x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Benek ale kupiłeś MK I? No wiesz.... :-/
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
EOS 5D, bardzo dobry aparat. Pewnie posłuży dłużej niż nowy MKIII.

Benek napisał/a:
Korpus w zasadzie dla dwóch obiektywów (50/1.4 i 85/1.8).
Pomyśl jeszcze o 28/1.8. Będziesz więcej niż zadowolony.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
Pewnie posłuży dłużej niż nowy MKIII

W sensie MK I - Może Kojfnąć x 1, MK III Może Kojfnąć x 3?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zakup C5dI był w gruncie rzeczy kaprysem, nie zas pierwszym krokiem na drodze do zmiany systemu. Gabaryty tego aparatu, czy nawet standardu 50/1.4, tylko mnie upewniły w przekonaniu, że kochamy się dalej z m4/3. Nawet nie myślę jaką wielkość miałby pełnoklatkowy odpowiednik Lumixa 100-300.

Kupiłem C5dI bo zachciało mi się tanim kosztem trochę poeksperymentować z GO i lensbabami. To o wiele łatwiejszej na FF niż na APS-C, czy m4/3. Co ważne: łatwiejsze i tańsze. Za mało schodzony korpus 5dI oraz 85+50 dałem łącznie 3800 z wysyłką, czyli mniej niż kosztowałby mnie sam Fujifilm XF 56/f1.2, albo Voigtlander 42.5/f0.95.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
espresso napisał/a:
przy okazji też taniej
W tym sęk ("deska dżewniana, sie ścina, sie rżnie"), że nie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Niech każdy ma jak największą frajdę z użytkowania tego sprzętu jaki aktualnie posiada. Oby tylko nie nawracał innych na swoją wizję, którą uważa za jedynie słuszną.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
wuzet napisał/a:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Niech każdy ma jak największą frajdę z użytkowania tego sprzętu jaki aktualnie posiada. Oby tylko nie nawracał innych na swoją wizję, którą uważa za jedynie słuszną.

AMEN :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Większa jak już frajda, często też lepszy efekt końcowy (przy okazji też taniej) dla posiadaczy dobrej optyki (mam na uwadze Pentaxiarza) jest nabycie np Z-1p lub nawet MZ-S niż starszej generacji cyfranki.
Ale to większa frajda tylko dla tych, którzy lubią wracać do czasów fotografii analogowej. A ja z różnych powodów nie bawię się już w fotografię analogową.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Super, a jak nie chcę robić w jpgach, czasami potrzebuję mieć foty szybciej niż za tydzień, nie mam miejsca na ciemnię, potrzebuję czasami zdjęć na iso1600 a potem na iso100 to co miałbym zrobić?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
opiszon napisał/a:
to co miałbym zrobić?
zdjęcia, a nie tylko jojczeć.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Przepraszam, że zmienię temat. Czy w 5dI jest możliwość ustawienia korekty ekspozycji? Bo coś nie widzę...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Manual jest? ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Tak.
Jest.
Musisz ustawić włącznik na drugą pozycję (jest OFF, ON i jeszcze jedna pozycja włącznika z taką kreską. Tam musi być ustawiony włącznik), następnie po lekkim wciśnięciu spustu kręcisz tylnym kółkiem.

PS.
Poprawiałeś coś w zdjęciu (korekcja WB czy ekspozycji), w tym co załączyłeś?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Manual jest, ale jestem leniwy i trzaskam w AV. :-) Mich, twój sposób nie działa. Może mam stare firmware?1.1.0. P.S. w zdjęciu tylko podbiłem trochę kontrast.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zakończę tylko temat espresso

Najpierw piszesz ze jak ktos ma pentaxa i chce sie pobawic w format 35mm to najlepiej dokupic do posiadanych szkiel analoga, a teraz jako argument do moich wątpliwości podajesz instaxa

Lol

Rozumiem ze nic innego nie znalazles?
Niestety instax raczej nie pasuje do twojej pierwotnej tezy
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Benek ustawiłeś włącznik tak aby kreska na przełączniku zgrywała się z kreską na korpusie?

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
OK! Mam. Już ustawiłem. Dzięki. Włącznik ma być na tej kresce ponad, nie na ON :-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Tak jest!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
:-B
Swoją drogą, do czego służy to ustawienie z kreską? Oprócz ustawiania korekty?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Na ON zablokowane jest tylne kółko. Na kresce działa wszystko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach