mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Apas napisał/a:
na twoim, mdfan, miejscu raczej bym takich tez nie głosił. Porównanie K-S1 do Reni to jednak dla tego auta jakiś przytyk jest :-D

Ale mi się akurat ta Renia podobała :-) Odwaga w stylistyce to jednak ryzykowna sprawa.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
Witam, mam pytanie odnosnie tego aparatu.. czy ten aparat wspolpracuje z starymi manualnymi obiektywami pentaxa? zalerzy mi na szybkiej odpowiedzi bo zamierzam jeszcze dzis go zamowic.

z gory dziekuje
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w taki sam sposób jak pozostałe dslr Pentaxa

tak
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
Dzieki..zaraz zamawiam ta choinke:))

[ Dodano: 2015-09-23, 20:09 ]
a jescze mam jedno pytanie.. chce wrocic do fotografii najtanszym kosztem. Zamierzam korzystac glownie z obiektywow manualnych i zastanawiam sie czy w wizjer w tym aparacie mi na to pozwoli? wczesniej mialem pentaxa kr i kx jakos sobie dawalem rade.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jeśli w k-r i k-x dawałeś radę, to w tym też nie będzie problemu :-)
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
Dziekuje za szybka odpowiedz.. zaraz go zamowie:)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
klincz napisał/a:
zastanawiam sie czy w wizjer w tym aparacie mi na to pozwoli?


100% pokrycia kadru - więc będzie jeszcze lepiej niż w KR czy KX
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
x4rd, pokrycie kadru nie specjalnie pomaga w ręcznym ostrzeniu, za to pryzmat zamiast układu luster i powiększenie 0,95 już tak ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Czyli po ludzku: obrazek w wizjerze większy i jaśniejszy. Będzie dobrze z manualami. K-S1 ma wizjer niespotykany w tej klasie aparatów :-P

[ Dodano: 2015-09-24, 08:33 ]
Aż kusi żeby zakupić... Pasowałby do pary z ME-Super, któremu można zarzucić rozmaite braki w ergonomii i funkcjonalności, ale dla jego filigranowości połączonej z Full HD w wizjerze warto się troszkę pomęczyć :->
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Niestety i w korpusach o klasę wyższych o taki wizjer trudno. Zastanawiałem się ostatnio nad 760D bo w końcu ma dwa kółka i D5500 z matrycą 24 MPix jako alternatywami dla K-S2, ale o ile pierwszy to nic specjalnego jeśli chodzi o wizjer to drugi to już całkiem padaka.

Swoją drogą ciekawe dlaczego wizjer w D5500 daje takie klaustrofobiczne wrażenie - na papierze pokrycie kadru i powiększenie wydają się zbliżone do innych lusterkowych wizjerów?

Za wizjerem w ME akurat nie przepadam - ostrzy się super, ale trudno mi ogarnąć cały kadr. No ale tak czy siak wizjery APS-C nie mają z nim szans.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Z innej beczki pytanie na dziś: czy K-S1 i podobne mu NOWE Pentaksy w trybie Live View kłapią lustrem przy robieniu zdjęcia? Jakie jest opóźnienie spustu migawki?
Bo mój staruszek okrutnie przy tym hałasuje, jakby zdjęć robił sześć, a nie jedno ;-)
I zupełnie nie wiadomo, które kłapnięcie jest tym właściwym :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Muszą kłapać lustrem, żeby odsłonić matrycę.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ale jak już odsłonią, to dalej kłapią? Czy już tylko migają migawką? :mrgreen:
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Wszystkie robią to samo. Podnoszą lustro i po zrobieniu zdjęcia opuszczają. Tylko Sony SLT mają nieruchome, półprzepuszczalne lustro.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ale ja nie pytam o ogólną zasadę działania lustrzanki.

Powtórzę zatem: czy K-S1 i podobne mu NOWE Pentaksy w trybie Live View kłapią lustrem przy robieniu zdjęcia? Jakie jest opóźnienie spustu migawki?

Chodzi konkretnie o moment wykonania zdjęcia nowoczesnym Pentaksem w trybie LV. To jak, ktoś odpowie? :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
w trybie Live View kłapią lustrem przy robieniu zdjęcia?
Przecież dostałeś odpowiedź wyżej. Jak Twoim zdaniem mają zrobić zdjęcie jeśli lustro zasłania migawkę i matrycę ? Muszą kłapać. Wszystkie lustrzanki, nie tylko Pentaxy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dada, włączam LV >> lustro się podnosi, migawka otwiera i odsłania matrycę.
I jestem w trybie LV.
I teraz naciskam spust migawki... i co się dzieje? O ten moment mi chodzi :-)

Teoretycznie kłapać nie musi, bo przecież AF jest z matrycy, ekspozycję chyba też potrafi pomierzyć - a więc powinno wystarczyć machnięcie migawką :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
bo przecież AF jest z matrycy

Niekoniecznie, zależy od ustawień.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ryszard dźwięk jest cichszy niż przy braku korzystania z LV
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
AF jest z matrycy,
Czujniki AF są na dole komory, a pomiaru światła różnie, najczęściej pod pryzmatem. To nie ten AF (fazowy). W bezlusterkowcach jest z matrycy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach