wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
Używana Lampa w K100D
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i w związku z tym mam pytanie o lampe błyskową do k100D. Kupiłem używaną lampę
<hr>

.
Mam pytanie czy moge pracować bezpiecznie z tą lampą? Nie ma obawy o to że moge uszkodzic kasetke?
Pozdrawiam
I licze na konkretne odpowiedzi
Kriss
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Powinno być Ok. Na wszelki wypadek sprawdź napiecie na stopce, nie powinno przekraczać 5V. Wyższe napięcie może uszkodzić aparat.
 
wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
Czyli poprostu za pomocą miernika zmierzyc napiecie jakie jest przy wyzwoleniu błysku?
 
ka_thy  Dołączyła: 06 Lut 2007
Mam taką samą lampę, ale pod nazwą Hanimex. Moja lampa ma ok. 100 V na stopce.
 
wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
Zrobiłem taki motyw, wziąłem tą lampe kabelek i zarówke 2,2 V wpiąłem tą zarówke w układ i wyzwalałem błyski za jej pomoca, Zarówka na kilkanascie błysków nieruszona, nic niespalone ani nic, wiec jak to mozna rozumieć..?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wasnyz3g, naładuj lampę i zmierz napięcie pomiędzy stykami stopki. Jeżeli nie przekracza 10V jest OK, jeżeli jest wyższe to trzeba dorobić układ obniżający napięcie (był na forum omawiany).
 
wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
Mam pytanko, wczesniej uzywalem tej lampy mozna by rzec z niewiedzy przy wykonaniu okolo 200 zdjec i wszystko jest okej, to odrazu by siadła elektronika czy tez nie? Sorki za takie pytania ale nie mam dostępu do próbnika napieć..
Pozdrawiam
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Zdano, Gratulacje z okazji wstąpienia do GreenPeace ;-) :-B No to Ci się zacznie...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
wasnyz3g napisał/a:
przy wykonaniu okolo 200 zdjec i wszystko jest okej

jeżeli podłączysz żaróweczkę z latarki do gniazdka 220V to nie spali jej za 201 razem tylko za pierwszym, to jest prąd i nie odlicza liczby załączeń, albo pali od razu albo nie
 
wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
Czyli wychodzi na to ze skoro do tej pory nie spaliło nic w elektronice to oznacza ze będzie okej?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
na chłopski rozum powinno być OK, ale bezpieczniej popytać elektroników
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przeciez, Ci ludzie tlumacza, wez miernik i sprawdz. Nie ma lepszego i pewniejszego sposobu.
Nie spalilo Ci za pierwszym razem, czyli ze napiecie nie jest bardzo wysokie. Ale nie wiesz nadal czy to jest bezpieczne. Kiedys ktos podrzucal tez link do strony z wynikami pomiaro wielu lamp, ja nie kojarze teraz strony. Poza tym podejrzewam, ze tak uznanej marki moze zabraknac w rrankingu ;-)

piotr_luk napisał/a:
jeżeli podłączysz żaróweczkę z latarki do gniazdka 220V to nie spali jej za 201 razem tylko za pierwszym, to jest prąd i nie odlicza liczby załączeń, albo pali od razu albo nie

Popierwsze 220V to napiecie nie prad ;-) . Po drugie owszem, zarowke moze spalic za pierwszym razem, ale moze tez (jezeli nie bedzie duza roznica) skrocic jej zywotnosc i wlasnie spalic po ktroryms uzyciu.
Izolacja w aparacie tez moze wytrzymac jakis czas narazona na zbyt duze napiecie, ale za kazdym razem moze sie zmniejszac jej wytrzymalosc.
 
wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
A ja Ci odpowiedziałem, czytaj dokładnie, nie mam dostępu do miernika....:)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
wasnyz3g napisał/a:
nie mam dostępu do miernika

Pierwszy z brzegu punkt naprawy RTV lub AGD.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miernik uniwersalny, wystarczający do tak skomplikowanego pomiaru, kosztuje na bazarze 5 zł (to trochę mniej niż body).
 
wasnyz3g  Dołączył: 21 Maj 2007
Powiedz mi gdzie masz ten bazar a zaraz tam bede;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem skąd jesteś, abym Ci wskazał najbliższy ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
wasnyz3g napisał/a:
Powiedz mi gdzie masz ten bazar
Poszukaj u naszych wschodnich sąsiadów, którzy handlują na bazarkach. Na pewno tanie mierniki są w marketach typu OBI, Castorama.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wasnyz3g, - praktycznie kazdy sklep typu obi smobi itp ma mierniki / wszelkiego rodzaju bazarki to tez dobry pomysl
Posluchaj tego co chlopaki mowia/pisza bo dobrze ci radza... ajak nie chcesz sluchac to rob co chcesz tylko potem nie meij pretensji ze cos sie sfajczylo...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Innymi słowy: "Jak nie uważałeś jak robnisz, to rób jak uważasz" :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach