asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jest test K10d na www.optyczne.pl
Zajrzalem, zobaczylem, napisalem. Zaraz sam bede go czytal i was zapraszam ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk, jestes nieoceniony. Bez twojej pomocy by nie znalezli :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
asklop, dzięki, że dałeś mi możliwość wykazania się :lol:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk, do uslug.

przeczytalem ten test, i Pentax wypadl wedlug oceniajacych ciut gorzej od Sama. Co do tylnego wyswietlacza to maja racje. Mi czesto wydaje sie, ze zdjecia beda niedoswietlone, ale w kompie pozniej jest wszystko OK.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
asklop napisał/a:
Mi czesto wydaje się, ze zdjecia beda niedoswietlone, ale w kompie pozniej jest wszystko OK.

Mam tak samo, ale odbitki są już całkiem w porządku, natomiast notorycznie niedoświetla z lampą. Praktycznie mam na stałe korekcję +0,5 w lampie i jest gut
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja lampy nie uzywam. Jak malo swiatla, to wysokie ISO i jasna staleczka.
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
Czy mi się zdaje..ale w teście stabilizacji zdjęcia zrobione z czasem 1/100 i 1/80 wyglądają lepiej z wyłączoną stabilizacją - czy to normalne??
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
asklop napisał/a:
jasna staleczka

tego mi jeszcze brakuje :-(
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
porucznikx napisał/a:
Czy mi się zdaje..ale w teście stabilizacji zdjęcia zrobione z czasem 1/100 i 1/80 wyglądają lepiej z wyłączoną stabilizacją - czy to normalne??


tez to zauwazylem.

[ Dodano: 2007-05-31, 09:26 ]
piotr_luk, kilka jasnych szkielek lezy teraz na aLLEgro
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
asklop napisał/a:
porucznikx napisał/a:
Czy mi się zdaje..ale w teście stabilizacji zdjęcia zrobione z czasem 1/100 i 1/80 wyglądają lepiej z wyłączoną stabilizacją - czy to normalne??


tez to zauwazylem.


jakieś pomysły dlaczego tak jest?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
jakieś pomysły dlaczego tak jest?


moze reka bardziej drgnela przy akurat tej fotce i nawet stabilizacja tego nie zrekompensowala. Innego pomyslu nie mam.
 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
porucznikx napisał/a:
Czy mi się zdaje..ale w teście stabilizacji zdjęcia zrobione z czasem 1/100 i 1/80 wyglądają lepiej z wyłączoną stabilizacją - czy to normalne??

Psychologia. Z wylaczona mocniej trzymali, z wlaczona nie starali sie wcale.

Zreszta to piewcy Canona sa, wiec stabilizacja w body nie mogla wypasc za dobrze.
 
KR  Dołączył: 25 Sie 2006
A mi się wydaje że coś w tym może być. Takiesame efekty obserwowałem na swoich zdjęciach. Cześć zdjęć robionych czasami z zakresu 1/180 do 1/1000 z włączonym SR wydawała mi sie w cropie lekko poruszona :-( . A jak następnego dznia robiłem zdjęcia ale już bez SR to odniosłem wrażenie jak by było troche lepiej.
Przypuszczam więc że w przypadku SR test może byc w miarę obiektywny.

Pozdrawiam
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja wogole mialem taki okres, ze przez 2 tygodnie mialem na stale SR odlaczony i nie moge powiedzies, ze odbilo sie to jakos na moich zdjeciach. Ale jak zauwazylem to przelaczylem rzecz jasna.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
KR napisał/a:
Cześć zdjęć robionych czasami z zakresu 1/180 do 1/1000 z włączonym SR wydawała mi się w cropie lekko poruszona :-(

A po co SR przy takich czasach? :shock: Nie kapuje... :shock:
 
KR  Dołączył: 25 Sie 2006
Ano po nic. Tylko nie został wyłączony. ;-)
Ciągłe przełaczanie SR on/off nie jest chyba najlepszym wyjściem. Bo zgodnie z teorią to SR na takich czasach przy krótkich ogniskowych nie powinien nic robić, bo po co. A tu sie okazuje, że on chyba nadal chce niwelować drgania. Tylko coś mu nie wychodzi czasem :-?

Pozdrawiam
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Może robili zdjęcia z uzyciem statywu.
Wtedy zaleca się wyłączyć SR.
Nie wiem na czym polega różnica, ale może pojawiaja się wtedy jakieś defekty w jakości rejestrowanego obrazu, bo system na siłę chce go korygować.

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Arczibandit napisał/a:
Może robili zdjęcia ze statywu.
Wtedy zaleca się wyłączyć SR.

Dokładnie tak stoi w instrukcji
 
kos  Dołączył: 01 Lis 2006
siemka,
test przeczytany od deski do deski i zostałem utwierdzony w przekonaniu ze jak nie ma dużej różnicy to po co przepłacać :-P .....A był już zamówiony D70s tylko przez włamanie w jednym ze sklepów w trójmieście nie doszło to transakcji..... było blisko :oops:
czy ktoś z Was ma doświadczenia w zakupach w sklepach: fotoceny.pl bądź fotozakupy.pl???
mały OTcik ale będę wdzięczny za odpowiedź :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach