Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dzięki.
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
radiki napisał/a:
Akurat będąc użytkownikiem zarówno k5 jak i od niedawna 5d, polecam kupno tego canona i do tego stosunkowo taniego 85 1.8. Af w 5d w porównaniu z k5 jest co najmniej równie dobry, a ISO 1600 jest znakomite, co było zresztą dla mnie zaskoczeniem jak na na aparat prawie dziesięcioletni. Jak dostaniesz niezajechany egzemplarz na pewno będziesz zadowolony.


Całkowicie się zgadzam.
Szczególnie że mitem jest że AF w 5D czy 5D mark II jest słaby.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008


Z dzisiaj.

P.S. AF jest w 5D całkiem szybki. Ale dotyczy to tylko centralnego punktu (to jedyny krzyżowy?). Punkty boczne często zawodzą - gdy jest mało światła ciągle doostrzają, albo po prostu się mylą.

Co do innych wrażeń z użytkowania. Dużo robiłem ostatnio zdjęć na f1.4, f1.8. I szczerze powiem, że małe GO chyba częściej przeszkadza niż pomaga w kompozycji zdjęcia.Np. dwoje dzieci w kadrze, pozujące do portretu i efekt taki, że jedna twarz znalazła się w GO, a druga wyraźnie nieostra. Trzeba się ratować f2.8-f4, albo robić parę dubli. Dynamika trochę słabsza od OM-D E-M5. Szumy wyraźnie mniejsze i ładnie redukowalne. Ostrość M.Zuiko 45/1.8, czy 25/1.8 na głowę jednak bije EF 81/1.8, czy EF 50/1.8, zwłaszcza na pełnej dziurze. Optyka Olka to jednak klasa. Kłapanie lustra 5D w stylu retro, bezcenne. Dobra ergonomia sprzętu, ale ze względu na gabaryty tak szkieł jak i korpusu, nie wybrałbym lustrzanki FF jako podstawowego sprzętu dla amatorskiego fotografowania.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Ależ ten obiektyw ma okropny bokeh! Już chyba wolałbym, żeby tło było ostre, mniej by rozpraszało!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
50/1.4. W tle trawa. :-)
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
To już chyba wolałbym jakiegoś 4-5,6/35-80. ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Benek - polecam 40 mm f/2.8. Bardzo dobre szkło z miłym bokehem.

Tu akurat w zestawie z 20D, ale taż daje radę.

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
E, mnie się taki bokeh z 50/1.4 podoba. Zawsze lubiłem takie nerwowe, jak w DA 70/2.4. Zdecydowanie mniej lubię ten z 85/1.8. Nudny budyń.

 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
No tak, ale nudny budyń nie odciąga wzroku od głównego motywu, nie konkuruje z nim tak, jak te rozedrgane badyle, które podobną są trawą. ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sam jesteś rezedrgany badyl... :-P
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
A Ty - nudny budyń! :-P
 

Ślimak  Dołączył: 03 Lip 2008
TM_Mich napisał/a:
Tak.
Jest.
Musisz ustawić włącznik na drugą pozycję (jest OFF, ON i jeszcze jedna pozycja włącznika z taką kreską. Tam musi być ustawiony włącznik), następnie po lekkim wciśnięciu spustu kręcisz tylnym kółkiem.

PS.
Poprawiałeś coś w zdjęciu (korekcja WB czy ekspozycji), w tym co załączyłeś?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Benek napisał/a:
Zawsze lubiłem takie nerwowe, jak w DA 70/2.4. Zdecydowanie mniej lubię ten z 85/1.8. Nudny budyń.
Uuu, kupiłeś zły zestaw. Obiektywy Canona dają właśnie "nudny budyń". "Nerwowe" rozmycie dają Nikkory.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Będę w fotoszopie obrabiał bokeh-budyń na bokeh-nerwowy. Trudno. :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek jak widzę to szalejesz widzę sprzętowo w całej rozciągłości od kompaktu po FF :)
Wkrótce to i pewnie jakiś 645 przetestujesz:)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Benek nie ograniczaj się - kup od razu Z jako pierwszy w Polsce :-D
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Obecnie trochę przypadkiem posiadam 5D z przebiegiem <20k klapnięć, potwierdzonym w autoryzowanym serwisie. Stan puszki organoleptycznie adekwatny do przebiegu, praktycznie sklepowy, czyli jeszcze się da kupić przyzwoitą sztukę. AF z 85/1.8 USM trafia bezszelestnie i perfekcyjnie w punkt. Trochę z żalem rozstałem się z 70/2.4 bo miodny i malutki. Patrząc na obecne ceny, stan techniczny i obrazek, ma raczej u mnie dożywocie. To jedyne FF dostępne za ludzkie pieniążki. Konstrukcja ponadczasowa, 10 lat i ciągle dobrze :) Dla amatora nienapalonego na pierdylion pikseli, sprzęt bardzo dobry. Do landszaftów 27-70/4 L IS i można śmigać.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
drfidel, do landszaftów polecam 24-105 mm f/4.0 IS.
Bardzo dobry obiektyw. Równy, ostry, kontrastowy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
drfidel napisał/a:
Do landszaftów 27-70/4 L IS i można śmigać.
A w czymże lepszy będzie ów sprzęt od K-5II? Pentax ma nieporównywalnie lepszą dynamikę i robiąc pejzaże nawet nie spojrzałbym na tego Canona. Poza tym Pentax jest mniejszy, lżejszy, więc mniej do tachania.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Michu napisał/a:
drfidel napisał/a:
Do landszaftów 27-70/4 L IS i można śmigać.
A w czymże lepszy będzie ów sprzęt od K-5II? Pentax ma nieporównywalnie lepszą dynamikę i robiąc pejzaże nawet nie spojrzałbym na tego Canona. Poza tym Pentax jest mniejszy, lżejszy, więc mniej do tachania.

I to jest właśnie ciekawa sprawa.
Mimo wielkiej przewagi Pentaxa (wypunktowałeś to w swoim poście), nad rzeczonym Canonem czy innymi Canonami, jakoś mało widać znanych fotografów przyrody/krajobrazu w Pentaxie.
Magia marki (Canona/Nikona) czy co?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach