rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
x4rd napisał/a:
akie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że znajoma Azjatka koleżanki ma różowego Pentaksa

moja córa nie jest azjatką, ale jedynym kryterium przy kupnie aparatu był kolor różowy :mrgreen: dlatego nic mnie nie zdziwi, a nowemu Pentaksowi wróżę powodzenie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mnie się do dzisiaj bardzo podoba czerwony K-x.

Co do K-S1. On nie jest brzydki dlatego, że jest kolorowy. On jest paskudny bo wygląda jak skrzyżowanie mydelniczki "Zdiełano w SSSR" i pudełka zapałek do rozpalania grilla.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ciekawe spojrzenie, czyli pierwsze wrażenia z K-S1 - ergonomia, budowa i funkcjonowanie okej, niektóre punkty specyfikacji lepsze od konkurencji...

http://www.tomsguide.com/...news-19384.html
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
K-S1 porównać można do obrazu kubisty, podczas gdy np. taki nx30 i tym podobne mydelniczki kojarzą mi się z wizerunkiem jelenia na rykowisku, plastikowymi krasnalami w ogrodzie, itd. Każdy wybiera wg. własnego gustu. ;-)
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Wzornictwo przemysłowe to chyba upadająca dziedzina. Jak można robić sygnalizację świetlną ważniejszą od sprzętu? Jak można zmuszać użytkownika do łapania za "lampę"? Żeby światełka przeświecały przez palce?
Całą resztę wytrzymam - nawet ten futurystyczny korpus. Staram się robić zdjęcia w miarę dyskretnie a to wygląda jakby fotograf krzyczał: uwaga tu jestem!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Stawe, te swiatełka działają podczas pracy samowyzwalacza, więc nie powinno być problemu.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
...na pewno tylko przy samowyzwalaczu?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Stawe napisał/a:
...na pewno tylko przy samowyzwalaczu?


Jest przecież opcja ich wyłaczenia... :roll:
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Stawe napisał/a:
... Staram się robić zdjęcia w miarę dyskretnie a to wygląda jakby fotograf krzyczał: uwaga tu jestem!

Ale to nie jest aparat dla zawodowych fotografów, tylko dla amatorów lubiących gadżety. Myślę, że w Japonii będzie się świetnie sprzedawał ;-)
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Napisali np tak:
"The camera’s power switch, mode dial, OK button and grip all feature LED illumination; each of which indicates the current status of camera operation".
To chyba znaczy, że każde z tych świateł sygnalizuje stan aparatu. Oczywiście można wyłączyć. Jasne, że dzieci i Japończycy to kupią. Ja bym jednak wolał zobaczyć odchylany ekranik. Gdyby był, rozpocząłbym zbieranie pieniędzy na drugi korpus...
I jeszcze jedno - nie jestem zawodowym fotografem (i lubię gadżety) ale nie podoba mi się kiedy wrony uciekają na mój widok.

PS
znalazłem jeszcze to:
"when Face Detection is enabled, the number of LEDs illuminated in the grip corresponds to the number of faces that have been detected."
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Stawe napisał/a:
PS
znalazłem jeszcze to:
"when Face Detection is enabled, the number of LEDs illuminated in the grip corresponds to the number of faces that have been detected."

czyli zanim znajdzie wszystkie twarze to dyskoteka.

btw. przydała by się w końcu w naszym systemie jakaś lustrzanka z ekranem odchylanym. Taka nastawiona na Filmowanie. Bo flu card załatwia praktycznie problem z trudnym kadrowaniem :mrgreen:
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Żarty, a ja czasem w tłumie podnoszę aparat do góry i guzik widzę - a z ruchomym ekranem to co innego... No ale to nie ten temat. Tu omawiamy dyskotekę K-S1. Przepraszam, choć żal mi zmarnowanej szansy na coś naprawdę użytecznego.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Zastanawiałem się o co " chozi " z tymi diodami i skąd taki pomysł . Odpowiedz nasunęła się sama . Po prostu inżynierowie Pentaxa starają się nawiązać kontakt z resztą globu . Najpewniej Ricoh ich zamknął w podziemnych laboratoriach do momentu skonstruowania FF .

A tutaj dowód :

https://www.youtube.com/watch?v=jLJHTaVDcMY
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wariat133 napisał/a:
przydała by się w końcu w naszym systemie jakaś lustrzanka z ekranem odchylanym

Tadaaam! http://www.ricoh-imaging....NTAX-645-Z.html
Następny proszę.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
No, czyli jak się chce to można... Teraz tylko ciut taniej i jesteśmy w domu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Stawe napisał/a:
Teraz tylko ciut taniej i jesteśmy w domu.

Jasne. Będzie taniej to znowu się pojawi kręcenie nosem na tandetną zatyczkę na bagnet.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
mdfan napisał/a:
w Japonii będzie się świetnie sprzedawał


Zamiast powtarzać ten nasz lokalny forumowy slogan, może ktoś wreszcie przetłumaczy i zacytuje jakieś japońskie forum Pentaksa? Przecież tam powinni piać z zachwytu, no nie?

[ Dodano: 2014-09-11, 16:23 ]
p.s. A mnie jak na złość nie przestaje się podobać :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wariat133 napisał/a:
btw. przydała by się w końcu w naszym systemie jakaś lustrzanka z ekranem odchylanym.


Luszczanka to MX-1 :mrgreen:
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
https://www.youtube.com/w...RbrARDeOQQwyVjw
Może piękność to to nie jest, ale gdy tak patrzę jak wygląda w ręce, to bym nie odmówił takiego prezentu, tylko diody wyłączyć/wydłubać i z jakąś małą stałką byłby fajny zestaw.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Patrzę się na tego K-S1 i tak mi się wydaje, że kolejne aparaty Pentaksa coraz bardziej przypominają sześcienne kostki. Komora lustra jest tak wielka, że zaczyna definiować kształt całego aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach