Natomiast rzeczony obiektyw podepniesz do każdego aparatu z bagnetem K, więc zamiast zlecać kosztowną naprawę, poszukaj sprawnego, używanego body.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach