jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
karta pamięci micro
mam pytanko, ale nie wiem czy do tego wątku będzie pasowało. Czy stosujecie karty pamięci micro czy "normalne". chodzi mi o Scandisk 32 GB i pentax K5II. Czy jest różnica i czy można na micro polegać?
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja używam jako rezerwę do kiksa i chodzi bez problemu (ale tylko 4 GB). Co do K-5 nie wiem.
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Uzywalem microSD sandisk i Adata. Klasa 10 i UHS. Jak dla mnie to taki zestaw z adapterem tylko awaryjnie, bo czas dostępu jest baaaardzo długi. Na wyświetlenie zrobionego zdjęcia czekalem pare sekund. Seria zatrzymywała sie po chwili.
Możliwe, że to kwestia adaptera, może też musi być przystosowany do wyższych klas?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
malero napisał/a:
to kwestia adaptera, może też musi być przystosowany do wyższych klas?


Tak właśnie jest, a tego nigdy nie wiadomo, co jest w komplecie (chodzi mi o jakość adaptera).

Tak więc generalnie normalne karty, w razie "wu" ostatecznie w torbie można mieć adapter i gdy skończą się nam karty to pożyczamy np. z komórki i jest kilka GB do wykorzystania.

S.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Używałem czasem, awaryjnie karty micro z adapterm w soundrecorderze Zooma, ale do aparatu czy kamery - nigdy. Powody są dwa: pierwszy taki, że adapter to dodatkowe styki, sciezki, luty, więc okazje do wystąpienia uszkodzen mechanicznych. Drugi powód to mała powierzchnia układu, wiec teoretycznie znowu większa mozliwość uszkodzeń mechanicznych czy problemow ze slabym odporowadzeniem ciepła, ktore jednak powstaje wszedzie tam, gdzie jest przepływ pradu.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Dzięki Panowie. Tak tez myślałem i tylko utwierdziliście mnie w tym przekonaniu ;-) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach