kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
krótki upalny weekend
Uff. Krótki upalny weekend mamy juz za sobą. Jak dla mnie to nie należał do najprzyjemniejszych. Urodzinowo-imieninowa impreza żony na balkonie przerwana przez burzę (musieliśmy kontynuować w środku). Sobotni wypad nad jezioro też został przerwany z powodu burzy. W niedzielę pojechaliśmy na jezioro ale upał był tak okropny, że sauna to przy tym betka. W drodze powrotnej niebiescy w krzakach ... przekroczenie i mandat. Na dodatek okazało się, że zapomniałem dowodu rejestracyjnego. Dobrze, że niebiescy byli ludzcy i nie wezwali lawety (a mieli do tego prawo). Nic dziwnego, że nie miałem najlepszego humoru. Potem jednak usiadłem przy kompie, kabelek, transmisja, ekspozycja, nasycenie itp. Nastrój mi się poprawił a świat nabrał kolorów. Na zdjęciach nie wygląda to tak źle. Dobrze mieć taką KaSetkę.

http://picasaweb.google.c...TkiGorCyWeekend
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
kristofo, za pozwoleniem podepne jedno zdjęcie :-B , nie chciałem zakładać nowego tematu a Twój idealnie do tego się nadaje :-D tym bardziej że pisałeś coś o burzy :mrgreen:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
to z tego weekendu? fajne, kolory ciekawe
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
kristofo, tak jest z tego weekendu, polowałem prawie 2 godziny aby coś wpadło w kadr i wpadło :mrgreen:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
GRZESIO napisał/a:
za pozwoleniem podepne jedno zdjęcie

ja nie mam nic przeciwko, ale tref zaraz Cię objedzie za wklejanie załącznika do postów. Tu masz linka z wątkiem dotyczącym tego tematu
http://manufactura.home.p...opic.php?t=3506
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Cytat
ja nie mam nic przeciwko, ale tref zaraz Cię objedzie za wklejanie załącznika do postów.
:mrgreen: spoko kajne panik 8-) zdjęcie jest na fotosiku ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
mnie córka też prosila "tato zrób zdjęcie błyskawicy" ale po tym upale nie miałem energii na polowanie.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
za tydzień, po krótkim "ochłodzeniu" ma być jeszcze cieplej :-?

[ Dodano: 2007-05-28, 12:55 ]
i znowu burze :shock:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
ja nie mam nic przeciwko, ale tref zaraz Cię objedzie za wklejanie załącznika do postów. Tu masz linka z wątkiem dotyczącym tego tematu
nie objedzie, bo zdjęcie nie jest jako załącznik, lecz własnie tak jak prosiłem podlinkowane z zewnętrznego serwera. Tak może być!
:-B
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
aha. no to oki. musiałem przeoczyć. No i sorki, że straszę twoją osobą tref innych. W żadnym wypadku nie chciałbym zrobić z ciebie czarnego luda do straszenia dzieci :lol:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kristofo, awatarka do straszenia bardziej masz Ty, a nie tref :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
cotti napisał/a:
awatarka do straszenia bardziej masz Ty

:oops: przysiegam, że na codzień tak nie wyglądam. Jest nieco lepiej.
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Grzesio nie wolno wrzucac tak fajnych fotek! Powinni tego zabronic :) Przeciez taki czlowieczek jak ja pozniej z dusza na ramieniu wyjmuje aparat :P

A tak powaznie, to te kolory sa wycisniete czy mniej wiecej zarejestrowane?

Pozdrawiam
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Pemigan, Z cienia trochę światła wyciągałem, WB starałem się zachować na światłach w mieście i na domkach, i chyba niebo faktycznie miało taki kolor po wyładowaniu. Tutaj troszkę mniej udane, ale piorunek fajniejszy
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
czy robiłes to ustawiając na Bulb i czekając na wyładowanie? Nie mam zupełnie doświadczenia w tego typu zdjeciach.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A do tego trzeba jeszcze zgadnąć, z której strony walnie
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
kristofo, Stosunkowo ciemno już było, ustawiłem F/8 i czas w granicach 10-20s oscylował i oczywiście stalowe nerwy bo z reguły 1/15 cyknięć wpadał piorun w kadr.
Oj pomyliłem się w trakcie tej burzy to 1/4 zdjęcia wpadał piorun w kadr :mrgreen: - teraz popatrzyłem na numerację zdjęć.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
dzieki za podpowiedź. a masz jakieś doświadczenia z łapaniem piorunów w ciągu dnia?
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
W ciągu dnia próbowałem robić ale nic niewyszło -najpierw przekręciłem przysłone do f/32 do tego nakręciłem filtr ND4 aby uzyskac długi czas, ale co mi wleciało w kadr to małowidoczne lub niewidoczne. Później próbowałem z krótkimi czasami ale ze zdjęciami seryjnymi i też niewypał - takie moje doswiadczenie. :oops:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach