Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Paweł Szkup napisał/a:
asklop napisał/a:

opisz wrażenia z uzytkowania tego super szkiełka
narka


jak dotąd zrobiłem tylko testowego Ilforda PanF, by wiedzieć na co stać to szkiełko. Muszę powiedzieć, że jestem baaaardzo zadowolony (a jestem dosyć wymagający) :-) Na f4 jest bardzo ostry w środku, przysłonięcie do F5.6 wyostrza też brzegi i rogi (środek robi się CHOLERNIE ostry). Na f8 nie robiłem nic, bo po co :-D Szkło jest b. kontrastowe, ma ładny bokeh. Na wakacjach okaże się, jak się sprawdza przy slajdach... już nie mogę się doczekać!

--
Pozdrówka,
Paweł

Witaj
A jakie robiles powiekszenia z niego na B&W?Piszesz ze faktycznie taki ostry?Tez planuje na wakacjach troche nim porobic, aczkolwiek albo nim albo 135mm. Tak czy owak dobry obiektyw, z uwagi na wykonanie powinien sluzyc latami
Alek
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Alek napisał/a:

Witaj
A jakie robiles powiekszenia z niego na B&W?Piszesz ze faktycznie taki ostry?Tez planuje na wakacjach troche nim porobic, aczkolwiek albo nim albo 135mm. Tak czy owak dobry obiektyw, z uwagi na wykonanie powinien sluzyc latami
Alek


Odbitek nie robiłem. Ale za to bardzo dokładnie oglądnąłem negatyw przy silnym powiększeniu. Wyłażą takie szczegóły, że aż miło :-) M.in. robiłem fotki kościoła na Skałce stojąc na moście grunwaldzkim, już koło ronda. Na negatywie widać ramiona alufelg kół samochodu stojącego obok kościoła, przy czym samochód umieszczony był w samym rogu kadru. W centum kadru bardzo dobrze można rozróżnić cegły na przykościelnym murze. To wszystko na f4-f5.6. Ten obiektyw zasługuje na dobry, niskoczuły film o dużej rozdzielczości i na dobrą obróbkę. Ja PanF wymoczyłem w Rodinalu 1+50, którego akurat miałem pod ręką. W Acutolu pewnie byłoby jeszcze lepiej.

--
Pozdrówka,
Paweł
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to dobrze, bedziesz b zadowolony, kiedys zrobilem zdjecie jakiejs maskotki na slajdzie z lampa dla f 8 i bylem pod wrazeniem ostrosci tego szkla, tak czy owak warto miec jak juz kupiles, z odsprzedaza nie bedzie problemu jak by co.
Alek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach