MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
Czyli znowu strzał tylko w stopę, zamiast w serce?


Oczywiście : przy małym korpusie strzał w serce może też urwać d..ę, a to nie jest zbyt estetyczne. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ech, żadnego strzału w d.. nie będzie. Chwyciłem dzisiaj czarnego K-S1. Sympatyczny jest! Kit mu co prawda nie pasuje, bo wygląda jakby przełożony z muzealnego *ist-D i jest za wielki, ale sam aparat bardzo na plus! Daleko mu do ergonomii zaawansowanych puszek, ale jest solidnie wykonany, ma coś gumowego na gripku z przodu i na wypustce pod kciukiem. Całkiem dobrze się trzyma, mimo że chudzina i jeszcze ostatni palec gdzieś ucieka na dole. Czarna wersja na żywo wygląda też znacznie korzystniej niż na zdjęciach w necie. No i wizjer... mniam mniam! A kółeczko trybów z tyłu - no zastanawiam się, dlaczego wcześniej tego nie zrobili, bardzo ciekawe. Będzie dobrze, ostateczny krach systemu oddalony o następnych parę lat ;-)
Jak dla mnie - puszeczka bardzo dobrze dopasowana do małych stałek, których przecież nie brakuje w naszym systemie.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Promocja znanego sprzedawcy czajników - osoby ktore kupią K-S1 do końca br., otrzymają darmową kartę Flu Card.
http://www.optyczne.pl/77...taxem_K-S1.html
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Test na optycznych http://www.optyczne.pl/28...K-S1_Wstęp.html

Cytat:
Cytat

Trzeba przyznać, że jak na typowo amatorską lustrzankę, Pentax K-S1 oferuje rozsądne możliwości. Podczas testu nie zaliczył w zasadzie żadnej poważnej wpadki, a w najważniejszych kategoriach jego rezultaty można śmiało pochwalić. Do zaoferowania ma na przykład wysoką rozdzielczość obrazu. To oczywiście jest częściowo zasługą braku filtra AA i może niestety w pewnych sytuacjach skutkować efektem mory na zdjęciach. Również jeżeli chodzi o poziom szumu, w całkiem szerokim zakresie czułości K-S1 może zaoferować swojemu użytkownikowi obraz o satysfakcjonującej jakości. W kategorii zakresu i dynamiki tonalnej pokazał, że także nie ma się czego wstydzić. System AF, pomiar światła, stabilizacja obrazu to kolejne z elementów, do których trudno mieć większe zastrzeżenia.


Czyli korpus jak zwykle u Pentaxa.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Dla optycznych to za mało...
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Jak by to powiedzieć - szczęka mi opadła jak zobaczyłem te wszystkie świecące guziki :shock:
Jak można coś takiego zrobić lustrzance :?: Może jestem staroświecki i nie na czasie, ale mam nadzieje, że takie pomysły nie wyjdą poza najniższy model low-end. :-(
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wcale by mi nie przeszkadzało, a nawet byłbym zadowolony, gdyby K-5 miał podświetlane przyciski. Mam Olka E-620, który ma właśnie podświetlane przyciski i w przypadku robienia zdjęć w bardzo słabym świetle jest to genialne !!!
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ale o co takie halo? Wyłącza się w menu i już nie świeci :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
"brak dodatkowego monochromatycznego LCD." - umieszczenie tego punktu w minusach to jakaś kpina :D

Aparat dla początkującego i brak dodatkowego ekraniku. Co ci testerzy to ja nie... :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo to Pentax, u niego to minus ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
plwk napisał/a:
Bo to Pentax, u niego to minus ;-)
Dokładnie tak jest - to co nie przeszkadza w nikosiu D5300, jest wadą w K-S1 :mrgreen:
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Tak jak w każdym Pentaxie, stabilizacja w body to ZŁO :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
Bo to Pentax, u niego to minus

Oczywiście, że w przypadku Pentaksa to minus! Przecież to regres w stosunku do amatorskiego K100D!!!
Nie wiem, jak można tolerować takie niedbalstwo i nie wstawiać monochromatycznego LCD u góry?!*

* te zdanie to oczywiście ironia, ale co do 2 pierwszych to na prawdę tak uważam. Pierwsze entry Pentaksa pod tym względem górowały nad pozostałymi.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
A tymczasem KS-1 zdobywa tytuł... najgorszego aparatu 2014.
http://petapixel.com/2014...g-camera-store/
Stylistyka a la Renault Megane (żelazko) jednak chyba nie chwyciła. Oczywiście to zestawienie należy potraktować z przymrużeniem oka ;-)
 
PIOX  Dołączył: 08 Gru 2013
Na codzień K3
Dostal mi się Ks1 w ręce i przyznam, że mniej ergonomicznego jeszcze nie trzymałem
Tylne koło nastaw w mojej ocenie rewelacja
Co do podświetlonych przycisków , to żałuję że w mojej K3 ich nie ma , natomiast niekonsekwencją jest nie podświetlenie w KS1 wrzystkich.
Myślę ,że jest to propozycja dla bardziej ambitnej młodzieży niezadowolonej z focenia smartfonami
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
PIOX napisał/a:
Co do podświetlonych przycisków , to żałuję że w mojej K3 ich nie ma


Spokojnie, coś mi się zdaje, że w styczniu coś się ruszy w interesie :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
x4rd napisał/a:
"brak dodatkowego monochromatycznego LCD." - umieszczenie tego punktu w minusach to jakaś kpina :D


Właśnie przeczytałem artykuł w sieci "Pentax K-30 - test lustrzanki" i tam jako minus jest "niezbyt jasny obiektyw".
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
:shock: w ogóle to komentować? Jak możesz podaj źródło, może znajdzie się więcej kwiatków...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
mdfan napisał/a:
A tymczasem KS-1 zdobywa tytuł... najgorszego aparatu 2014.
http://petapixel.com/2014...g-camera-store/
Stylistyka a la Renault Megane (żelazko) jednak chyba nie chwyciła. Oczywiście to zestawienie należy potraktować z przymrużeniem oka ;-)


Moja Żona jeździ Renią Meganką. Biorąc pod uwagę jej (to znaczy Żony) przywiązanie do auta, sportową przeszłość (judo, koszykówka), wredny charakter (jest Niemką) oraz pamiętliwść - na twoim, mdfan, miejscu raczej bym takich tez nie głosił. Porównanie K-S1 do Reni to jednak dla tego auta jakiś przytyk jest :-D

[ Dodano: 2014-12-14, 13:40 ]
x4rd napisał/a:

Spokojnie, coś mi się zdaje, że w styczniu coś się ruszy w interesie :mrgreen:


Taa - na poświątecznych wyprzeażach lampek choinkowych kazdy będzie sobie mógł kupić podświetlenie DIY dla swojego Pentaxa ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Apas napisał/a:
Taa - na poświątecznych wyprzeażach lampek choinkowych kazdy będzie sobie mógł kupić podświetlenie DIY dla swojego Pentaxa


Dokładnie - wyprzedaże przecież będą w każdej biedrze... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach