Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
@wuzet

Ten znajomy to Piotr Winiarz ?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tak. W ogóle fatum rodzinne maja. 2 tygodnie temu pochowalismy tutaj w Pensylwanii jego brata (40lat) zmarl na raka. No ale temat o żużlu, nie o braciach Winiarzach.
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
Jedynie kończąc ten wątek - pamiętam Siwego jak na naszym torze fruwał gdy Stal (jako Jasol) jeździła z Kolejarzem w 2002 w I lidze. Zdecydowanie mógł zrobić większą karierę gdyby nie kontuzje. Inne czasy inny żużel. Teraz na większości torów są dmuchane bandy i jakby trochę bezpieczniej.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Frost napisał/a:
BTW - fajny stadion macie w Rybniku :)


Chociaż tor żużlowy podobno przed przebudową (2 lata temu) był lepszy, zmieniono go tak, aby boisko mogło spełniać jakieś warunki odnośnie rozgrywek piłki nożnej. Przy okazji zmieniono nieznacznie zakręty (zmniejszono) i teraz podobno szalenie trudne są do zrobienia mijanki w zakrętach.
 
danpe_
[Usunięty]
Re: żużel
kazio napisał/a:
Witam!
Było o górach, telewizorach i autach. Nie znalazłem o żużlu. I tak mi przyszło do głowy, aby założyć wątek o czarnym sporcie. Wprawdzie nie widziałem jeszcze chyba nigdy nikogo z czerwonym paskiem od aparatu na meczu żużlowym, ale przecież wszystkiego nie da się zauważyć. Może ktoś się ujawni, albo ktoś zainteresuje ;-) .



Widać nie dość dobrze się rozglądasz 8-)

 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Właśnie jak tam na Wandzie jest bo nigdy nie byłem? Można coś przyfocić z trybun?
 
danpe_
[Usunięty]
Oczywiście, na starcie, pierwszymi drugim łuku. Na przeciwległą prostą nie wpuszczają w ogóle kibiców. Powyższe zdjęcie zrobiłem stojąc w połowie pierwszego łuku.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
To całkiem przyjemnie, dobrze że nie ma żadnych większych płotów z tego co widzę i trybuny dość blisko bandy. Prześledziłem na szybko terminarz i niestety najbliższe mecze chyba w sierpniu ew. jutro 1/4 IMP ale nie wiem czy będę miał czas.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Aż mnie ten wątek zainspirował do odgrzebania zdjęć z 2007. Zapraszam do obejrzenia jak wyglądał żużel na wyspach (z przymrużeniem oka).



Link do całości:
http://radek.art.pl/index...f-armadale-new/
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
Atimis napisał/a:
To całkiem przyjemnie, dobrze że nie ma żadnych większych płotów z tego co widzę i trybuny dość blisko bandy. Prześledziłem na szybko terminarz i niestety najbliższe mecze chyba w sierpniu ew. jutro 1/4 IMP ale nie wiem czy będę miał czas.


Pod względem odległości od trybun od toru jak i widoczności polecam stadion w Opolu. Zawody z reguły też są tam ciekawe, jedynie infrastruktura trochę zapuszczona :P
W Rawiczu niestety odległość trybun od toru jest ogromna, podobnie jak w Bydgoszczy - dwa tory z największymi pasami bezpieczeństwa w Polsce :/
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Frost napisał/a:
W Rawiczu niestety odległość trybun od toru jest ogromna, podobnie jak w Bydgoszczy

Frost, i właśnie dlatego Pentax wypuścił ostatnio konwerter 1,4x :mrgreen:
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Dzisiaj byłem na półfinale eliminacji do IMŚ, ogólnie u nas ze zdjęciami w Częstochowie ciężko bo płot raczej wysoki a i ci ochroniarze średnio pozwalają wchodzić na murki. Do tego walczę cały czas ze swoim nowym zestawem (K5II S17-50), którego od kilku miesięcy nie jestem w stanie na 100% przetestować (ciągle mało czasu blehhh).

Z rzeczy nadających się popełniłem chyba tylko to (crop z 4900x3200 do 3300x220)



W ogóle gdzieś dziwnie mało kontrastowy był ten "surowy" obrazek z S, może dlatego, że dałem większe ISO i jednak odległość z trybun jak robisz ogniskową 50mm to nie jest szczyt marzeń...?

Jeszcze jedno pytanie - jak robicie żużel tudzież inne sporty motorowe itp. to powiedzmy stosując panning wszystko jest ok i dość łatwo uzyskać pożądany efekt, jednak jak chcesz kompletnie zamrozić ruch to czy autofocus w Pentxach, powiedzmy w K-5II czy K-3, wyrabia się ? Jakieś doświadczenia przemyślenia ? Tak jak mówię niestety sam nie miałem czasu na jakieś poważniejsze testy.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Atimis napisał/a:
jednak jak chcesz kompletnie zamrozić ruch to czy autofocus w Pentxach, powiedzmy w K-5II czy K-3, wyrabia się ?


Ja dla zamrożenia ruchu stosuję minimum 1/800s, AF daje radę (nie zawsze oczywiście ;-) )



[ Dodano: 2014-06-22, 10:02 ]


[ Dodano: 2014-06-22, 10:03 ]
coś mi się z pierwszym zdjęciem nie tak zrobiło :oops:
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Bardzo przyjemna fotka, o coś takiego mi chodzi :D Szkoda, że u mnie już teraz zbytnio nie będzie zawodów jak patrzyłem w terminarz - chyba tylko mecze Eligi zostały i turniej SEC, a więc mało okazji do testów.
 
danpe_
[Usunięty]
Atimis napisał/a:

Jeszcze jedno pytanie - jak robicie żużel tudzież inne sporty motorowe itp. to powiedzmy stosując panning wszystko jest ok i dość łatwo uzyskać pożądany efekt, jednak jak chcesz kompletnie zamrozić ruch to czy autofocus w Pentxach, powiedzmy w K-5II czy K-3, wyrabia się ? Jakieś doświadczenia przemyślenia ? Tak jak mówię niestety sam nie miałem czasu na jakieś poważniejsze testy.


Ja akurat w takich przypadkach wolę sobie ustawić zawczasu ostrość na tor w odpowiednim miejscu (2-3 mecze i wiesz, gdzie celować) i robię zdjęcie jak mi wjadą zawodnicy w ostrość, z AF Ci będzie ciężko na pierwszym łuku, gdzie jest walka i dość spora szybkość zawodników, choć czasami Tamronem robiłem z AF włączonym, zazwyczaj jednak używałem dłuższego manualnego szkła Pentaxa.

Czas 1/800 - 1/2000
Jak trafisz na pochmurny dzień to w ogóle lipa wychodzi, chyba, że leje i jest błoto, wtedy też można próbować coś fajnego ustrzelić.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Ostatnio właśnie na zawodach próbowałem ale zamknęli mi część stadionu i nie było dogodnego miejsca - mogłem stać tylko w szczycie łuku a nie na wyjściu. Stanie na murku z rękami nad płotem też raczej nie ułatwia zadania a niestety płot zasłania i byłem bez tele więc innego wyjścia nie było. W ogóle chyba ciężko coś ustrzelić jak nie stoisz względnie przodem do nadjeżdżających bo wtedy ten AF mocno się gubi.

Apropo tego co napisałeś to myślę właśnie, że można się pobawić z pułapką ostrości i to będzie dobre rozwiązanie. Czas racja, ja jakoś testowałem na 1/400 - dawno nie cykałem sportu a żużel to już jednak ekstremum ;-)

Szkoda że zawodów zbytnio nie ma bo nie mam jak testować, jak byłem młodszy to te zdjęcia stadionowe lepiej mi wychodziły - kiedyś częściej się w to bawiłem później skupiłem się wyłącznie na napawaniu zawodami :mrgreen:
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Wątek ucieka a sezon żużlowy w pełni, a właściwie już bliżej końca, to wrzucę parę zdjątek z ostatniego czasu :-D











 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014




















 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Na pierwszym ten żużel najfajniejszy ;-) ale, że się leją i na tych zawodach, to już szczyty. Fajny zestaw.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Kibice Unii Leszno po agresywnym zachowaniu Nickiego Pedersena w parku maszyn który dostał czerwoną kartkę za niebezpieczą jazdę i spowodowanie wypadku poszli w jego ślady i też byli agresywni. Kilka krzesełek i płot oddzielajacy gości od gospodarzy zostały zniszczone. W tym spotkaniu dużo się działo i było jeszcze kilka upadków. Toruńskie Anioły niestety kiepsko jeżdżą a starty to jakaś masakra jest i chyba ktoś musi nimi mocno potrząsnąć żeby zaczęli jeździć. Groźny wypadek miał Dawid Krzyżanowski który próbował ominąć leżącego na torze Jasona Doyle i uderzył w bandę. Groźnie to wyglądało bo stracił przytomność i był reanimowany. Z tego co donosi internet ma krwiaka mózgu, odme płuc, mocno potluczony i zostanie w szpitalu prawdopodobnie kilka miesięcy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach