greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Hahnel Unipal Plus
Jak w temacie - czy ktoś ma, używa i może potwierdzić że da się tam włożyć D-Li90? Samo reklamowe zapewnienie że ładuje "praktycznie wszystkie aku 7.2 - 7.4V" to trochę mało.

[ Dodano: 2014-12-27, 19:41 ]
Mały update ;-)
Nie wiem jak z Plusem, bo ostatecznie kupiłem Hahnel Unipal Extra - prawie to samo, tylko że wejście jest w standardzie microUSB, a dodatkowo wsadzono powerbank 2200mAh. Faktycznie ładuje D-Li90 i nie tylko, styki ładujące mają duży zakres regulacji, natomiast co do "paluszków" to wchodzą tylko AA, niestety AAA są za krótkie by sięgnęły do styków - jak dla mnie żadna strata, nie używam. Powerbank bywa przydatny do podładowania fona w podróży. Zmiana wejścia z bolca [chyba 12V] na typowe microUSB 5V daje możliwość obsłużenia, przy pomocy jednego kabelka i ładowarki z wymiennymi końcówkami, dosłownie na całym świecie, nawet z USB w lapie.
Jedna rzecz tylko do sprawdzenie, instrukcja mówi o konieczności zasilania min. 1A... W poniedziałek maszynka idzie do przyjaciela, elektronika, specjalisty od fotowoltaiki, w celu przetestowania na małych prądach, jakie można realnie uzyskać z przenośnych solarów. Jeśli się sprawdzi to być może nie trzeba będzie na wyprawach nosić w plecaku stada wymiennych aku, które i tak lubią padać w chłodku. Wnioski się pojawią :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach