pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Pentax k3 samoczynne wyzwalanie migawki
Dziś rana miałem takie zdarzenie.
Włączyłem aparat zmieniłem obiektyw (dekielek zdjęty) i coś tam ustawiałem w menu. Nagle bez wciskania spustu migawki aparat samoczynnie wykonał trzy zdjęcia.
Jeśli to ma jakieś znaczenie dopiszę że ustawianie ostrości mam "na kciuku" przycisk AF.
Co mogło być tego przyczyną?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Seryjnie?
Czy po włączeniu sam robi zdjęcia?
Przypinałeś szkło przy włączonym body?
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Nie odrazu po włączeniu. Szkło zmieniłem przy wyłączonym.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
pawelsko nieaktualne oprogramowanie (firmware)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Przy włączonym body nie wymieniamy szkieł.
Sam o tym zapominam. :-P
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
U mnie takie objawy w K-r były początkiem końca aparatu, ale w K-r z tego co czytałem to typowa usterka. Od jakiś 10 miesięcy używam K3 i już dwa razy mi zaświrował. Aparat się zawiesił, i nawet przełączenie na off go nie wyłączyło, musiałem wyjąć baterię. Możliwe, że współczesne aparaty doszły do momentu przesycenia elektroniką...
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
kishon napisał/a:
U mnie takie objawy w K-r były początkiem końca aparatu, ale w K-r z tego co czytałem to typowa usterka. Od jakiś 10 miesięcy używam K3 i już dwa razy mi zaświrował. Aparat się zawiesił, i nawet przełączenie na off go nie wyłączyło, musiałem wyjąć baterię. Możliwe, że współczesne aparaty doszły do momentu przesycenia elektroniką...


A jak to jest Panowie, czy wszystko OK, że jak daje Off aparatu, to wyświetlacz jest włączony jeszcze przez parę dobrych sekund.
Macie tak samo? (K-S2)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kishon napisał/a:
Aparat się zawiesił, i nawet przełączenie na off go nie wyłączyło, musiałem wyjąć baterię. Możliwe, że współczesne aparaty doszły do momentu przesycenia elektroniką...


Zaktualizowałeś oprogramowanie w aparacie?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
iwasherebefore napisał/a:
wyświetlacz jest włączony jeszcze przez parę dobrych sekund.
Macie tak samo? (K-S2)

Nie, gaśnie po sekundzie
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
pszczołowaty napisał/a:
Nie, gaśnie po sekundzie


Dziwne. ;-) Ja zaobserwowałem to u siebie, jak mam tą wolniejszą kartę Sandisk. Mulić, to się muli przy seryjnych zdjęciach i dlatego z niej nie korzystam często, jednak wyświetlacz dłużej się wyłącza a nic nie zapisuje w tym czasie. Chyba to jakieś odbicie, albo pod procesorowo coś wykonuje.
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
x4rd napisał/a:
kishon napisał/a:
Aparat się zawiesił, i nawet przełączenie na off go nie wyłączyło, musiałem wyjąć baterię. Możliwe, że współczesne aparaty doszły do momentu przesycenia elektroniką...


Zaktualizowałeś oprogramowanie w aparacie?


Właśnie się przymierzam do aktualizacji. Możliwe, że to rozwiąże problem?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kishon napisał/a:
Właśnie się przymierzam do aktualizacji. Możliwe, że to rozwiąże problem?


Na 95% powinno :)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Nie chce zaczynać nowego tematu podepnę się a mianowicie:

Ostatni weekend i mała awaria chwilowa może ktoś tak miał. Konfiguracja K-3, Sigma A 18-35 f1.8, AF 540 FGZ. Na tylnim wyświetlaczu koło stanu baterii pojawiła się czerwona ikonka satelity migająca na czerwono, lampa tylko działała przełączyła się w ttl aparat dziwnie zaczął pracować zwiecha. Ktoś miał podobnie tylko mogę się domyślać błąd pomiędzy lampa a body. GPS nie używam nie mam przysadki, nie włączam tej funkcji.

Co do tematu u mnie coś podobnego wystąpiło, ale powodem było zmiana ustawień z zdjęć seryjnych na nakładanie z przedziałem czasu w czasie fotografowania sobie kliknołem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach