eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
U mnie osłona nie wchodzi w kadr... Nigdy jej nie złapałem :roll:
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Dziwne. Jak mi weszła za pierwszym razem to myślałem, żę jakoś źle ją zamocowałem. Później już sprawdzałem na wszystkie sposoby i za każdym razem wchodzi... :-?
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
Włączając się do tematu, do krajobrazu i architektury w bliskiej cenie co wybrać:
Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM czy Pentax DA 15mm f/4 ED AL Limited ?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Co lepsze: wakacje nad morzem, czy w górach? Dżinsy czy sztruksy? Wieczne pióro czy długopis?

I tyle w temacie czy lepsze S10-20, czy 15 Ltd.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Szybkie pytanie do użytkowników szerokich zoomów: często używaliście innych ogniskowych niż ta najszersza?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To zależy co kto lubi. Są tacy, którzy zablokowali by sobie zoom przy najszerszej ogniskowej. Osobiście focąc UWA zauważyłem, że zaczynam od 15-16mm. Dlatego pogoniłem ów ekstremalnie szeroki kąt na rzecz uniwersalnego zakresu 16-50 i po roku uważam to za świetne rozwiązanie.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Czyli chyba będę musiał coś wypożyczyć na kilka dni, aby przekonać się jak to u mnie z tym będzie.

Kiedyś byłem pewien, że do szerokich kątów kupię taniego Samyanga i będę w ostateczności prostował niektóre zdjęcia, bo szerokie zoomy kosztowały ponad 2000 złotych. Teraz jak Koreańczyk zdrożał, a Sigma staniała, to już sam nie wiem co kupić.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
LDevil napisał/a:
Szybkie pytanie do użytkowników szerokich zoomów: często używaliście innych ogniskowych niż ta najszersza?

Bardzo rzadko poniżej 14 mm używałem.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
LDevil to zależy co akurat fotografuję. Ale wolę trochę przyzoomować aby skorygować wady obiektywu.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Trochę się te drzewa "kłaniają"...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wiatr wieje.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Nowe określenie dla przerysowanej perspektywy w landszafcie: dramaturgia oka cyklonu?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Czy może być spowodowane takie zachowanie obiektywu jak na dachu z lewej strony zdjęcia? Uszkodzone szklo?
https://www.flickr.com/ph...ono/8626166705/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hmm, albo poruszone zdjęcie
to ma być niby po trzęsieniu ziemi, więc może jakieś wstrząsy wtórne ;-)

efekt jest nie tylko po lewej stronie - widoczny także na prawej stronie dachu i na burzanach po lewej
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
LDevil napisał/a:
Szybkie pytanie do użytkowników szerokich zoomów: często używaliście innych ogniskowych niż ta najszersza?


Ja w 90% używam 10mm, ale to przez to, że głównie robię bardzo ciasne wnętrza, bądź budynki otoczone z każdej strony "przeszkadzajkami".
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Niedawno kupiłem wymarzone DA 14/2,8 i... Wygląda na to, że się nie polubimy :cry: . Nie wiem czy to kwestia egzemplarza, ale szkło jest średnio użyteczne na pełnej dziurze, a poza tym ma średni bokeh. Z pozytywów: b. szybko ostrzy i dobrze pracuje pod słońce. Niemniej interesują mnie głównie wnętrza i światło zastane, więc: adios amigo :evil:
Jak już idę w koszta, to teraz zobaczymy jak to będzie z DA 12-24/4? :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Trzeba było Samyang 14 kupić i nie wydziwiać ;-)
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Markus napisał/a:
Trzeba było Samyang 14 kupić i nie wydziwiać
Ślepym, i bez AF-u to jak o tej kurze i ziarnie :oops: .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z DA 12-24 będzie dobrze.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
espresso napisał/a:
berpa napisał/a:
zobaczymy jak to będzie z DA 12-24/4?
z tym też się nie zaprzyjaźniłem. Przereklamowany. Aczkolwiek specjalnie alternatywy nie ma.
No załamany jestem tym DA 14/2,8. Wykonanie rewelacyjne, ale co z tego. :evil: Teraz wyhaczyłem DA 12-24 za 600 euro z Japonii, ale trafiło mnie cło 200 ( ryzyk-fizyk, liczyłem się z tym ). Z Sigmami mamy w rodzinie średnie doświadczenia ( kalibracje :-? ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach