Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
drfidel napisał/a:
Te 3 EV w Pentaxach to teoria. W praktyce fotografując w lesie nie sprawdzało mi się to. Przyznam, że pokładałem w tym duże nadzieje, a spotkał mnie duży zawód. Póki co, to ta stabilizacja matrycy nie może się równać w żaden sposób przykładowo z podstawowym szkłem Ef-S 17-85/4-5.6 IS USM.
Farmazony, farmazony i jeszcze raz farmazony. Po prostu nie umiesz robić zdjęć, albo jesteś tak podniecony posiadaniem trupa 5d, że nie stać cię na dystans i trzeźwą ocenę. Gadanie, że stabilizacja w obiektywie jest o klasę lepsza od matrycy to bzdet. W OM-D E-M5 mam nieporuszone zdjęcia na 1/6s. A wszystko piszę jako były posiadacz tak lustrzanek Pentaksa, jak i rzeczonego 5D.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Panowie - dlaczego nie akceptujecie innych wyznawców systemów?

Każdy system ma swojego fana(tyka), jak również wady i zalety.
Że kolega woli feeling Canona i obiektywów do niego przypiętych to już jest gorszy?
Sam używam Canona i analogowego Pentaxa, a wcześniej Pentaxa w cyfrze i nikogo nie zmuszam do wierzenia że: system C jest lepszy od systemu P, czy S od systemu F.
Każdy ma wybór i wybiera to co wg niego i dla niego jest najlepszy. A że Canon 5D jest najlepszy, to taki właśnie wybrał :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Najlepsze fufu w kategorii cenowej do 1500 ;-)
Mir 1W wchodzi zbyt głęboko w korpus i haczy o lustro :-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
fuen, tu jest taka lista co można podpiąć do 5D.
http://www.panoramaplanet.de/comp/
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
fuen napisał/a:
Najlepsze fufu w kategorii cenowej do 1500 ;-)
Mir 1W wchodzi zbyt głęboko w korpus i haczy o lustro :-)


Lepszy rydz niż nic, jak to mówią :) Co do obiektywu Mir 1W, to niewielka strata, że haczy. To relikt.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
drfidel napisał/a:
To relikt.

Idealnie by pasował to tego Canona.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:
.... Gadanie, że stabilizacja w obiektywie jest o klasę lepsza od matrycy to bzdet..


Dla mnie ta cecha aparatu nie ma kompletnie znaczenia.
Może tej śtabilziciacji wcale nie być.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To tak jak z Twoją obecnością na tym forum.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Spoko wuzetko wkrótce nikogo tu nie będzie oprócz TWA.

[ Dodano: 2016-02-10, 11:24 ]
TM_Mich napisał/a:
Panowie - dlaczego nie akceptujecie innych wyznawców systemów?

Bo PR ma nie po drodze?
Głupio tak kiedy na forum Pentaxa najwięcej gadają o Canonach, Nikonach, Samsungu (tego szczególnie nienanwidzą) , nawet biednego Lumixa się czepili coś im solą w oku.
O dziwo do dobrego tonu należy wychwalanie Fuji i Olympusa.
Chyba jakiś joint venture mają:)

Co tam bokeh i fajne niedrogie obiektywyCanona 5D liczy się wyciąganie z cienia i śtiabiliżiacjia
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Gdyby głupota miała skrzydła...
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Kfan Daj spokój. Szkoda na nich czasu. Jeden próbował bredzić na forum Canona, ale szybko go zgasili :D Wesoło było przynajmniej :)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
:shock: hę?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
Spoko wuzetko wkrótce nikogo tu nie będzie oprócz TWA.

TWA może być, ważne żeby CCC w końcu przestali pitolić :-P
Kfan napisał/a:
Bo PR ma nie po drodze?

Ostatnio sporo tego słowa używasz, w większości przypadków całkowicie bez sensu. Wiesz w ogóle co ten skrót oznacza?
Kfan napisał/a:
Głupio tak kiedy na forum Pentaxa najwięcej gadają o Canonach, Nikonach

Jakoś nigdy nie gadali i nie gadają. Głupie to to twoje stwierdzenie.
Kfan napisał/a:
Samsungu (tego szczególnie nienanwidzą)

Samsung to fajny sprzęt był, tylko niektórzy użytkownicy zarejestrowani na tym forum bardzo "nie ten, tego"
Kfan napisał/a:
nawet biednego Lumixa się czepili coś im solą w oku.

Jeszcze nie dotarło, że to nie o aparat chodzi?
Kfan napisał/a:
O dziwo do dobrego tonu należy wychwalanie Fuji i Olympusa.

Gdzie?
Kfan napisał/a:
Chyba jakiś joint venture mają:)

Widzisz, jakiś głupi.. :roll:
Kfan napisał/a:
Co tam bokeh

Jak niejednokrotnie udowodniono, najlepszy bokeh produkują stare, dobre obiektywy M42. Nie ma to nic wspólnego z Canonem
Kfan napisał/a:
fajne niedrogie obiektywyCanona 5D

A które to???
Kfan napisał/a:
liczy się wyciąganie z cienia

Najwięksi o tym pisali, system strefowym został stworzony aby jak najwięcej informacji zmieścić na pojedynczej klatce, a taki Kfan będzie to wyśmiewać.
Kfan napisał/a:
i śtiabiliżiacjia

Bardzo ważny element współczesnych aparatów i kiepścizna, jeśli można ją mieć tylko w określonych obiektywach.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
kojut napisał/a:
[TWA może być, ważne żeby CCC w końcu przestali pitolić :-P


A komu to przeszkadzało, że ludzie się informowali gdzie i co można korzystnie kupić? TWA?
kojut napisał/a:

Ostatnio sporo tego słowa używasz, w większości przypadków całkowicie bez sensu. Wiesz w ogóle co ten skrót oznacza?

Oczywiście - na tym forum obrażanie wszystkich, którzy mają inne zdanie przy czym tolerowanie jest chamów z własnego obozu.

kojut napisał/a:

Jakoś nigdy nie gadali i nie gadają. Głupie to to twoje stwierdzenie.

Jasne że nie, takie wątki po prostu się zamyka bez powodu albo usuwa i opponentom daje bany za nic- ot tak ruska demokracja :).


kojut napisał/a:

Samsung to fajny sprzęt był, tylko niektórzy użytkownicy zarejestrowani na tym forum bardzo "nie ten, tego".


Użytkownicy są bardzo ten tego wzajemnie sobie pomagali i odnosili kulturalnie - niestety tutejsze TWA ich nagminnie prowokowało cel wiadomy wywołać pyskówkę i mieć argument do zamknięcia wątku. Po prostu Putinizacja forum Pentaxa dyskutować można o wszystkim czego nie zamknie moderator..

kojut napisał/a:

Jeszcze nie dotarło, że to nie o aparat chodzi?.

Ależ dotarło - ktoś kto wypunktował wyższość aparatu nad preferowanym przez TWA aparatem B jest wrogiem publicznym i trzeba go wyśmiewać.
Jeszcze ludzie się dowiedzą i nie kupią tego badziewia B.
Takie zachowania trzeba tępić i takiego opozycjonistę wywalić z forum he he.

kojut napisał/a:

Widzisz, jakiś głupi.. :roll:



Ja głupi? Może Ty? Chyba to widać słychać i czuć - czuć tak aż śmierdzi.
Niemniej jestem zawiedziony ostatnio mniej "recenzji" podobnych do tej o Fuji X100 do przeczytania :roll:

kojut napisał/a:
[
Jak niejednokrotnie udowodniono, najlepszy bokeh produkują stare, dobre obiektywy M42. Nie ma to nic wspólnego z Canonem

Chyba ktoś tu wspominał o 5D+85/1,8 itp. co niby do tego ma wyciąganie z cieni?
Dlaczego cechy które dla Ciebie są ważne muszą być ważne dla innych?
Chcesz wszystkich nawracać? to zapisz się do jakiejś sekty.

[ Dodano: 2016-02-10, 13:19 ]
O i już mam nowe ostrzeżenie :roll: brawo MOD!

[ Dodano: 2016-02-10, 13:26 ]
drfidel napisał/a:
Kfan Daj spokój. Szkoda na nich czasu. Jeden próbował bredzić na forum Canona, ale szybko go zgasili :D Wesoło było przynajmniej :)


Racja - rzadko tu zaglądam - czasem coś od tych "nie ten tego" użytkowników NX mam na poczcie to sobie popiszemy.
Na forum Canona nie zaglądam może kiedyś bo przyglądam się modelowi 70D a kto wie może zapowiadany 80D mnie zaintersuje - do zakresu dłuższych tele będę porzebował.
Pozdrawiam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zima lekka, to trzeba wstęgą na ochłodę.
MOD, brawo za obydwie :!:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kfan napisał/a:
O i już mam nowe ostrzeżenie brawo MOD!
kolejne też dostaniesz jak się nie uspokoisz
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
drfidel napisał/a:
eden próbował bredzić na forum Canona, ale szybko go zgasili :D Wesoło było przynajmniej :)
Może zalinkuję to "bredzenie" i wszyscy będą mogli zobaczyć to rzekome "zgaszenie"?
BTW, dobrego sobie sojusznika znalazłeś - myślę, że współpraca Chrisa62 i sektoida, to wspaniały pomysł i przeniesie się również do komentarzy na Optycznych... Będzie jeszcze większy ubaw... :-P
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Kfan napisał/a:
O i już mam nowe ostrzeżenie brawo MOD!
kolejne też dostaniesz jak się nie uspokoisz


Ja jestem spokojny to Ty się denerwujesz i zupełnie nie rozumiem dlaczego?
Prawda w oczy kole?
A tak ogólnie to dlaczego te chamskie przygaduszki wuzeta są tolerowane?
To jakiś forumowicz ponad Pegulaminem?
Może to sponsor tego forum?

[ Dodano: 2016-02-10, 14:26 ]
jaad75 napisał/a:
drfidel napisał/a:
eden próbował bredzić na forum Canona, ale szybko go zgasili :D Wesoło było przynajmniej :)
Może zalinkuję to "bredzenie" i wszyscy będą mogli zobaczyć to rzekome "zgaszenie"?
BTW, dobrego sobie sojusznika znalazłeś - myślę, że współpraca Chrisa62 i sektoida, to wspaniały pomysł i przeniesie się również do komentarzy na Optycznych... Będzie jeszcze większy ubaw... :-P


Jadzie75 wiesz co zadałem sobie trudu nieco i poczytałem CB - naprawdę szacun ile Ty wysilku wkładasz w promocję Pentaxa.

Elaboraty na cały ekran miejmy nadzieję że odniosą skutek:)

Na szczęście z Tobą dyskutuje się kulturalnie pomimo różnicy zdań.
:-B

[ Dodano: 2016-02-10, 14:28 ]
W kwestii wuzeta:

wuzet napisał/a:
To tak jak z Twoją obecnością na tym forum.


[ Dodano: 2016-02-10, 14:28 ]
wuzet napisał/a:
Gdyby głupota miała skrzydła...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan napisał/a:
To jakiś forumowicz ponad Pegulaminem?
Może to sponsor tego forum?
Łazisz od strony do strony i jojczysz jak stara baba... Zaloz sobie cccforum.org czy nxcostam.pl i pisz elaboraty na temat NX1, LX7 z wizjerem, małej GO w 5D czy spisku marketingowcow Ricoha, Fuji, Olympusa i czy innych domniemanych sponsorów. Nikt Ci podstępnie nie zamknie wątku, a banować będziesz Ty, a nie Ciebie. CCCfani będą mieli swój kącik, a reszta internetu odetchnie z ulgą...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
cube007 napisał/a:
Kfan napisał/a:
To jakiś forumowicz ponad Pegulaminem?
Może to sponsor tego forum?
Łazisz od strony do strony i jojczysz jak stara baba..
...

Hę kilka miesięcy tu nie byłem i ja skaczę? coś Ci się nie pomerdało?
A kto wykopał wątek o LX2 ze średniowiecza? a kto jak nie janek_wu zaczął drwić?
Nawet nie zabierałem w nim głosu.

cube007 napisał/a:
[. Zaloz sobie cccforum.org czy nxcostam.pl i pisz elaboraty na temat NX1, LX7 z wizjerem, małej GO w 5D czy spisku marketingowcow Ricoha, Fuji, Olympusa i czy innych domniemanych sponsorów. Nikt Ci podstępnie nie zamknie wątku, a banować będziesz Ty, a nie Ciebie. CCCfani będą mieli swój kącik, a reszta internetu odetchnie z ulgą...

Pewne fakty techniczne i zaprzeczenie kilku powielanym stereotypom w stylu "Lustrzanka ma szybszy A i bezlusterkowce jej nie dorównują" nazywasz to elaboratami ?

A co jest złego w napisaniu opinii o posiadanym modelu aparatu?
Czy ja coś o tym czy innym aparacie pisałem w nieodpowiednim dziale?, kogoś obraziłem?
Może ktoś chce coś o takowym modelu wiedzieć? Nie ma do tego prawa?
Ja chętnie się dowiem czegoś o innych aparatach nawet jak nie używam - nigdy nikogo za napisane czegoś o aparacie nie wyśmiewam a tu ze strony co gorsza moderatorów mam zmasowany atak - jak to rozumieć? Wnioski nasuwają się same.

Mam sobie założyć własne forum? 8-) Jestem konsumentem nie PRowcem więc daruj sobie.

BTW takie pytanie - masz coś wspólnego z moderatorem cube na aktywnym inaczej (zazwyczaj wątki to lista linków do testów panasoniców he he) forum Lumixa?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach