Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
zlaskovik napisał/a:
Przełącznik zmiany trybu spustu na nagrywanie - genialne, i chyba nikt tego jeszcze nie ma.


No chyba żart :-D A gdzie podgląd głębi ostrości??? Do zielonego da się przypisać??? Toż to w K-01 już lepiej jest (czerwony albo zielony).
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
 
philip100 napisał/a:
wariat133 napisał/a:
(...) A szpanerzy i tak kupią czarnego N lub C nakręcą tulipanka. Wiadomo jest tulipan, jest szpan i wygląd pro :D

Ten tulipan już raz uratował mi (prawdopodobnie) DA*300 przed stłuczeniem przedniej soczewki. Osłonkę musiałem oczywiście kupić nową, ale szkło przeżyło.

Nie wiem czy taki stereotyp faktycznie istnieje (ja tego nie zauważałem), nie mniej osłonkę mam zawsze na obiektywie.


Oczywiście, że istnieje im większy aparat dla amatora tym lepiej, a jak dołożysz jeszcze do tego tulipan to obiektyw wydaje się taaaaki duuży, że na pewno aparat robi niesamowite zdjęcia. Nie mówiąc już o użytkowniku który zna się na rzeczy ;). Przykład z życia. Mój znajomy kupował ok 3. tyg temu lustro. No i dzwoni pyta się co bym polecił w cenie 600-700. To ja mu mówię Olek EPL-1 świetny aparat dla amatora. Filmy HD prosty w obsłudze itd. A kolega Robert odpowiada na to, że chciałby coś większego co wygląda poważnie. No ręce opadają. Facet totalnie nie znał się na fotografii, chciałem dobrze. Nie posłuchał się mnie i kupił jakąś Alfe bez filmów HD LV itp. standardów w obecnych czasach. No bo musi być duża krowa, z ogromnym obiektywem. Jego sprawa. I o to mi chodziło z tą osłonką. Przecież wiadomo, że jest ona do ochrony przed słońcem. Ale niektórzy dowartościowują się w ten sposób bo mają jeszcze większą armatę.
A ten k-s1 to kojarzy mi się właśnie z takim bezlusterkowcem, stylem nawiązuje trochę do Sonego.
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Lenin napisał/a:
zlaskovik napisał/a:
Przełącznik zmiany trybu spustu na nagrywanie - genialne, i chyba nikt tego jeszcze nie ma.


No chyba żart :-D A gdzie podgląd głębi ostrości??? Do zielonego da się przypisać??? Toż to w K-01 już lepiej jest (czerwony albo zielony).


Grupa docelowa do której dedykowana jest ta puszka z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie słyszała o głębi ostrości.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Tak jak przewidywałem - ergonomia leży, ale patrząc na same linie i proporcje aparat ładny.
Wręcz piękny. :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Patrząc na prowadzenie linii i proporcje jak najbardziej, kolory i diody (zwłaszacza w gripie) to zbędne dodatki. Generalnie najgorzej wyglądał na pierwszych zdjęciach producenta, na filmikach i zdjęciach z DPreview jest już dobrze. Na pewno dużo ładniejsza bryła niż taki K-x, czy K-m, o K-01 nie wspominając.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Ja jednego nie rozumiem... dlaczego nie poszli na całość i te diody zawsze świecą na ZIELONO, niezależnie od koloru obudowy ??? 8-)
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Lenin napisał/a:
A gdzie podgląd głębi ostrości??? Do zielonego da się przypisać???

W K-x się dało. Inna sprawa, że w takim ME Super nie było i jakoś mi nie brakuje.

A K-S1 teraz wydaje mi się ładniejszy niż na początku, podobają mi się rozmiary. Dobrze, że diody da się wyłączyć.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Na pewno dużo ładniejsza bryła niż taki K-x, czy K-m, o K-01 nie wspominając.
Tak, oczywiście. Wkrótce posypie się w branży worek nagród za stylistykę. A jak się nie posypie, będzie to koronnym dowodem, że stylistyka jest świetna, ale prostaczkowie jej nie doceniają.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Gdyby wykonany był ze szlachetniejszych materiałów i nie afiszował się tak z diodami na gripie, to miałby spore szanse, tyle, że dizajn aparatu powinien przede wszystkim kłaść nacisk na ergonomiczność rozwiązań, a nie tylko ładne prowadzenie linii.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ktoś z Was miał w rękach ten aparat? A może Wasze nastoletnie córki miały?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jorge.martinez, przeczytaj, co piszą w hands-on na DPreview. Nie żeby nie można się było tego domyśleć, patrząc na głębokość gripa, brak gumy z przodu, czy usytuowanie przycisków... Choć z drugiej strony, patrząc na zdefiniowany przez Ricoh target, takie rzeczy nie powinny być szczególnie istotne... Tak jak i zresztą duży pentapryzmatyczny wizjer ze 100% krycia, a jednak na niego znalazło się miejsce... :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ktoś z Was miał w rękach ten aparat? A może Wasze nastoletnie córki miały?
K-S1 jaki jest każdy widzi.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
zlaskovik napisał/a:
Dla mnie aparacik wyglada super. Przełącznik zmiany trybu spustu na nagrywanie - genialne, i chyba nikt tego jeszcze nie ma. Powinni sprzedawać z naleśnikiem 40 mm xs. Pozostaje pytanie czy ma autofocus przy filmowaniu - jesli tak to moze być hit :-)



Nikon w d7000 już to miał. Co prawda w menu, ale jest taka opcja.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
A ja bym tych światełek z przodu nie demonizował. Pamiętacie, ile śmiechu bylo z kolorowymi entry level od Pentaxa? Okazało się, że podobne oksperymenty robili potem niesmialo także inni - w 2011 o ile pamietam Nikon wypuścil model D3100 Red, co było odpowiedzią na sukces (sic!) strategii Pentaxa na niektorych rynkach, pojawiły się też inne modele aparatów z nieszczęsnymi kryształkami Swarowskiego...
Jeśli w Japonii światełka okażą się hitem, niewykluczone, ze zobaczymy je na gripach aparatów innych producentów.
Oczywiście, z naszego punktu widzenia dużo lepiej by było, gdyby legendarna innowacyjnosc Pentaxa przejawiała się w nowych szkłach, nowym systemie blysku czy najlepszych implementacjach matryc - jednak z punktu widzenia ksiegowych u Ricoha dopisanie paru linijek kodu do firmware i wmontowanie kilku diod w obudowę apratu jest o wiele tańsze a moze przynieść podobne efekty na kontach...
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Ja np. wykorzystałem to, że Pentax pojawił się w różnych kolorach, i zanabyłem białego. Nie ma osoby która na niego nie zwróci uwagi :-D i nikt mi jeszcze festyniarstwa nie zarzucił. A sprawdza się np. w sytuacjach, gdy nawet cień profesjonalizmu nie jest wskazany (ja nie jestem zawodowym fotografem, na jedynie turystą. Zawodowcy mają czarne aparaty).
Poza tym biały wygląda prześlicznie :mrgreen:
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Robur napisał/a:

Poza tym biały wygląda prześlicznie :mrgreen:

Perłowy ecru i taki sam 40mm xs ahhh. 8-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Robur napisał/a:

Poza tym biały wygląda prześlicznie :mrgreen:


Chyba do fotografii ślubnej :-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Apas napisał/a:
A ja bym tych światełek z przodu nie demonizował. Pamiętacie, ile śmiechu bylo z kolorowymi entry level od Pentaxa? Okazało się, że podobne oksperymenty robili potem niesmialo także inni - w 2011 o ile pamietam Nikon wypuścil model D3100 Red, co było odpowiedzią na sukces (sic!) strategii Pentaxa na niektorych rynkach, pojawiły się też inne modele aparatów z nieszczęsnymi kryształkami Swarowskiego...


W Azji takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprzedaje. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że znajoma Azjatka koleżanki ma różowego Pentaksa i jest w nim dosłownie zakochana :mrgreen:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
x4rd napisał/a:


W Azji takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprzedaje. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że znajoma Azjatka koleżanki ma różowego Pentaksa i jest w nim dosłownie zakochana :mrgreen:


Swego czasu sporo podróżowałem po Dalekim Wschodzie, pomieszkiwałem tam tez i pracowałem. Wydaje mi się, że rozumiem tamtejszą mentalnosć dużo lepiej, niż przeciętny Europejczyk, ale oznacza to li tylko i wyłacznie, że mnie nic nie dziwi w tej materii :-D
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Robur napisał/a:
Ja np. wykorzystałem to, że Pentax pojawił się w różnych kolorach, i zanabyłem białego. Nie ma osoby która na niego nie zwróci uwagi :-D i nikt mi jeszcze festyniarstwa nie zarzucił.


Ja mam srebrną K-5, bo nie mogłem się jej oprzeć :mrgreen: czarne aparaty zdąży mi się znudzić :evilsmile: mój tata używa K-01 i też jest zadowolony (również z wyglądu).
Także pewnie i świecące gripy znajdą swoich zwolenników :-D chętnie zobaczyłbym to na żywo - może się okazać ciekawsze niż to prezentuje się na zdjęciach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach