M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Istota fotografii
Cytat


“W ogóle nie jestem zainteresowany procesem fotograficznym (techniką). Lubię małe aparaty, możliwie najmniejsze, nie te wielkie z masą gadżetów. Szybka M3 (Leica) pozwala mi się łatwo skoncentrować”.

“Wbudowane w aparat elektryczne światłomierze – nie mam pojęcia po co one są. To lenistwo. W ciągu dnia nie potrzebuję światłomierza. Potrzebuję go tylko wtedy, gdy światło szybko się zmienia o zmierzchu, gdy jestem w innym kraju, na pustyni albo gdy jest śnieg. Zawsze na początku zgaduję (nastawy), potem sprawdzam, to dobry trening”.

“Aparat jest dla nas narzędziem, a nie śliczną, mechaniczną zabawką. Być może w precyzyjnym funkcjonowaniu mechanicznego przedmiotu istnieje nieświadoma kompensacja obaw i niepewności codziennych usiłowań. W każdym przypadku ludzie zbyt dużo myślą o technice, zamiast o patrzeniu. Wystarczy, jeżeli fotograf czuje się swobodnie ze swoim aparatem, i jeżeli jest on odpowiedni do pracy, jaką fotograf chce nim wykonać”.
Henri Cartier-Bresson


No i proszę bardzo :
Cytat

Leica M-A

Leica M-A to mechaniczny dalmierz. Specyfikacja aparatu jest oparta na analogowym modelu Leica MP. Ręcznie wykonany, metalowy korpus mieści w sobie wszystkie charakterystyczne elementy dalmierzy. Dlaczego napisaliśmy nowy w cudzysłowie? Ponieważ Leica M-A to aparat wykonany współcześnie ale funkcjonalnością bardzo zbliżony do M3, M3-P, czy M4 i M4-P. Leika postanowiła nowy produkt pozbawić miejsca na baterię, a co za tym idzie - światłomierza.

Dalmierz niemieckiego producenta to powrót do fotografii w podstawowej formie. Bez polegania na ekranie, pomiarze ekspozycji lub bateriach. Użytkownik aparatu Leica M-A decyduje o przysłonie, czasie i kadrze.


Leica M Edition 60

Nowa propozycja bazuje na modelu Leica M-P, który został jednak zredukowany wyłącznie do niezbędnych funkcji fotograficznych. Leica M Edition 60 jako pierwszy aparat cyfrowy, który nie posiada ekranu LCD. Użytkownik w jego miejscu znajdzie pokrętło ISO, zupełnie jak w analogwych Leikach M6 i M7. Zdjęcia zapisywane są wyłącznie w formacie DNG.


Ach ta cena :cry:
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
600x65000=czterymilionyzłotych100/100
:)


Przecież to jest POSTULAT dużej części pentaksiarzy (przynajmniej na forum Adama) co do nowej kamery Pentax'a: odciążonej od pikselozy i "bajerów". Tu okazało się, że bajerem jest również wyświetlacz!

Rozejdzie się jak ciepłe bułeczki...
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Re: Istota fotografii
M.W napisał/a:

Leica M-A to mechaniczny dalmierz.Leika postanowiła nowy produkt pozbawić miejsca na baterię, a co za tym idzie - światłomierza.


czyli także zasilania matrycy?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
squonk, to jest analog
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
aaaa :oops: :oops:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Cyfrowy analog :idea: :mrgreen:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Leica ma jaja.
Ma też w zasadzie pewne, że na tym nie straci...

W internecie oczywiście fala krytyki. Poza standardowym "dlaczego tak drogo" również "bez sensu, zrobili gorsze" i "jak ktoś nie chce patrzyć to nie musi, więc lepiej mieć wyświetlacz"

Dla mnie ekstra. Choć moim zdaniem brzydka okładzina o-P
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Generic napisał/a:
Leica ma jaja.

Leica ma rację.
Leica wyznacza kierunek.
Leica tworzy rzeczywistość.
===

Co do narzekania na "drogość".
Ja nie narzekam na to, że Bugatti Veyron kosztuje ok. 8 milionów złotych.
A jeśli bym - znaczy nie jestem 'targetem' producenta.

Podobnie z tym modelem Leiki. Ale warto poobserwować, co się będzie działo dalej.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Gdyby dodali 10-letni zapas TRI-Xa, to może bym się zastanowił ;-) Sprzedałbym wszystko co mam, dokupił 50-tkę 1,4 i luz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A tak z ciekawości: czym się różni jaraniem tym czymś od podniety 645Z?
Jedno i drugie dla mnie to zwyczajny onanizm sprzętowy.
Kurna... że też ludzie się tak młotkami nie podniecają...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Podniecają się młotkami, kombinerkami, innymi takimi.

Types of Hammers - Best Hammer For The Home

Byłem zaskoczony ilością recenzji multimetrów na youtubie. Nie mówiąc już o nożach "survivalowych" czy latarkach.

Wszystko tylko narzędzia, ale jakaż frajda mieć te "najlepsze". :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach