mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Taniej niż na zachodzie na pewno nie będzie. Ale w kilka miesięcy po premierze będzie na pewno znośniej. Korpusy K-3 w przedsprzedaży kosztowały coś ok. 6000. Teraz spokojnie kupimy 20-25% taniej.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
A co to ten dajmy na to ten target jest ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
A co to ten dajmy na to ten target jest ?

Cytat
...aparat Pentax K-S1 został zaprojektowany dla osób, które często wykonują zdjęcia za pomocą smartfonów, ale nie są zadowolone z efektów, jakie dostarcza mała matryca w telefonie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Target, srarget.

IMHO aparat idealny dla Micha, by otworzyć oczy niedowiarkom. Idealnie pasujący do jego kolorowych koszul i kapeluszy.

A na poważnie. Większość tutaj marudzi, bo to nie aparat dla nich. To nie jest przecież puszka numer dwa (jako backup czy jako lżejsza, mniejsza alternatywa dla lustrzanki), ani propozycja dla ambitnego amatora, który zakupi od razu ze dwa szkła do aparatu.

Choć znowu. Ten aparacik + komplet ltd... Kicior absolutnie tutaj nie pasuje ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
IMHO aparat idealny dla Micha, by otworzyć oczy niedowiarkom.
Nie bardzo - ma starego SAFOX-a IXi+... :-P
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Prosta sprawa, w Polsce ten aparat się nie sprzeda, bo u nas duża część ludzi kupując lustrzankę, chce wyglądać jak profi, a wiadomo, a żeby tak wyglądać to tylko czarny Nikon lub Canon.
Popatrzcie na wesela, jak używane są lustrzanki przez dużą część gości z aparatami: Live view i styl trzymania aparatu na Zombie, lampa wbudowana, albo ustawiona na wprost, itd., ale i tak przez pozostałych gości są uznawani za wyższy poziom wtajemniczenia w fotografii.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Motyl, smutne, ale prawdziwe :-|
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
Motyl, kto bogatemu zabroni? :-) miejmy nadzieje, że właśnie takim sezonowym fotografom aparat wpadnie w oko, albo żona zapragnie bo ładnie świeci, bo ma ładne kolorki pasujące do torebki, bo jest mniejszy niż standardowe DLSR...

http://youtu.be/BU3QGowHiVE

mam nadzieję, że odziedziczył po k3 tylko dobre "geny"
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Motyl napisał/a:
Popatrzcie na wesela, jak używane są lustrzanki przez dużą część gości z aparatami: Live view i styl trzymania aparatu na Zombie, lampa wbudowana, albo ustawiona na wprost, itd., ale i tak przez pozostałych gości są uznawani za wyższy poziom wtajemniczenia w fotografii.


Z całym szacunkiem - a co mnie to obchodzi? Jak sobie zrobią fotki takie będą mieli. Poza tym takie kadrowanie nie oznacza automatycznie, że zdjęcia będą złe, tak jak kadrowanie przez wizjer z "prawidłowo" ustawionym palnikiem lampy nie oznacza, że kadry będą oszałamiające.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
tomek_j, Jasne, że nie gwarantuje, ale mam takie podejrzenie, że "wujkowie" robiący zdjęcia w ten sposób nie robią tak, ze względu na swoją artystyczną wizję.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Motyl napisał/a:
[nie robią tak, ze względu na swoją artystyczną wizję.


Artystyczna wizje?
Ludzie robią na świecie miliardy zdjęć w ciągu godziny. Jak myślisz ilu z nich ma jakakolwiek wizje artystyczną w trakcie tej czynności? Ja osobiście podejrzewam, ze bardzo niewielu. Zapomniałeś o tym ze fotografia spełnia też funkcję archiwizacyjną. Wujek pstrykacz chce zachować dla siebie i potomnych jak Kryśka tańczy z Władkiem. Takie fotografowanie nie jest teraz wysoko cenione, ale czy nie chciałbyś zobaczyć pary takich pstryków na przykład z koronacji Bolesława Chrobrego, Mogły by być źle naświetlone i kadrowane na zombie z lampą na wprost. Ja bym chciał to zobaczyć

A że wujek ma lutrzankę? Chciał dobry aparat to mu w markecie dali lustro enrty level z ciemnym kitem, to robi tym co ma.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Panowie "Profesjonliści" dajta se spokój i idźta na piwo i mecz.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Gdyby spece od marketingu Ricoh'a przeczytali te wszystkie posty o K-S1 to pewnie padliby ze śmiechu ;-) Mi się ten aparacik podoba. Poza tym zazwyczaj nie filozofuję podczas fotografowania. Robię to bo lubię. No i dlatego, że nie umiem malować :mrgreen:
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Ja w tym aparacie widzę potencjał. I tak 80% nabywców kupuje krótkiego i czasami długiego kita. Jakoś nie pasują mi do niego Limitedy i gwiazdeczki. Aparacik ma kilka atutów których nie ma konkurencja. A jeśli jego cena przed świętami uplasuje się w granicach 1600-1990zł to wróżę mu sukces. Nawet mi się podoba, jest nieduży i przemyślany jedynie te diody mogliby troszkę stonować, bo walą po oczach jak choinka. A szpanerzy i tak kupią czarnego N lub C nakręcą tulipanka. Wiadomo jest tulipan, jest szpan i wygląd pro :D
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
wariat133 napisał/a:
(...) A szpanerzy i tak kupią czarnego N lub C nakręcą tulipanka. Wiadomo jest tulipan, jest szpan i wygląd pro :D

Ten tulipan już raz uratował mi (prawdopodobnie) DA*300 przed stłuczeniem przedniej soczewki. Osłonkę musiałem oczywiście kupić nową, ale szkło przeżyło.

Nie wiem czy taki stereotyp faktycznie istnieje (ja tego nie zauważałem), nie mniej osłonkę mam zawsze na obiektywie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
philip100 napisał/a:
*niemniej osłonkę mam zawsze na obiektywie.


Ja tak samo ;-)

Wracając do KS-1, coś w sam raz dla osób, które znają angielski:

http://www.dpreview.com/a...the-pentax-k-s1
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Dla mnie aparacik wyglada super. Przełącznik zmiany trybu spustu na nagrywanie - genialne, i chyba nikt tego jeszcze nie ma. Powinni sprzedawać z naleśnikiem 40 mm xs. Pozostaje pytanie czy ma autofocus przy filmowaniu - jesli tak to moze być hit :-)
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Właśnie jak tak patrze na wymiary to jakby dorwać go w czarnej wersji i do tego podpiąć 21mm albo 40mm to powstaje mega mały i lekki zestaw, który zawsze mógłbym mieć przy sobie a do tego dający (mam nadzieje, że matryca będzie dawać radę) bardzo dobrej jakości obrazek. Jak cena tego cuda się ustabilizuje to można pomyśleć o takim rozwiązaniu :evilsmile:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
zlaskovik napisał/a:
Pozostaje pytanie czy ma autofocus przy filmowaniu - jesli tak to moze być hit


Bez przesady :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tak jak przewidywałem - ergonomia leży, ale patrząc na same linie i proporcje aparat ładny. Zwłaszcza w porównaniu canonowatym K-50:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach