safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
oj.. na pierwszy rzut oka jak dla mnie tragedia.... wygląda na "plastik-fantastic" - tandetnie. Świecące diody przypominające robociki dla dzieci na baterię... Nie widzę tam wyprofilowanego gripa i do tego bez "ogumienia" - zapewne będzie się go trzymało rewelacyjnie. Nie wspominając o poborze energii przez te wszystkie rewolucyjne dodatki jakie dali... Po co to komu? jak chcą robić zabawki dla dzieci niech robią ale nie w tej cenie.
Koło nastaw przeniesione do tyłu..... już widzę przypadkowe przełączenie trybu szukając palcem innych przycisków... Jak dla mnie tragedia. Zamiast zrobić coś na wzór starego aparatu, choćby rodzimy MV.. Niestety patrząc na takie rewolucyjne aparaty zaczynam obawiać się o przyszłość marki. Smutne to.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
janek_wu napisał/a:
Wyróżnia się z tłumu, przynosi większy rozgłos Pentaksowi niż gdyby miał przeciętny wygląd, a zdjęcia zapewne będą na wysokim poziomie, jak to w Pentaksie


Myślę, że wybór takiego a nie innego wyglądu był właśnie podyktowany strategią "nieważne co mówią, ważne że mówią". Na razie działa w 110% ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie wystarczy że mówią - jeszcze trzeba żeby kupowali - wtedy będziesz mógł mierzyć skuteczność
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
safilo napisał/a:
Nie wspominając o poborze energii przez te wszystkie rewolucyjne dodatki jakie dali...


Proszę, nie powielaj bzdur. Bo zużycie energii przez te ledy to szacuję na jakiś dziesiątek procenta prądu potrzebnego do podniesienia lustra i ruchu migawki. I zapewne jakiś procent energii potrzebnej dla wyświetlacza.

Przykład z życia. Mój k-01 normalnie zrobi ok 150 zdięć, w timelapse bez podglądu i bez SR, manual focus: 500-600.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No wygląda dość dziwnie (może to dobrze?), ale poza tym to chyba całkiem dobry aparacik będzie. Jeśli tak ma być wyposażona klasa podstawowa, to nie mam zastrzeżeń ;-)
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
Lenin napisał/a:
Proszę, nie powielaj bzdur. Bo zużycie energii przez te ledy to szacuję na jakiś dziesiątek procenta prądu potrzebnego do podniesienia lustra i ruchu migawki


Tak naprawdę trudno powiedzieć ile będą pobierały, nie wiemy jakie zastosowano. Miałem raczej na myśli bezsens zastosowania tych ledów. Zdecydowanie lepiej by było jakby dodali górny wyświetlacz.. itp itd.
 
Riko  Dołączył: 06 Maj 2013
Dlaczego taki wygląd,diody itp??Może to rzuci nieco światła :

"The Pentax K-S1 is designed for those looking to step up from smartphone photography, with the promise of higher functionality and better image quality, blended with a ‘compact, progressive body design’. As part of this design, the camera makes use of LED lights around its power switch, mode dial, OK button and grip to indicate the camera’s status."

O matrycy znalazlem jedynie to :

"The K-S1 offers a newly developed 20.1MP APS-C sensor capable of capturing images at up to ISO 51200 (ISO 102,400 exp). This sensor, which lacks an anti-aliasing filter, is combined with a number of features common to previous Pentax models, such as the AA (anti-aliasing) filter simulator seen on the Pentax K-3 and the long-standing shake-reduction mechanism to enable sharper images."

Cytaty ze strony Wex photographic.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja myślę, że ten aparat powstał po to - i dlatego pojawił się właśnie teraz - by zaczęto mówić o Pentaksie. By zaczęto mówić przed większą i ciekawsza premierą. Ot taka przystawka przed daniem głównym, które pewnie pojawi się wkrótce.

Tak btw to już widzę śmiechy projektantów, jak siedzieli nad tym projektem :-D
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Fenol napisał/a:
Tak btw to już widzę śmiechy projektantów, jak siedzieli nad tym projektem


Tylko, że za tym idą realne pieniądze w postaci pracy różnych działów firmy, części służących do złożenia projektu w całość, dystrybucji, marketingu i tak dalej. Szanujący się przedsiębiorca nie może myśleć w takich kategoriach, chyba, że siedzi na petrodolarach.

safilo napisał/a:
Zdecydowanie lepiej by było jakby dodali górny wyświetlacz..


Obawiam się, że w tak małym aparacie by się on po prostu nie zmieścił.

Ricoh pozycjonuje KS-1 jako aparat dla amatorów, którzy doświadczenia z fotografii mają tylko i wyłącznie pstrykając zdjęcia komórkami. O sprzedaż w Jp bym się nie martwił, gorzej będzie na pewno w USA i UE.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
safilo napisał/a:
Tak naprawdę trudno powiedzieć ile będą pobierały, nie wiemy jakie zastosowano. Miałem raczej na myśli bezsens zastosowania tych ledów. Zdecydowanie lepiej by było jakby dodali górny wyświetlacz.. itp itd.


Dlaczego odrazu zakladasz, ze owe ledy powieraja tyle pradu? Gorny wyswietlacz w podstawowym modelu lustrzanki, skierowanym dla osob wczesniej fotografujacych komorkami? Oczywiscie konkurencja ma to wszystko na swoim pokladzie, co K-S1 :roll:

Meczenie tematu zaslaniania swiecidelek dlonmi podczas trzymania aparatu nawet nie skomentuje. Naprawde Pentax nie poinformowal do czego one maja sluzyc? :roll: Cena K-5IIs w chwili premiery tez wynosila 695$? Cierpliwosci, cena za chwile sie ustabilizuje :-B
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
 
MT 01 - zgodnie z tym co wcześniej napisałem:

Cytat
Miałem raczej na myśli bezsens zastosowania tych ledów...


niż to ile one pobierają. Ale to nie ważne jest. Ważne jest to jak on wygląda z tymi lampkami (może to model świąteczny jest? taki pod choinkę :mrgreen: ..).
Sądząc po cenie raczej nie może to być podstawowy model... owszem cena pewno spadnie ale nikt o zdrowych zmysłach nie kupi aparatu w tej cenie... gdy ma do wyboru uszczelnioną (bo ten K-S1 zdaje się nie jest za szczelny) K-50 czy też znacznie tańszą bez uszczelek k-500.

Chyba czegoś nie doczytałem ale nie widzę by ktoś pisał o zasłanianiu rękami tych cudnych lampek świątecznych. ;-)

Wracając do tematu, jak można wypuścić aparat amatorski, który ma zachęcić do przejścia ze smartfonów w tej cenie? Te lampki mają kogoś zachęcić? możliwe, że w Japonii i owszem ale u nas? Wydaje mi się, że osoby nie znające się do końca na rzeczy raczej będą patrzyły na megapiksele i markę.. wtedy mają do wyboru choćby znacznie tańszego nikona za niecałe 2 tys i to 24 mpx.. No ale zobaczymy może się mylę...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
safilo napisał/a:
ten K-S1 zdaje się nie jest za szczelny
A ma być ? Kto w tej klasie aparatów robi szczelne ?
safilo napisał/a:
ale u nas?
A kogo w Japonii obchodzi rynek aparatów w jakimś zacofanym kraiku na końcu świata, w dodatku ze skąpymi i marudnymi nabywcami ? Ile wynosi sprzedaż lustrzanek Pentaxa w Polsce w porównaniu do produkcji ? 1,5 % , 2 % ?
Tego typu komentarze jak w tym wątku tylko podnoszą ilość stwierdzeń o strzałach w kolano i śmierci Pentaxa. Dalej jest reakcja łańcuchowa. Skoro Pentaksiarze sami twierdzą, że to dno, to po co to kupować. I sprzedaż dalej leci w dół.
A u nas i tak kupią NiC , bo to jest marka dla prawdziwych PRO, i wujek Józek takim na weselach kasę robi, nawet jakby K-3 z kompletem Ltd rozdawali za 1000 zł.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dada napisał/a:
A ma być ? Kto w tej klasie aparatów robi szczelne ?
Pentax w K-50. I to sporo taniej.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Dada napisał/a:
safilo napisał/a:
ten K-S1 zdaje się nie jest za szczelny
A ma być ? Kto w tej klasie aparatów robi szczelne ?


do nagrywania selfie-ice bucket chellange się nie nadaje - co z tym marketingiem ?
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
1. Nikt tutaj tego nie trzymał w rękach bo jeszcze nie mógł. ja tam na podstawie zdjęcia nie mogę miarodajnie określić czy MNIE by się go dobrze trzymało. Jest mały, bo taki miał być, rewelacyjnej ergonomii nie można tu oczekiwać ale z drugiej strony ludzie używają RX100 i tez sobie chwalą.
2. Nie ma żadnego testu: jak z szumami, rozdzielczością, zakresem tonalnym itp. W aparatach Pentaxa to nowa matryca i może być rożnie, ale chłopaki raczej sobie radzą z softem
3. ma porządny wizjer brak filtra AA, duży zakres ISO, live view, prawdopodobnie kręci niezłe filmy

Ale ma LEDy - jest wiocha i tyle. To jakby z lekka śmieszne podejście do fotografowania i fotografii
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
2. Nie ma żadnego testu: jak z szumami, rozdzielczością, zakresem tonalnym itp.
Ta matryca (najprawdopodobniej) jest znana z wcześniejszych implementacji Sony - bez postępu w stosunku do 24MPix, o 16-stce nie wspominając. Oczywiście Pentax pewnie zrobi na niej lepsze wyniki, być może też jest to jakaś ulepszona wersja - oby.
tomek_j napisał/a:
prawdopodobnie kręci niezłe filmy
Jest taka szansa - ma nowy procesor PRIME MII, ale patrząc na to jak Pentax traktował video do tej pory, nie spodziewam się rewolucji. Jak na razie, zdecydowanie na plus wyrożnia się tylko wizjer - rewelacja w tej klasie sprzętu, tylko, czy target tego aparatu jest w stanie to w ogóle docenić?
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Target może nie doceni wizjera, póki nie zacznie go używać. Ale ja tak sobie myślę, że chętnie bym go kupił, jak tylko mnie będzie stać jako upgrade mojego K200D. LED-y można wyłączyć, ma duży wizjer, jest mały (super np. do mojego ulubionego DA 40 XS, naleśnikowatych M-ek, obiektywów typu A...
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
safilo napisał/a:
Lenin napisał/a:
Proszę, nie powielaj bzdur. Bo zużycie energii przez te ledy to szacuję na jakiś dziesiątek procenta prądu potrzebnego do podniesienia lustra i ruchu migawki


Tak naprawdę trudno powiedzieć ile będą pobierały, nie wiemy jakie zastosowano. Miałem raczej na myśli bezsens zastosowania tych ledów. Zdecydowanie lepiej by było jakby dodali górny wyświetlacz.. itp itd.


Po kilkanaście mA na sztukę max. Do podniesienia lustra i wyzwolenia migawki K100D potrzebuje ~2A w impulsie.

To nie ten "target", aby miał wyświetlacz na górze :oops: Już umiejscowienie dial mode sugeruje, że potencjalni użytkownicy będą nie patrzeć przez pryzmat, tylko na wyświetlacz.
IMHO lepiej było dać jakiś prosty, ale bajerancki wyświetlacz, taki właśnie jak górne, ale właśnie na tylnej ściance.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Lenin napisał/a:
To nie ten "target", aby miał wyświetlacz na górze Już umiejscowienie dial mode sugeruje, że potencjalni użytkownicy będą nie patrzeć przez pryzmat, tylko na wyświetlacz.
IMHO lepiej było dać jakiś prosty, ale bajerancki wyświetlacz, taki właśnie jak górne, ale właśnie na tylnej ściance.


WiFi, przycisk do Fejsa, Instagrama (cokolwiek), dotykowy ekran (skoro się odwołują do osób korzystających z komórek) i mieliby ciekawy aparat dla tej grupy konsumenckiej. A tak to jest jak jest :-P
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
:) ale burze wywołałem :-P . Faktycznie jeszcze nikt go nie widział. Zobaczymy, być może będzie się wyróżniał jakością zdjęć pośród konkurencji - a w zasadzie przecież o to chodzi w fotografii ;-) Poczekamy zobaczymy.

Martwi mnie ten target. Niech będzie taki tylko czy wtedy podana cena jest właściwa?
Może u nas choć raz będzie taniej niż na zachodzie? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach