pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Tworzenie WWW przy pomocy szablonu
Witam.
Muszę stworzyć stronę www na swoje potrzeby drobnego handlu(nie internetowego). Ponieważ handelek mały, to nie ma nawet co zlecać wyspecjalizowanym firmom. Pobrałem parę szablonów i próbuję wstawić tam swoje treści i towary.
Mam problem z formularzem kontaktowym. Nie rozumiem tej części z adresem, na który ma zostać wysłana wiadomość.
<h2>Formularz kontaktowy</h2>
<div class="formy">



<form method="post" action="http://radek.maszyna.pl/wzajemna_pomoc/pl,kontakt">
<fieldset>

<p class="formy_text_p">
<label for="osoba">Imię i nazwisko<em>*</em></label><span>
<input type="text" id="osoba" name="osoba">
</span>
</p>

Nie zamieszczę całego fragmentu z formularzem, bo chyba nie ma sensu. Chodzi mi o ten fragment, gdzie jest http://radek.maszyna.pl - jest to oczywiście przykład prosto z formularza, ale jak zmienić, aby doszło do mnie pytanie wpisane w formularzu na moją pocztę?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
To co jest w przykładzie komunikuje się z serwerem www, który zapamięta dane od klienta i jakaś metodą, niekoniecznie mailem Ci przekaże.

A mówiąc prościej - to nie wysyła poczty.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A co muszę zrobić/mieć, żeby dostać takie powiadomienie?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wg mnie potrzebujesz jakiegoś hostingu WWW z PHP albo innym językiem programowania dostępnym dla właściciela. Wtedy można to zaprogramować i powiadomienia będą dostarczane do Ciebie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Możesz użyć formularzy Google.
http://www.blokotek.pl/20...y-przy.html?m=1
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
pawelek-79 napisał/a:
A co muszę zrobić/mieć, żeby dostać takie powiadomienie?


Jeśli hosting obsługuje PHP (a raczej na pewno tak jest), wystarczy kawałek kodu (funkcja mail) lub można pokusić się o klasę phpmailer.

Na górze pliku kontakt wstaw sprawdzenie zawartości zmiennej wysłanej z formularza.
Jeśli zawartość jest, wykonaj:
$message = 'Treść wiadomości';
mail('twoj@adres.com', 'Temat wiadomosci', $message);
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
A czemu nie skorzystasz z Wordpress'a albo innego prostego, ramowego CMS'a??
Możesz osiągąć o wiele więcej mniejszym wysiłkiem.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
birdm napisał/a:
A czemu nie skorzystasz z Wordpress'a albo innego prostego, ramowego CMS'a??

Bo o robieniu stron www wiem tyle, co o fizyce kwantowej, czyli wiem, że coś takiego jest ;)

Wywaliłem formularz ze skryptu. I tak będzie podstrona z danymi firmy i kontaktem mail :evilsmile:

Edit:
W szablonie była taka treść:
<div class="main">
<div class="sidebar_spacer">
<div class="section sidebar">

<ul class="menu">
<li class="first selected"><a href="#">Kontakt</a></li>
<li><a href="#">Galeria</a></li>

</ul>
<div id="sidebar_dec"></div>
<div class="clear"></div>
</div>

Jak sprawić, aby odnośniki "kontakt" i "galeria" odsyłały do odpowiednich podstron(inaczej - gdzie i jak umieścić url)?

A tak w ogóle - co to jest? CSS? Bo nie html, z tego, co ja pamiętam, jak dawno, dawno temu próbowałem się uczyć tworzyć strony.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
http://themeforest.net - polecam jeśli chodzi o szablony. Co prawda płatne (kilkanaście $), ale masz je dość dobrze zrobione, i do tego autorzy dają wsparcie.

CSS - style strony - w nich możesz opisywać, jak dane sekcje/kontrolki strony mają się wyglądać, umożliwiają min. trzymanie "wyglądu" strony w jednym miejscu, a nie robić osobno na każdej stronie
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Może się skuszę na themeforest.net. Ja w tej chwili korzystam z szablonów http://szablonystron.org/pl
Niestety, nie jestem w stanie się jeszcze zorientować, jak samemu zmieniać stronę, czy dodawać linki. Na razie po prostu podmieniłem treści z przykładowych na moje. Jeszcze trochę się tak pomęczę ręcznie i powinno działać.
Tylko jak pod klikalny <li class="first selected"><a href="#">Kontakt</a></li> podłączyć link do podstrony???
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w miejsce # wstawiasz link

[ Dodano: 2016-03-21, 18:42 ]
pawelek-79 napisał/a:
A tak w ogóle - co to jest? CSS? Bo nie html,
to jest html :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
to jest html

Jakiś dziwny ten html - pamiętam go trochę inaczej, jak próbowałem tworzyć strony (ok.2000r) :mrgreen:

Dzięki za podpowiedź.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Podczepię się do tematu: czy można bezboleśnie zmienić szablon strony biblioteki w Wordpress'ie na inny? Czy nie stracą się dane przez kilka lat tworzone?

Nie straciłem :)

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
pawelek-79 napisał/a:
Jakiś dziwny ten html - pamiętam go trochę inaczej, jak próbowałem tworzyć strony (ok.2000r)
E, w 2000 to już chyba był CSS.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
pawelek-79 napisał/a:

Bo o robieniu stron www wiem tyle, co o fizyce kwantowej, czyli wiem, że coś takiego

Dlatego własnie zaproponowałem Wordpressa - jest bardzo prosty. Do tego szablon z Themeforest.net i masz kompet. Przy okazji masz możliwość rozwoju - bez jakiejś ogromnej wiedzy. Tutoriali w sieci do WP sa tysiące. Jestem pewien ze sobie dasz rady :-)
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
z wordpressem i innymi CMS'ami to bym uważał. Po pierwsze wiele osób zapomina o aktualizacjach. Po drugie wcale nie jest takie łatwe dla osoby niewtajemniczonej...

Trzeba robić aktualizacje całego systemu by czasami po jakimś tam czasie jakiś dowcipniś nie zaczął Ci dopisywać dziwnych treści bądź rozsyłać spam bez Twojej wiedzy :P

Co do formularza na stronie to też trzeba go zabezpieczyć np. recapcha bo po chwili będziesz otrzymywał sporo wiadomości od robotów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach