opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no tak, te przepisy, które wymagają pewnych nakładów jak się chce mieć gaz w mieszkaniu (u mnie nie ma - oprócz poddaszowej kotłowni)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no dobra, mam taki upatrzony model z niemcowa - Gorenje D 7465 - u nas tylko drogie wersje kolorowe, w DE są białe w cenie BEKO i ze zużyciem energii 1.63kWh - czyli miodzio

tyle że się wczytałem w instrukcję, a tam taki zonk - żeby zachować podane odległości od ścian
- 10cm od góry - done
- 5cm od tyłu - done
- 10cm z lewego boku :-/ - to u mnie problem, bo mam wnękę na pralkę o szerokości 62cm; i się zastanawiam, czy to każda suszarka będzie mi się bardziej z jednej strony grzać i czy to rzeczywiście wielki problem, skoro i tak ma przecież kratkę "wywiewną" na z przodu przy tej krawędzi która ma być niby od ściany odsunięta

w ostateczności mógłbym jej nie stawiać na pralce, ale to by mi zajęło niepotrzebnie miejsce, które chętnie bym zagospodarował na inne duperele ;-)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
opiszon napisał/a:
i tak ma przecież kratkę "wywiewną" na z przodu

Z przodu to zasysa zimne powietrze, a gorące ch*** z tyłu.

[ Dodano: 2014-07-07, 23:30 ]
Nieostry napisał/a:
a gorące ch*** z tyłu

Dobre :mrgreen: autocenzura czuwa
a gorące wydmu ch u j e z tyłu
:-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hmm, brzmi logicznie, ale musiałbym sprzęt obejrzeć chyba, żeby sprawdzić czy tam na bocznej ściance jest jakiś dodatkowy otwór

[ Dodano: 2014-07-07, 23:34 ]
Nieostry napisał/a:

Nieostry napisał/a:
a gorące ch*** z tyłu


Dobre :mrgreen: autocenzura czuwa

no co chcesz - przynajmniej post wyszedł bardziej atrakcyjnie niż zamierzałeś napisać ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Cytat
a gorące ch*** z tyłu.

Przyznać trzeba, że działania cenzury nader często miewają efekt odwrotny do zamierzonego.
 

jurand  Dołączył: 06 Cze 2010
Jak kondensacyjna to przewidź sobie od razu odprowadzanie skroplin do kanalizy, żeby zbiornika nie musieć opróżniać. Nie kupuj zestawu firmowego - ja wziąłem zwykły wężyk do pneumatyki (lekko zbrojony) za parę groszy i połączyłem go z rurką spustową tulejką z tworzywa (od jakiegoś długopisu) na zaciski z drutu. Piętrowanie też zaatwiłem bez zapewne drogich akcesorii - płyta meblowa przycięta na wymiar, z oklejonym brzegiem, zamocowana na taśmie dwustronnej do blatu pralki, i na to postawiona suszarka.
Co do gniecenia - potwierdzam, że jak od razu (no prawie od razu - ma program antyzagniotowy) wyciągnąc i poskładać to jest ok (ale nie dla mojej żony - ona prawie wszystko mi prasuje, nawet jeansy co dla mnie jest niezrozumiałe).
Kłaczków zawsze sporo zbiera (ale dzięki temu skarpetki zawsze pozostają "gładkie") ;-) Może jeansy przez to trochę szybciej "wyciera"....
No i fajnie grzeje łazienkę ciepłym wywiewem - zimą często czekamy i włączam "przed kąpielą" :mrgreen:
A model to Electrolux EDC 77570W.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No i kupiłem dzisiaj w Berlinie to Gorenje D7465 a wszystko dzięki wątkowi Dobrocenowemu w którym było wczoraj info o braku Merwersteuer w MediaMarktach.

Za 1500 zł mam suszarkę A++, zobaczymy jak będzie działać.
Na razie musi trochę przeczekać u brata w garażu zanim ktoś z rodziny będzie do mnir jechał, bo w Logana tego dziadostwa nie zapakuję
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czyli jest szansa, że na przyszłe PPD ją przywieziesz?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wszystko zależy od tego czy rodzina mnie jeszcze lubi.
Bo może się okazać że wolą suszarkę i po prostu już nigdy do mnie nie przyjadą.

[ Dodano: 2014-08-16, 16:44 ]
Jednak mnie lubią i dzisiaj podłączyliśmy suszarę
Teraz Vader już się od prania nie wymiga, a Michu nie musi się obawiać tego że przyjadę z klamotem na PPD tak jak ze zderzakiem di Brodów :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Do suszarki jeszcze ni doszłam, ale myslę przyszłościowo:

pralke pod suszarkę 55-56cm głębokości, czy bezpieczniej 59-60?

zwrócić na coś uwagę jeszcze?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
60 najlepiej

Suszarka w jak najwyższej klasie- nie chodzi tylko o pobór prądu ale też i o temperaturę suszenia - wyższa klasa to niższa temperatura czyli lepiej dla ubrań.

Dla mnie ważne było żeby filtr klakow nie był samoczyszczacy się - wtedy nie da się tego zrobić samemu - wolę zrobić to sam i mieć pewność że jest to porządnie wyczyszczone.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dobrze - dziękuję :)

To pewnie dopiero jeszcze za jakiś czas, ale głupio by było kupić pralkę, a za jakiś czas ja zmieniać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach