akagi66  Dołączył: 16.11.2007
kurz blokuje przełączniki aparatu ? Cytuj
W moim Panasonicu Lumix lx-7 od wczoraj bardzo ciężko chodzi dźwignia zoom ( przeskakuje oraz rusza się bardzo opornie ). To samo z włącznikiem aparatu. Co można zrobić na szybko ? Kapnąć olejku? Jakoś to wyczyścić? Akurat jestem w Boliwii i nie bardzo mogę znaleźć tu jakiś serwis...
 
Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Cytuj
akagi66, nie jestem pewien czy powinieneś ryzykować olejem . Jeśli faktycznie kurz zablokował dźwignie to nakraplając olej zrobisz tam błoto . Dodatkowo olej może przeniknąć do obwodowy i zrobić zwarcie . Jedyna rada to maksymalnie przedmuchać okolice dźwigni sprężonym powietrzem . Nawet kompresorem na jakiejś stacji paliw . Jeśli to nie pomoże to już nic nie rób bo pogorszysz .


Możesz jeszcze spróbować użyć alkoholu izopropylowego i za pomocą strzykawki z igłą , trzymając aparat do góry nogami , wpuścić trochę pod dźwignię zooma i poruszać . Zestaw do nabycia w aptece ...
W warunkach polowych nic innego nie przychodzi mi do głowy .
 

akagi66  Dołączył: 16.11.2007
Cytuj
Dzięki - spróbuję, może da radę uratować bo na resztę wyprawy, a szkoda by było, bo jest co fotografować...
 
Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Cytuj
Jeszcze jedna uwaga . Zanim zaczniesz działać , odłącz akumulator i pozaślepiaj ( np. plastrem ) wszystkie otwory przez które może się coś dostać . Głównie chodzi mi o otwory mikrofonu . Lepiej aby przy przedmuchiwaniu kurz nie znalazł się np. na matrycy .
 

akagi66  Dołączył: 16.11.2007
Cytuj
Dzięki za pomoc - udało mi się kupić w sklepie spray do czyszczenia elektroniki plus alkohol 96% i wyczyścić po uprzednim wyjęciu karty i baterii. Po wysuszeniu okazało się, ze zoom nie działa i obraz na wyświetlaczu jest niebieski, więc odłożyłem aparat na dwie godziny i teraz już działa prawidłowo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach