fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
W fotografii zawodowej co bardziej kreatywni twórcy zostają ambasadorami marki.
Otrzymują wszystko co im potrzeba a sprzęt jest ubezpieczony.
O zwrot po zakończeniu umowy firma prosi albo pozostawia go fotografowi.
Wielu znanych fotografów używało i używa Pentax a inni, którzy zostali podkupieni muszą trzymać się umów.
Do końca lat 70-tych Nikona, Canona także Pentaxa używano tylko do reporterki tam gdzie potrzebny był mniejszy sprzęt.

W średnim formacie królował uważanym za profi królowały Pentax, Bronica, Hasselblad, Yashica, Fujii, Zeiss, Rollei...

Marketing zrobił swoje i wodę z mózgów młodszym użytkownikom lustrzanek po pojawieniu się "syfry".

K-5II jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Canon 5D.
Chociażby pod względem szumów i jakością zdjęć przebija Twój nowy nabytek.

Zapytał bym:
Dlaczego wielu użytkowników Pentax siedzi w tym systemie pomimo, że po sprzedaży tego co posiadają zakupiliby topowe Cannony czy Nikony łącznie z optyką w interesującym ich zakresie?
Czy to idioci czy może świadomi użytkownicy systemu?
Są też i tacy co zakupili inne systemy a i tak Pentax cieszy ich nadal :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
TM_Mich napisał/a:
Magia marki (Canona/Nikona) czy co?
Wyłącznie. Plus indywidualne przyzwyczajenia i łatwość dostępu do sprzętu.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
fanmario napisał/a:
W fotografii zawodowej co bardziej kreatywni twórcy zostają ambasadorami marki.
Otrzymują wszystko co im potrzeba ...


Wielu jest też amatorów, ambitnych amatorów i całkowitych początkujących, którzy idąc do sklepu patrzą na sprzęt marki C i N. Reszta ich nie interesuje, mimo, że przed zakupem przebrnęli przez setki testów, opinii, zdjęć itp.
"Gołym okiem" było widać przewagę P nad N/C, ale jakoś nie kupili Pentaxa tylko inne aparat na Ci N.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Oto jeden z londyńskich sklepów gdzie robiłem zakupy w zeszłym tygodniu siedząc w fotelu przed monitorem w kraju.
Na świecie handlują Pentaxem
https://www.google.pl/maps/@51.6584858,-0.4008681,3a,90y,319.05h,69.99t/data=!3m8!1e1!3m6!1skAjL0Mu0kUFpaO99PmZ4PA!2e0!3e2!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DkAjL0Mu0kUFpaO99PmZ4PA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D275.2496%26pitch%3D0!7i13312!8i6656
Link nie chce się załadować :(

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
fanmario, maja ładną wycieraczkę przed drzwiami :)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
TM_Mich napisał/a:
fanmario, maja ładną wycieraczkę przed drzwiami :)

To oczyszczająca mata dezynfekcyjna czasami używana jako klęcznik.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
drfidel napisał/a:
AF z 85/1.8 USM trafia bezszelestnie i perfekcyjnie w punkt. Trochę z żalem rozstałem się z 70/2.4 bo miodny i malutki.

Jak z szybkością AF?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
TM_Mich napisał/a:
Mimo wielkiej przewagi Pentaxa (wypunktowałeś to w swoim poście), nad rzeczonym Canonem czy innymi Canonami, jakoś mało widać znanych fotografów przyrody/krajobrazu w Pentaxie.
To kwestia również szklarni. Mi chodziło tylko i wyłącznie o ten jeden konkretny przykład z C5D i wspomnianą eLką.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
5D+24-70 lub 24-105 jest wystarczający do fotografii krajobrazu.
Niektórzy potrzebują czegoś szerszego, najlepiej w okolicy 10-15 mm (135), a inni bez 200 mm z domu nie wychodzą.
Jak pisałem wyżej, oba te obiektywy są ostre, ładnie przenoszą kontrast i kolory.
Są ciężkie i nieporęczne. Dla jednych to będzie wada, zaś innemu będzie to odpowiadało.
Nie ma jednego idealnego aparatu, obiektywu czy systemu.
Każdy wybiera to, co wg niego jest na chwilę obecną najlepsze na co go stać.
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Michu napisał/a:
drfidel napisał/a:
Do landszaftów 27-70/4 L IS i można śmigać.
A w czymże lepszy będzie ów sprzęt od K-5II? Pentax ma nieporównywalnie lepszą dynamikę i robiąc pejzaże nawet nie spojrzałbym na tego Canona. Poza tym Pentax jest mniejszy, lżejszy, więc mniej do tachania.


Faktem jest, że z matrycy K-50, który to posiadałem można wyciągnąć więcej z cienia, niż z matrycy wiekowego 5D, tylko co z tego ? To są zagadnienia laboratoryjne. W praktyce mało istotne. Pytasz, w czym będzie lepszy 5D od K-5II ? Odpowiadam - w szklarni. Obiektyw Ef 24-70/4 L IS daje znakomitą jakość obrazu, dobra stabilizację i solidną budowę, przy bardzo rozsądnej cenie. Stabilizacja w obiektywie, póki co jest o klase lepsza od stabilizowanej matrycy i uwalnia mnie od dźwigania statywu. Co do masy i gabarytów - nie ma sprzętu idealnego. Gdy nie chce mi się dźwigać, jadę rowerem, czy motocyklem, wkładam do kieszeni NEX-a z dobra matrycą i bardzo dobrym szkiełkiem :)

Pentax robi bardzo przyjemne puszki i owszem. Szczelne, dobrze zbudowane, wyposażone w zbędne i mniej zbędne bajery, oprogramowane przez inżyniera, a nie księgowego. Wszystko ładnie, tylko niech do cholery wypuści w końcu obiektyw o jakości obrazu przynajmniej klasy starego Tamrona 17-50/2.8 z AF-em o jakości i niezawodności USM i bez luzów mechanicznych, jakie są gratis z 16-45/4. Tego oczekuję.

[ Dodano: 2016-02-09, 08:05 ]
Enzo napisał/a:
drfidel napisał/a:
AF z 85/1.8 USM trafia bezszelestnie i perfekcyjnie w punkt. Trochę z żalem rozstałem się z 70/2.4 bo miodny i malutki.

Jak z szybkością AF?


Jest szybko. Wartości fizycznych nie podam, ale jest pełne zadowolenie.

[ Dodano: 2016-02-09, 08:08 ]
fanmario napisał/a:
K-5II jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Canon 5D.
Chociażby pod względem szumów i jakością zdjęć przebija Twój nowy nabytek.


Lubię takie kategoryczne stwierdzenia.

[ Dodano: 2016-02-09, 08:11 ]
jaad75 napisał/a:
TM_Mich napisał/a:
Magia marki (Canona/Nikona) czy co?
Wyłącznie.....


To brzmi ... grubiańsko.

Czytając takie wypowiedzi, można dojść do wniosku, że na produkcji sprzętu do fotografii zna się wyłącznie Pentax, a kto go nie kupił, ten jest ......... (tu sobie wpiszcie sami)....... .

Panowie, litości. Ja rozumiem, lubicie, utożsamiacie się, wasze jest najlepsze, ale miejcie umiar :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
drfidel napisał/a:
Faktem jest, że z matrycy K-50, który to posiadałem można wyciągnąć więcej z cienia, niż z matrycy wiekowego 5D, tylko co z tego ? To są zagadnienia laboratoryjne.
Jeżeli tak uważasz, to oznacza, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Sam jestem wielosystemowcem, a swoje przemyślenia opieram na podstawie doświadczeń kumpla (Konrad), który zamienił Canona 5DMkII na Sony A7 i jest zszokowany różnicą w jakości obrazka. Wiele jego zdjęć nie powstałoby - jak twierdzi - gdyby nadal miał Canona.
Jak już wspomniałem wyżej, swoją wypowiedź odniosłem do przypadku z konkretnym szkłem.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
drfidel napisał/a:
Stabilizacja w obiektywie, póki co jest o klase lepsza od stabilizowanej matrycy

A to już panie są farmazony. Taki k-50 ma stabilizację 3 EV a 24-70/4. 3 i 1/3EV. Z Pentaxem dostaje się taką stabilizację z każdym obiektywem. W Canonie z jednymi jest nieco lepsza (maks 1EV), z innymi nieco gorsza a z większością w ogóle nie ma (choćby z takim top obiektywem jak 24-70L II czy 200/2.8 L II sic!).
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Te 3 EV w Pentaxach to teoria. W praktyce fotografując w lesie nie sprawdzało mi się to. Przyznam, że pokładałem w tym duże nadzieje, a spotkał mnie duży zawód. Póki co, to ta stabilizacja matrycy nie może się równać w żaden sposób przykładowo z podstawowym szkłem Ef-S 17-85/4-5.6 IS USM. Kiedyś dawno temu używałem taki egzemplarz i stabilizacja tam działała zaskakująco skutecznie. Na szerokim kącie w lesie. Spokojnie schodziłem do 1/4 s. Realnie na podstawie własnych doświadczeń oceniam stabilizację matrycy w K-50 w porywach na 2 EV. Sprawuje się to niewiele gorzej, niż stabilizacja w podstawowych kitach Canona, czy Nikona klasy 18-55 za 200 pln.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
drfidel, jeśli testy to teoria, to co nazywasz praktyką?
300mm, 1/30s stabilizacja włączona
_IGP4395 by Mateusz Kozuch, on Flickr
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
drfidel napisał/a:
Faktem jest, że z matrycy K-50, który to posiadałem można wyciągnąć więcej z cienia, niż z matrycy wiekowego 5D, tylko co z tego ? To są zagadnienia laboratoryjne. W praktyce mało istotne
Bzdura. Pomijając już fakt, że K-50, to nie K-5.
drfidel napisał/a:
To brzmi ... grubiańsko.
Taa, sektoid, jasne... :-P

Fakty są takie, że popularność Canona nie wynika z jakości ich korpusów, a dostępności i wyboru elementów systemu, tudzież obiektywów i akcesoriów firm trzecich. Tyle, że to dotyczy kogoś, kto wybiera w miarę świadomie - zdecydowana większość wybiera tylko dlatego, że innych marek nie kojarzą lub kojarzą słabiej.
5D może dziś wybrać tylko ktoś, komu zależy głównie na cenie, a koniecznie musi mieć pelną klatkę. Jego parametry od lat nie przystają do osiągów nowych korpusów.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
jaad75 napisał/a:
Taa, sektoid, jasne... :-P

Niemożliwe, żeby to był sektoid. Przecież on po kilku wypowiedziach dostał bana. Nie sądzę aby ktokolwiek był takim idiotą aby pchać się tam, gdzie go nie chcą.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
kojut, sektoid vel Limited77 vel drfidel vel kwapiszon (na Canon Board) i pewnie jeszcze parę innych nicków... Trolle tak mają. :-P
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
No cóż. System to szkła, a z tymi jest, jak jest.

[ Dodano: 2016-02-09, 11:58 ]
jaad75 napisał/a:
5D może dziś wybrać tylko ktoś, komu zależy głównie na cenie, a koniecznie musi mieć pelną klatkę. Jego parametry od lat nie przystają do osiągów nowych korpusów.


5D nie przestał robić zdjęć. Teoria o nieprzystawaniu jest mocno naciągana. Dla mnie ta dyskusja nie ma już znaczenia, szklarnia Pentaxa sprzedana, puszka oddana w dobre ręce. Może kiedyś ....
Stare 5D w zestawie z 50/1.4 USM i 85/1.8 USM jest nie do pozamiatania w kategoriach obrazka do ceny.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
drfidel napisał/a:
No cóż. System to szkła, a z tymi jest, jak jest.

Dokładnie. Dlatego ludzie, w tym i ja, wybierają także Pentaxa.
drfidel napisał/a:
Dla mnie ta dyskusja nie ma już znaczenia, szklarnia Pentaxa sprzedana, puszka oddana w dobre ręce. Może kiedyś ....

To po co wracasz i zakładasz nowe konto?
drfidel napisał/a:
Stare 5D w zestawie z 50/1.4 USM i 85/1.8 USM jest nie do pozamiatania w kategoriach obrazka do ceny.

Pokaż jakieś swoje zdjęcia zrobione tym zestawem to możemy porozmawiać o zamiataniu :-P
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Nie martwcie się. Podobno już niedługo :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach