radiki  Dołączył: 29 Wrz 2011
Samsung w Galaxy S4 najlepszy ^^
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
radiki napisał/a:
Samsung w Galaxy S4 najlepszy ^^


Nie bluźnij - IV jest archaiczna, a co z V? :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
x4rd napisał/a:
a co z V?

Racja. Ma dobry zasięg http://pl.wikipedia.org/wiki/V1
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Piszę tylko o swoich potrzebach. Brałem pod uwagę przejście na FF, bardzo kusił 6D. Ale kiedy sobie policzyłem ile musiałbym wydać na szkła, które mam już w m4/3 to podziękowałem. Niebagatelną rolę odegrały tu też gabaryty szkieł FF i prozaiczny fakt, że klamoty które mam i tak nie potrafię wykorzystać. A zresztą nie będę kupował puszki FF dla dwóch stałek 50 i 85. To fajne i nieduże szkła, ale odpowiedniki innej mojej szklarni to już straszne kolumbryny.

Ale oczywiście każdemu według potrzeb. Emigrantom do FF gratuluję, ale nie zazdroszczę. :-)

 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
mcgyver, przesiadasz się z piąteczki na szóstkę? Piątka zadyszki dostała?
Ano mam trochę schodzony egzemplarz. Jakość obrazu mi styka generalnie ale zawsze lepiej mieć trochę lepsze iso no i wyświetlacz przedpotopowy mnie wkurza..
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Canon 5d to super maszyna do produkowania fotografii ale... w moim przypadku taki aparat prawdopodobnie większość czasu spędzałby w szufladzie a nie o to przecież chodzi. Kiedyś nawet planowałem zakup specjalnego plecaka i targanie ze sobą całego wyposażenia ale szybko mi przeszło. Kto miałby to nosić? Żona statyw, dzieci po obiektywie a ja resztę? ;) Jak dla mnie dobry aparat to mały aparat. Dlatego marzy mi się nie 5d mark ... tylko dobry kompakt z dużą matrycą wyglądem i gabarytami podobny do serii mju olympusa a nie duży, ciężki aparat systemowy i zmienne obiektywy bo praktyka pokazała że to nie dla mnie. No ale to tylko moje zdanie w tym temacie.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
I dzięki inżynierom i marketingowcom mam wybór i możemy kupić taki aparat jaki chcemy i na jaki nas stać. Każdemu wg potrzeb.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
vulkanwawa napisał/a:

Miałem Pentaxa ale niestety brakowało szkieł,AF zawodził a obiecany FF się nie pojawił.


Kazik dawno temu śpiewał w piosence 12 groszy :

"Dalej jazda fotografować je...ne nieroby. Przecie FF u nas ni ma i co ty na to powiesz ?"
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
espresso napisał/a:
wypuszczali by lepszy sprzęt

Przecież chodzi o to, żeby ten sprzęt nie był za dobry. Kto by wtedy kupował kolejne "ulepszone" produkty? Gdyby Pentax K-5 miał lepszy system AF to nie byłoby chętnych na K-5 II. Gdyby Nikon swoje D600 uwolnił od oleju to nie strugałby później D610.

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Proste i oczywiste jak pielucha niemowlaka.

EOS 5D (aby było na temat) był za dobry i na następcę trzeba było czekać szmat czasu, bo nie było co ulepszać.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Enzo napisał/a:

Przecież chodzi o to, żeby ten sprzęt nie był za dobry. Kto by wtedy kupował kolejne "ulepszone" produkty? Gdyby Pentax K-5 miał lepszy system AF to nie byłoby chętnych na K-5 II.....


Pentax kiedy wypuszczał *istDs to już miał K3 z matrycą, wyświetlaczem , procesorem i układem AF , ale nie dawał tego gawiedzi, bo kto by kupił K10, K20, K7, K5 i parę jeszcze innych po drodze. Dla mnie to jasne.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tomek_j, myślę, że żaden mały kotek by nie umarł gdyby premierę K-5 przesunięto by dopracować AF czy automatykę balansu bieli. Pamiętasz jak wyszły K-x i K-7? Wszyscy się zastanawiali jak można było wypuszczać puszkę entry level z lepszą matrycą niż ta którą posiadał model flagowy. Populacja jednorożców również by nie zmalała gdyby K-7 dostał przynajmniej taką samą matrycę i wszedł na rynek trochę później.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomek_j napisał/a:
Dla mnie to jasne.
:-B , uśmiałem się.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Pentagram napisał/a:
EOS 5D (aby było na temat) był za dobry i na następcę trzeba było czekać szmat czasu, bo nie było co ulepszać.


Coś jak z 7D MK I? :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
To tak jak K10d. Długo długo nic i dopiero K-5 ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008


5d+50/1.4
:mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Poczułeś magię ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Raz się żyje. W dodatku urodziny miałem. Okrągłe.
:mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
:roll:
Wersja budżetówka. Korpus w zasadzie dla dwóch obiektywów (50/1.4 i 85/1.8). Ewentualnie lensbaby po Nowym Roku. Do zabawy, portrety-srety itp. Po co lepszy? Jutro potestuję na świeżym powietrzu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach