popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
A zrobię Wam na złość! Przyjadę i odjadę! Chyba...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nam się nie uda. Chcieliśmy, ale wyskoczyło nagle coś odwlekanego i cały weekend zajęty.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja się wykąpię tradycyjnie przed Wigilią.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobrze, gdyby to była Wigilia przyjazdu do Opola.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
tref napisał/a:
Nam się nie uda.


Oj szkoda...
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Enzo napisał/a:
Ja się wykąpię tradycyjnie przed Wigilią.

Z karpiem?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Skoro Skody zdążą na 11-tą, zarezerwowałem kilkanaście miejsc przy wspólnym stole w restauracji "Czardasz" od godz.15.
W zależności od tego ile czasu zajmą nam inne "atrakcje", możemy tam pójść przed lub po WPF.
Żebyśmy nie musieli długo czekać (i nie zabrakło ;-) ) jest prośba abyśmy podali wcześniej co kto chce jeść.
Podaję z dzisiejszej karty:
- zupy: rosół z makaronem, żurek z jajkiem, flaczki po węgiersku, bogracz - ceny: 7 - 12 zł,
- dania główne: naleśniki ze szpinakiem, rolada wołowa (kluski śl., modra kapusta), kotlet schabowy (ziemniaki, kapusta zasmarkana), grillowany indyk (sos kurkowy, bezy ziemniaczane, grillowane warzywa), pierś kurczaka panierowana (frytki, surówka), pstrąg pieczony z masłem czosnkowym (frytki surówka), placek po węgiersku - ceny: 18 -26 zł.
Wybierzcie, przekażę.
Jeśli ktoś chce coś bezmięsnego (co?) obiecali, że zrobią.
Piwo butelkowe (różne 5 - 9 zł), z kija Tyskie Gronie - duże 6 zł.

Dla tych, którzy nie byli w Opolu:
- z BWA do "Czardasza" jest ok. 400 m,
- parkingi w sobotę są bezpłatne, ale!,
- miejsca parkingowe obok Galerii "Opolanin" (tuż obok BWA) rządzą się swoimi prawami a tabliczki są małe - uważajcie.

Dużo czasu nie będzie więc gdybyście chcieli zaliczyć "szybkie" zwiedzanie Opólka możemy wejść na Wieżę Piastowską.
Niestety, nie wiadomo, na którą z oprowadzających możemy trafić a w wydaniu jednaj pani trwa to pół godziny, w wydaniu drugiej 50 min.
Parę razy, w różnych miejscach próbowaliśmy przekonywać oprowadzających, że chcemy coś szybciej, czegoś nie chcemy i wiecie jak to się kończyło.
Na wieżę wpuszczają jednorazowo 10 osób, może udałoby się wejść w 12, wejście jest o pełnej godzinie. Jeśli miałoby być nas więcej może to zająć dwie godziny.
Zamiast bojów z przewodniczkami mogę wynająć wieżę "na sesję fotograficzną". Trochę to drożej ale przy kilkunastu osobach niewiele więcej a mamy na godzinę wieżę dla siebie.
Myślę, że w tym czasie jesteśmy w stanie przepuścić dwie grupy przez schody.
W obu wariantach (standard i "sesja") musiałbym zarezerwować godzinę, decydujcie idziemy/nie idziemy.
Ponieważ tego nie wiem, nie wyznaczam na razie przybliżonej godziny i miejsca spotkania.
popo76 napisał/a:
Tyle czasu szukamy jakiejś zacnej knajpki i nic
Oł! rili?
I przez półtora roku nikt nic nie znalazł?

 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Łaźnię w Opolu mogę znaleźć.

Karpi nie wpuszczają.
;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Uwaga, uwaga!


Mamy z Elą dwa wolne miejsca w samochodzie. Możemy zabrać ze sobą dwie osoby mieszkające w pobliżu naszej trasy dojazdu. Będziemy jechać trasą:
od Włocławka do Łodzi autostradą A1,
od Łodzi do okolic Złoczewa trasą S8e,
potem do Opola DK45.
Zabieramy w kolejności zgłoszeń :-P

Planowany dojazd, oczywiście na 11-tą.

 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
dickkett napisał/a:
I przez półtora roku nikt nic nie znalazł?
Jak widać nic. No chyba, że chcemy zacne grono gości zaprosić do knajpki klubowej Odry Opole :D. Może akurat jakiś mecz będzie? ;-)
Ale jak widać oprócz zakończenia comiesięcznych spotkań dalej jesteśmy i "dajemy radę" ;-)

Jaki jest plan?
11:00 spotkanie, zwiedzanie wystawy? Później na miasto?
Pytam, bo pewnie za długo nie pobędę (pobędziemy) a chciałbym chociaż chwilę pogadać :D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
popo76 napisał/a:
Jaki jest plan?

:mrgreen: Nie, nie. Ja nic.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ela w XX wieku była w Opolu przez 3 miesiące (bez przerwy), więc zwiedzać nie musi.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
popo76 napisał/a:
... zaprosić do knajpki klubowej Odry Opole ...
Tam właśnie usłyszałem po raz ostatni, że szukany będzie nowy lokal na spotkania.

Kiedy to było? Pomyliłem się o miesiąc?
popo76 napisał/a:
Ale jak widać oprócz zakończenia comiesięcznych spotkań dalej jesteśmy i "dajemy radę"

Hmm.
Coroczne otwarcie sezonu, WPF, i?
Coś oprócz tego?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
dickkett, Ty się chłopie nie denerwuj. Grupa śląska z chęcią Wam pokaże jak się dobrze zdezorganizować.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Enzo, tak spokojnego mnie jeszcze nie widziałeś! ;-)
Dwa, trzy lata temu przyznałbym Ci rację.
A uwagi dezorganizacyjne możemy wymienić. :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Organizacja? Na pentaksowych imprezach to jedynie czasem na PPD. Jakieś legendy krążą o Łebie. Poza tym jest normalnie.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
My na 11 raczej nie zdążymy.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
dickkett napisał/a:
Kiedy to było?
Dawno... Masz rację.
dickkett napisał/a:
Coroczne otwarcie sezonu, WPF, i?
Coś oprócz tego?
No ja o niczym więcej nie wiem. Ale jednak utrzymuje się MIŁE kontakty z wieloma ludźmi. Ludzie z grupy jednak dalej ze sobą piszą, gadają, czasem się spotykają na grillu, pogawędkach. Rzadko, bo rzadko, ale jednak.
Niektórzy powiedzieli na ostatnim otwarciu sezonu, że na gościnę nie idą. Nic na siłę.
Wiem, że czasy rozkwitu grupy opolskiej nie wrócą, ale jednak jakoś - podkręslam jakoś - się trzymamy.
ALE TO NIE WĄTEK WYLEWANIA ŻALI!

Kiedyś (oby) pogada się przy :-B

Enzo, A ja sobie przypominam jak na pełnym spontanie kilku wariatów z grupy opolskiej wpadło do Bierhalle na Wasze spotkanie! Ludzi było, że ho ho! Ależ to dawno było...
Xolox Jednak do dzisiaj pamięta jak rozwalił SFX-a, wywalając się o jakiś durny, betonowy słupek ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jacekh, jesteście 2 godziny bliżej od nas.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
popo76 napisał/a:
ALE TO NIE WĄTEK WYLEWANIA ŻALI!
Zgoda, ale
popo76 napisał/a:
Niektórzy powiedzieli na ostatnim otwarciu sezonu, że na gościnę nie idą. Nic na siłę.

My podaliśmy Ci inny powód. Nie dorabiaj.
Przesadziłeś.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach