superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Jaki korpus AF?
Witojcie. Jako, że jestem dziecko ery syfrowej i nie znane mi są tajniki sztuki analogowej proszę was o pomoc. Muszę kupić jako drugie body do DL-a korpus analogowy. Musi być AF, jak będzie pttl też będzie ok, jakiś sensowny czas synchro z lampą błyskową. Nie ukrywam, że zależy mi na jak najniższej cenie. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item197362048_pentax_sf10.html

nada się to? może jednak coś innego? Proszę o pomoc i góry dzięki :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
superkomornik, jasne, ze sie nada, no ale p-ttl to w nim nie uswiadczysz. no ale to dosyc stary korpus. Moze lepiej kup Mz 5n lub MZ 6. Niewiele drozej, ale nowsze, i lepsze synchro z lampa maja.
Dodatkowo MZ 6 ma i pttl
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Hmmm, pomyślę o tym. A jak myślisz, z sigmą 500 super pójdzie mz6? Bo po problemach z oprogramowaniem tych sigm już nic nie wiadomo :roll:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
superkomornik napisał/a:
Hmmm, pomyślę o tym. A jak myślisz, z sigmą 500 super pójdzie mz6? Bo po problemach z oprogramowaniem tych sigm już nic nie wiadomo


Mz6 kupisz niedrogo. A Sigma nie powinna miec z nim problemu. Raczej jezeli juz to moze miec problem z nowymi i przyszlymi korpusami.

[ Dodano: 2007-05-25, 10:51 ]
jest teraz na Allegro jeden MZ6 ale cena chora. Trafiaja sie duzo taniej.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
asklop napisał/a:
Mz6 kupisz niedrogo. A Sigma nie powinna miec z nim problemu. Raczej jezeli juz to moze miec problem z nowymi i przyszlymi korpusami.

Macie tabelke kompatybilnosci EF-500 DG Super z korpusami Pentaxa:
http://www.sigma-photo.co...00dg_sup.htm#05
z MZ-6 bedzie dzialac wszystko :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
taaak. wszystko tam jest
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
asklop napisał/a:
taaak. wszystko tam jest
z wyjątkiem magicznej 645n :roll:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
645n obsluguje klasyczny TTL lampy Pentaxa, wiec ta Sigma powinna dzialac na nim bez bolu ;-)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
tref, jak dołożysz mi na 645n to mogę to dla Ciebie sprawdzić :mrgreen:

[ Dodano: 2007-05-26, 08:00 ]
A jak wygląda sprawa wizjera w tym modelu, ktoś wie? Mam doświadczenie z wizjerem ME, który jest po prostu....piekny i wielki :D Ale jako,ze aparatu bedzie używać lajkonik to musi być w miare prosty w obsłudze. Te wizjery moga dużo się różnić? A jak sprawa matrówki (ten ME któego oglądałem miał chyba mikroraster)? Pozdr. :-B
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mikrorastra ani klinów nie uświadczysz w tym korpusie. Wizjer będzie pewnie ciemniejszy ale za to mniej ziarnisty. Nieco lepszy według tych co mieli oba korpusy jest w MZ-5N niż w MZ-6. Ja mam ten pierwszy (ZX-5N) i z wizjera jestem zadowolony...... nawet pomimo że mam też ME super z wizjerem uznawanym przez niektórych za wzorcowy :-)
Aby się stało zadość tutejszej tradycji :-) polecę Ci MZ-5N zamiast MZ-6. Kupisz go też troszkę taniej niż MZ-6
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach