Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
Czym się rózni K-5 <> K-5II i który lepiej kupić?
Wybaczcie, że zakładam może trywialny temat, ale wątki o K5 które by to wyjaśniały mają jeden 120 stron a drugi 78 stron. :roll:

Czy mogę prosić w 2 zdaniach. :?:
Czym się różnią i czy warto kupić k5 czy lepiej k5II ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
http://lmgtfy.com/?q=K-5+K-5IIs+r%C3%B3%C5%BCnice

jeden z pierwszych linków
http://www.optyczne.pl/51..._i_K-5_IIs.html

Lawnowerman napisał/a:
Wybaczcie,
Leń.
 
Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
Jarek Dabrowski napisał/a:
http://lmgtfy.com/?q=K-5+K-5IIs+r%C3%B3%C5%BCnice

jeden z pierwszych linków
http://www.optyczne.pl/51..._i_K-5_IIs.html



Dziękuje


Cytat

Lawnowerman napisał/a:
Wybaczcie,
Leń.


Wiem :->
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Lawnowerman napisał/a:
czy warto kupić k5 czy lepiej k5II


K 5 IIs . :-P
 
Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
MarWoj napisał/a:
Lawnowerman napisał/a:
czy warto kupić k5 czy lepiej k5II


K 5 IIs . :-P


bo?
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
Lawnowerman napisał/a:
MarWoj napisał/a:
Lawnowerman napisał/a:
czy warto kupić k5 czy lepiej k5II


K 5 IIs . :-P


bo?

pff
 
Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
?????
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Koledzy dobrze radzą. Bierz K-5IIs. Mam oba i "zwykła" K-5 idzie na giełdę 17 lipca :)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Lawnowerman napisał/a:

bo?


Bo nie ma filtra Anonimowych Alkoholików, więc daje ostrzejsze obrazy, co biorąc pod uwagę jakość z matrycy zaimplementowanej w rodzinie K-5 sprawia, że obrazki z doskonałych staja się nawet bardziej.
Ceną za to moga być problemy z morą, która może się objawiać w specyficznych sytuacjach, ale o ile nie specjalizujesz się w pewnych rodzajach fotografii/tematach, jest to problem pomijalny. O jakie sytuacje chodzi - to sobie poszukaj w Necie, bo wszystkie te informacje, o ktore pytasz są dostępne w ciągu kilkunastu sekund, wystarczy zadac odpowiednie pytanie Cioci Guglance, albo poswięcić godzinkę na przegryzienie się przez OT na tym forum, co samo w sobie jest przygodą intelektualną i winno byc obowiązkowe dla świeżaczków :evil:
 
Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
mas7odon napisał/a:
Koledzy dobrze radzą. Bierz K-5IIs. Mam oba i "zwykła" K-5 idzie na giełdę 17 lipca :)


A możesz powiedzieć jaka jest różnica K5 <>K5II<>K5IIs

bo na razie doczytałem, że II ma lepszy AF.
Ale lepszy o ile i o co?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Lawnowerman napisał/a:
bo na razie doczytałem, że II ma lepszy AF.
Ale lepszy o ile i o co?
W K-5II i K-5IIs AF Jest nieco szybszy i znacząco celniejszy w słabszym świetle niż ten w K-5. Co do literki "s" to ja mam K-5 i K-5IIs i brak filtra AA to jak dla mnie rewelacja. Jak się czasem pojawi mora to ją można łatwo usunąć w LR.
 
Lawnowerman  Dołączył: 18 Mar 2013
ZbyszekB napisał/a:
Lawnowerman napisał/a:
bo na razie doczytałem, że II ma lepszy AF.
Ale lepszy o ile i o co?
W K-5II i K-5IIs AF Jest nieco szybszy i znacząco celniejszy w słabszym świetle niż ten w K-5. Co do literki "s" to ja mam K-5 i K-5IIs i brak filtra AA to jak dla mnie rewelacja. Jak się czasem pojawi mora to ją można łatwo usunąć w LR.


Ale dla amatora różnica między niemi jest na tyle duża, że warto szukac S czy sam K5 wystarczy?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A co to jest amator i jaki ? Może jednak poczytaj stosowne wątki. Chciałeś w dwóch zdaniach, to odpowiedź dostałeś, a reszty wypadałoby samemu poszukać.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Lawnowerman napisał/a:
Ale dla amatora różnica między niemi jest na tyle duża, że warto szukac S czy sam K5 wystarczy?


Lawnowerman, amator musi sobie sam odpowiedzieć, w oparciu o swoje potrzeby, finanse, umiejętności. Myślę, że wielu amatorom wystarczyłby używany korpus K 7 (sam go rok temu wymieniłem na K 5IIs), i gdyby nie okoliczności finansowe, to pewnie zatrzymałbym go do teraz. Na takie pytania nie ma prostych odpowiedzi.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Lawnowerman napisał/a:
Ale dla amatora różnica między niemi jest na tyle duża, że warto szukac S czy sam K5 wystarczy?
Ja jestem amatorem i dla mnie była wystarczająco duża różnica. Ale oczywiście trzeba pamiętać że na świecie są różne "amatory". ;-)
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
Lepiej kupić K5 bo tani a jakością obrazka niczym się nie rożni od K5-I . Albo K-3 bo nowocześniejszy a kosztuje ledwie kilka stówek więcej niż IIs . Zakup K-5II "z s czy bez" jest moim zdaniem w tym momencie nieopłacalny.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Escaflowne napisał/a:
Lepiej kupić K5 bo tani a jakością obrazka niczym się nie rożni od K5-I


K-5 v.1 czy v.2 ? Amoże k-5 v.2 S ?

Raz piszesz tak, a potem nie wiadomo o co chodzi ?

Masz K-5 v.1 i v.2 ? Robiłeś zdjęcia porównawcze ?

Piszesz, że K-5 v.2 jest nieopłacalna ... I lepiej dołożyć kilka stówek do K-3 ...

Nic z tego do końca nie wiadomo...

Miałem K-5 v.1, mam K-3 ... Jest duża różnica na korzyść K-3, ale czasem w zupełności wystarczy K-5 II S ... Są pewne rzeczy lepsze w K-5 II S w porównaniu do K-3 ...

S.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
A ja akurat uważam, że nie warto dopłacać kilku stów za literkę "s" przy K-5 II - obrazek z tej bez "s" jest wystarczająco znakomity. Można dołożyć do fajnego szkiełka i pożytek będzie większy niż z tej literki. Ale warto dopłacić do K-5 II - AF jest zauważalnie lepszy niż w pierwszej wersji. K-3.. cóż... ciągle to wyraźnie droższa opcja - nowość i nie w każdym aspekcie lepsza od K-5 II. Dla mnie liderem w kategorii cena / możliwości była K-5II, ale jak to mówią - wybór należy do Ciebie.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rbucz napisał/a:
Ale warto dopłacić do K-5 II - AF jest zauważalnie lepszy niż w pierwszej wersji.


Mam mieszane uczicia ilekroć to słyszę. Fakt, K-5II miałem w łapach krótko, za krótko, żeby zrobic pełny test 'w praniu'. Fakt kolejny - jakąś poprawę pracy AF w stosunku do mojej K-5 (I) może zauważyłem, a może się zasugerowałem. Ale odniosłem wrażenie, że nawet, jeśli ta poprawa jest, to tradycyjnie jak to u Pentaxa - mocno ewolucyjna. Nie ma rzutu o glebę, nie jest tak, że jak się popstrykało K-5II, to powrót do pierwszej wersji boli, jak wizyta u proktologa...
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Apas napisał/a:
Mam mieszane uczicia ilekroć to słyszę. Fakt, K-5II miałem w łapach krótko, za krótko, żeby zrobic pełny test 'w praniu'. Fakt kolejny - jakąś poprawę pracy AF w stosunku do mojej K-5 (I) może zauważyłem, a może się zasugerowałem. Ale odniosłem wrażenie, że nawet, jeśli ta poprawa jest, to tradycyjnie jak to u Pentaxa - mocno ewolucyjna. Nie ma rzutu o glebę, nie jest tak, że jak się popstrykało K-5II, to powrót do pierwszej wersji boli, jak wizyta u proktologa...
Mam K-5 i K-5IIs i zdarza się że używam obydwu w tych samych warunkach oświetleniowych. Różnica w pracy AFa jest dość mocno zauważalna w słabym świetle, gdy jest jasno to faktycznie można by tą poprawę pominąć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach