Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 030
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc030.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 03.06.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc030_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc030_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc030_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - [rc030]_nick.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Kończy ten zwykle o głodzie, kto zamki stawia na lodzie."

Duży zamek jest tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc030.html

1. Baryja


2. Bronek
Zdradzę tajemnicę, mam swoje własne domyślne ustawienia ACR : Brigtness +55 (z fabrycznego +50) , Contrast +10 (z fabrycznego +25) , Color noise reduction +5 (z fabrycznego +25, o ile dobrze pamiętam) , Lumiance smoothing 0 , Sharpness 0 . I zwykle się tego trzymam, również w tym zdjęciu. Podregulowałem WB (punkt wyjściowy na chmury, potem na oko), korekta ekspozycji tak żeby uzyskać odrobionę czystej bieli na chmurach i punktu czerni żeby uzyskać trochę czerni w najciemniejszych punktach obrazu. W kalibracji lekko podkręciłem kanały czerwony i niebieski, w zakładce głównej obniżyłem saturację. Czyli kanał zielony jest "nie-dosycony" ;-) , chyba wcale tego nie widać :-) W PS pociągnąłem dwa razy USM na sposób Benjamina Kanarka (drugie pociągnięcie 6%/40px zwiększa lokalne kontrasty). I tyle. Z fotograficznym pozdrowieniem B.


3. Dancer


4. Enzo


5. Fafniak


6. Gezeb


7. Jarek Dabrowski
Chyba udało mi się moje zamierzenie - zrobić zamek na szaro.


8. Jpserwis
Raw Therapee 2.1 - korekta expozycji, podbity green i krzywiona krzywa. PS zmniejszanie i wyostrzenie miniaturki.


9. Nichiren
Tym razem chcialem uzyskac troche nierzeczywisty, bajkowy klimat, poprzez uwydatnienie chmur i podbicie kolorow. Lightroom, w PSCS zmniejszanie zdjecia.


10. Plwk
Obróbka za pomocą SILKYPIX Developer Studio 3.0 Free
Exs. bias - -0,3
Contrast - strongest
Highlight controller - Highlight for sunset
Fine color controller - Sunset orange emphasis
Zmniejszenie w IrfanView z wyostrzeniem 10


11. Supermak


12. Valdis62
Przy tym zdjęciu postanowiłem trochę "nagiąć" rzeczywistość (głównie zabawa w zakładce Shadow/highlight PS-a). Ponieważ (niestety) nie było mnie na PPD, zawsze mogę się tłumaczyć, że nie widziałem jak to wygląda w naturze ;-)


13. Zdano


14. Zorzyk
Lightroom: regulacja ekspozycji, kontrastu, punktu czerni oraz "recovery" (ochrona świateł) i "fill light". Zwiększenie nasycenia i zmniejszenie luminancji niebieskiego. Zmniejszanie i wyostrzanie w Photoshopie.


15. Zy

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
niesamowite, obejrzałem kilka zupełnie innych widoczków, a przeteż to to samo zdjęcie!

Nie wiem kto najlepiej, ale [podobają mi się te przerysowane]
- Fafniak - inne podejście, ciekawe
- Jarek Dabrowski - super odmienność świata z tego obrazka
- Nichiren - tak jak napisałeś - bajkowy klimat
- Valdis62 [ przerysowanie nasycenia dało dobry efekt

najpoprawniej oczywiście Zorż, tylko imho niebo za delikatny ma odcień błękitu, chyba wolę taki mroczniejszy klimat, burzowy.


gratuluję wszystkim
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
hihi, też pomyślałem o zrobieniu ciemniejszego nieba, ale już po wysłaniu swojej pracy. A tak moja praca się wyróżnia, na swój sposób :-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
tref
...niesamowite, obejrzałem kilka zupełnie innych widoczków, a przeteż to to samo zdjęcie! ...
ja jestem ciekaw wyniku gdyby wszyscy pracowali w jednym zespole i mieli zrobić jeno foto :-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tym razem, najbardziej podoba mi się, nie zdjęcie Zorzyka (ktory notabene i tak jest swietny), a Jarka Dąbrowskiego i Nichirena. Kawał bajkowej roboty! :-B :-B :-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dla mnie są równorzędne pierwsze miejsca:
Bronek, za bardzo przyjemne barwy,
Jarek Dabrowski, za fantazyjne barwy :-)
Zy, za fantastyczny kolor nieba.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Tak porównuję do tego co ja zrobiłem a nie wysłałem.
Zamek wyszedł mi szary ale ciemniejszy niż Jarka.
Ogólne chłodniejsza tonacja niż np plwk ale oprócz koloru zamku najblizej mi do tej wersji.
Ten RC jest dla mnie remisowy każdy przedstawił interesującą koncepcję mamy nawet b&w :)
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
wersje unrealowe sa fajne - takie zdjecie az sie prosi o taka. tez mialem taka alternatywna wersje, ale cos trzeba bylo wybrac.

(nie wiem czy mozna wstawic, jesli nie prosze o upomnienie)





PS. a dla Jarka za wybielenie tego zamku to pelen szacun :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W kategorii bajka :

1.miejsce :Nichiren najlepsze bajkowe
2.miejsce :Valdis62
3.miejsce :Jarek

W kategorii real :

1.miejsce Zorzyk najbardziej realnie i według mnie najlepsze z wszystkich zdjęć.
ostatnie miejsce Dancer żółty zafarb...
 
baksiq  Dołączył: 15 Maj 2006
No bombastyczny odcinek RC!! Moimi faworytami są Zorzyk i Valdis62, w takiej własnie kolejności.

Jarku, no normalnie :-B ! Twoje dzielo jednoznacznie kojarzy mi się z Heros of Might & Magic :-P
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
ej ja tez mam!!
od niedawna nowy aparat, od dzisiaj narzedzie do obrobki raw. tyle ze zamiast zajmowac sie wlasnymi - przypomnialem sobie o rc. ale jako ze to moj pierwszy raw w ogole, to dobrze nawet ze sie na konkurs nie zalapal. tym niemniej chetnie poslucham komentarzy jak sie komus chce (Michu? :P)

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grub!
On żyje!
I do tego kupił cyfre. Z aparatem. Poczułem się przez chwilę jak motorniczy w lesie Zegrzydowskim.
Kurcze... Jeśli to jest Twój pierwszy wywołany RAW, to masz spore szanse na udział w kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami.
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
wiedzialem ze moge liczyc na efektowna parabole.
a ten taniec z gwiazdami to nie wymaga jakichs zaawansowanych zdolnosci motorycznych przypadkiem?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Skąd. Wystarczy, że na eliminacje przyjdziesz z własną klamką.
Podróżujesz jeszcze, czy już przysiadłeś gdzieś bardziej na stałe i tym samym będziesz częściej gościł wśród fauny i flory tego forum?
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
praca, panie. zarabiam - a jakze - na wyjazd: caly wrzesien w indiach ;)

na forum zagladam, a jakze. ale widze ze swietnie sobie radzicie i beze mnie a i moje potrzeby sprzetowe zarazem mocno zmalaly jak i znalazly swoj wyraz w kasetce (no, ten kabel do lampy obslugujacy p-ttl bym wciagnal moze), wiec za duzo sie nie awanturuje. ot co.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Indie...
Cholerny farciarz...
To chociaż częściej zapuszczaj linka do wyniku swych wypraw.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Jestem autentycznie pod wrażeniem tych prac. Mam pytanie, czy Nichiren mógłby zdradzić jak doszedł do takiego efektu w Lightroom'ie?

Jestem również ciekaw czy podobne (czyt. bajkowe) efekty można uzyskać w Silkypix - wiem, pytanie może głupawe ale dopiero uczę się post processingu. Bawiłem się kilkoma programami. Lightroom ma rewelacyjny interfejs (czyt. najwygodniejszy) jednak jest pierońsko drogi (a nie mam rodziny w USA by kupić taniej). Silkypix jest drugi w moim prywatnym rankingu. Mniej wygodny ale dużo tańszy.

I ostatnie pytanie, na czym polega użycie Unsharp Mask "na sposób Baniamina Kanarka"?

Sorki jeśli te pytania powinny być zadane w innym miejscu forum.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
mi sie najbardziej podoba propozycja Zorzyka:) najbardziej wywazona.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach