Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
Wymiana sanek lampy w K-5
Tak, jak w temacie: czy da się je w prosty sposób wymienić? Nie dostrzegam nigdzie metody ich mocowania do korpusu. Czyżby klejone?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bodaj przykręcane od środka.
 

Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
Czyli trzeba puszkę rozkręcić? Zatem niepolecane w domu dla średniowprawnego manualnie?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jak dotąd w każdym korpusie sanki były przykręcane od góry, wątpię by to zmieniono.
Śrubki są pod blaszką sanek, a ta jest na zwykłym zatrzasku. Blaszke podważa się od przodu korpusu a wyciaga ku tyłowi.
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
Sanki w K-5 są mocowane od dołu.
http://www.pentaxforums.c...e-out-help.html
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Cześć,
Na wstępie przepraszam, że odkopuję temat sprzed prawie roku. Od trzech lat używałem "namiętnie" Metza 48 AF-1 i wyzwalacza Phottix Aster. Obydwa urządzenia miały nadzwyczaj źle spasowane stopki, przez co złapałem bardzo mocny luz na sankach w K-5. Dwie z czterech śrub prawdopodobnie już nie trzymają.

Jestem z okolic Łodzi, myślę nad oddaniem korpusu do okolicznego serwisu [bo tak wygodniej i zapewne taniej niż do Apollo].

Pytania:
- Czy ktoś z Was serwisował sprzęt na Piotrkowskiej i może się wypowiedzieć?
- Ile mniej więcej może kosztować serwis w Apollo? Panowie choć byli bardzo mili przez telefon, to niestety nie byli w stanie podać żadnej konkretnej ceny.
- Czy po serwisie aparat pozostanie "uszczelniony"?

[ Dodano: 2015-03-23, 21:05 ]
Cześć... pewnie jeszcze nie jedna osoba może mieć problem poluzowanymi sankami w K-5 lub innych modelach. Jak widzicie wyżej i mnie to spotkało.

W Łodzi na ulicy Piotrkowskiej 85 (w bramie) jest stary zakład, gdzie dwóch panów naprawia aparaty i optykę. Załatwili sprawę w tydzień i wzięli tylko stówkę. Gorąco polecam, bo korpus wygląda jak nietknięty. Dodatkowo dostałem półroczną gwarancję, że w razie gdyby problem ponownie wystąpił, to naprawią za darmo.

Obawiam się jedynie o szczelność korpusu po tej operacji... czas pokaże czy miało to jakiś wpływ. W razie gdyby jednak szczelność zawiodła, to z pewnością dam Wam znać w tym wątku.

Nadmienię jeszcze, że do całej tej historii przyczynił się wyzwalacz Phottix Aster i lampa Metz 48AF-1 - obydwa urządzenia mają plastikowe źle spasowane stopki. Jeśli macie podobne, naprawdę warto je lekko przyszlifować, by uniknąć problemu.

Pozdrawiam serdecznie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach